r OPA M A TE U RS In de afgelopen twee weken zorgde de over vloedige regenval voor een beperkt pro gramma. Alleen de B 1 en C 1 speelden 2 keer, het eerste, tweede en de A 1 kwamen lkeer in het veld. De 7 wedstrijden leverden 4 keer winst op, 1 keer werd het gelijk en 2 keer werd verloren. Dat is lang niet slecht. Neemt niet weg dat de onnodige nederlaag van ons eerste in Amersfoort flink aankwam. Hieronder de bijdragen van Gerard Trebert en Nils Adriaans over de uitwedstrijd tegen Quick A. en een korte impressie van de wedstrijden van onze andere topamateur- teams. zondag 4 okt.: Quick 1890 - AFC 1895 2-1 De eerste echte herfstwedstrijd van het eerste dit seizoen en daar is al veel mee gezegd. Leek de eerste helft nog de kou te verbloe men, na de tweede helft wist ik zeker dat het leven weer voor even voorbij en eenzaam zou zijn. Zoals ook bij eerdere wedstrijden vormde de rust een spelbreker. Nou is de rust er om het spel (voor even) te onderbreken, maar de rust van het eerste maakt het wel erg bont. Of zou er soms met de thee van onze 'boys' geknoeid worden? Het begin was als altijd veelbelovend. Na nog geen vijf minuten had Eschwin al aan zijn verplichting voldaan van minimaal één doelpunt per wedstrijd. Weliswaar via een professioneel uitgelokte (Wolfswinkel in schaapskleren) strafschop, maar iemand moet het toch doen. Quick deed vervolgens zijn best het traditionele over wicht van AFC te doorbreken met opportu nisme en het aloude adagio 'pak ze aan, die j ijshockeyers'. AFC hield gemakkelijk stand. Niet dat Quick overklast werd, maar op enkele plaagstootjes na kon het zelf ook niet doordrukken. Toen dat inzicht definitief tot de linksback van Quick begon door te dringen - dat wil zeggen na eerder al enkele mislukte aansla gen te hebben gepleegd op stoïcijn Bob Gehring - zag ik plots een Duitse jeugdinter- national (het reservetenue) door de lucht vliegen. Tackle van achteren op de enkel en/of achillespees (vandaar)! Direct rood. "Terecht," zou onze neutrale Mario (van der Ende, red.) toegegeven hebben. Een voorsprong en een obstakel minder. Voor mij geen thee, maar koffie. En als ontbijt een broodje kroket en een mars. Over de tweede helft wil ik het eigenlijk niet hebben. Ik raakte er zo van uit mijn doen. Ja, het is bekend dat tegen tien man vaak moei lijker is dan tegen elf. De verlosser zou het wel weten: hoge balcirculatie, tegenstander vastzetten en dat soort jargon. Feit is dat er bij een tegenstander in dit soort gevallen krachten boven komen die met geen enkel apparaat te meten zijn. Zoals in crisissituaties angst omslaat in kracht en elke vorm van s t I d h ti e d c V 1p :,5d normbesef doet vervagen, zo suf scoorde Quick twee goals. Maar goed, onder het motto 'de beste stuurlui staan aan wal' onthoud ik me hier van verder commentaar. De oplossing ligt bij en is aan hen die daar verantwoordelijk voor zijn. En wij, wij van aan de zijlijn, zullen blijven aanmoedigen. Ook een tweede helft. Tot slot wil ik er hoogst persoonlijk op wij zen dat onze nieuwe grensrechter, Barry van der Glas, alert en adequaat langs de lijn rende. En dat nog wel in korte broek, zelfs na de rust. Of zou hij soms geen thee hebben gedronken? In verwarring groet ik u, Nils Adriaans P.S. Wanneer zijn de geblesseerden weer fit? Bericht uit Amersfoort Bobby was De uitblinker! Het wil mij voorkomen dat het voor de lezers van onze Schakel niet oninteressant is te weten, hoe de reacties zijn van de sportjour nalisten in Amersfoort na de wedstrijd tegen koploper Quick 1890. Hier volgt een citaat: "Johan van der Lingen moest kort voor rust inrukken. Op de onbesuisde tackle op de ledematen van AFC's uitblinker Bob Ge hring stond maar één straf'. Vervolgens: "Nico Romeijn, de nieuwe trainer van Quick, mocht halverwege de tweede helft van geluk spreken dat ook een tweede pupil. Kamphuis, niet werd wegge stuurd. Arbiter Theissens gaf een fraai staal tje van marchanderen weg, toen hij - nota bene met de hand op zijn borstzak - door kreeg dat de Veluwse zondaar al in de be ginfase was bekeurd. Met negen tegen elf had de klus er aanzienlijk minder rooskleurig uitgezien. Quick bewees niettemin dat het een stootje kan hebben. Bovendien had het geluk dat het tegenvallende AFC dubbele dekking op Van der Horst en Van den Hoek nodig achtte. Quick beet van zich af met Van der Horst en Zwanikken in een hoofdrol. Na een één-tweetje nam laatstgenoemde de fraaie gelijkmaker voor zijn rekening. In de blessuretijd, toen AFC en Quick zich met een remise hadden verzoend, had Van der Horst na een pas-de-deux met Zwanikken echter het laatste woord. Met een fraaie knal in de linkerbovenhoek hield de aanvaller Quick aan de kop van de ranglijst in de eerste klasse A". Tot zover de Amersfoortse Courant met uiteraard vreugde over de triomf. Maar de collegae spraken ook met ontzag over de technische kwaliteiten van AFC, maar ver baasden zich tegelijkertijd over het onbegrij pelijke tactische concept, met name in de tweede helft. Wie trouwens niet, wie er bij was, bij die elf tegen tien? Gerard Trebert Stand per 11 oktober 1998 1. Soest 6 4 1 1 13 16-10 2. Stormvogels 6 3 2 1 11 8-2 3. Quick 1890 5 3 1 1 10 14-8 4. DCG 6 3 1 2 10 17-14 5. KBV 5 3 0 2 9 12-9 6. DWS 6 2 2 2 8 4-4 7. DEM 5 2 1 2 7 10-11 8. Osdorp 6 2 1 3 7 7-11 9. AFC 4 2 0 2 6 11-8 10. EDO 6 1 2 3 5 7-15 11. Velsen 5 0 2 3 2 4-11 12. OSV 4 0 1 3 1 5-12 In deze stand is OSV - AFC (2-1) met nog 20 minuten te spelen niet verwerkt. Doelpunten assists 3 1 1 Eschwin de Bruyn 6 Ulli Landvreugd 1 Bobby Gehring 1 Roy Tular 1 Pascal Kamp 1 Frank Aboikoni 1 Martin Wolfswinkel 1 Robert Gehring 4 Guido Smits 2 (meegerekend doelpunt tegen OSV) TWEEDE In Hilversum werd door het tweede tegen de plaatselijke FC een knappe prestatie gele verd. Niet zozeer door het oogstrelende voetbal, want dat komt pas later in dit sei zoen, maar wel door het getoonde karakter. Tot de laatste minuut werd geknokt voor een punt nadat Hilversum in de tweede helft de 2-1 voorsprong bij rust (0-1 door Dennis Husers) tot 3-1 had uitgebouwd. AFC kwam via een door Remco Verbruggen benutte penalty weer terug in de wedstrijd en wist in blessuretijd de gelijkmaker (3-3) te scoren. De knal van Rody Spaan, de halve stop van de ongelukkige Hilversum-keep en de attente inzet van Michiel Reddering bezorgden AFC een leuke terugreis en perspectief op een hogere klassering. A 1 De Al had weinig moeite met DWV maar sprong bijzonder slordig om met de vele kansen. De 2-0 overwinning (scores van Shane Barrantes en Reginald Faria) was in ieder geval dik verdiend. Op de linker vleu gel speelde Thijs Out een uitstekende wed strijd. Door deze derde zege op rij doet de A 1 goed mee in de kopgroep. B 1 In de vorige Schakel kon melding worden gemaakt van de eerste zege van de B 1 en werden meerdere overwinningen voorspeld. De B 1 maakt deze prognose direct waar door zowel van DTS'35 (Ede) als van Pur- mersteyn te winnen. In Ede was de spanning te snijden. Na een 2-0 (2 x Sherman Brown) 6

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 6