p WAS ER NOG WAT? ADIDAS jeugdplan. Bij elkaar een informatieve och tend, welke door de aanwezige leden van de I supportersvereniging zeer op prijs werd gesteld. Ons lid Wim de Zwart is in het ziekenhuis opgenomen voor het ondergaan van een aantal onderzoeken, welke wellicht gevolgd zullen worden door een operatie. Namens de AFC wensen wij hem van harte beterschap. Ons Erelid Fred van Soomeren vierde op 26 september jl. zijn 70® verjaardag. Bij het telefoongesprek, dat ondergetekende met hem voerde op deze dag, bleek dat hij het wel en wee van onze AFC op de voet volgt. Namens de AFC onze hartelijke felicitaties en nog vele gezonde jaren. Rinus Michels, ooit een korte tijd jeugdtrai ner bij de AFC is recent benoemd tot bonds- ridder. Namens de vereniging wensen wij hem met deze onderscheiding van harte geluk. Dirk Spits is bij de AFC niet alleen als 1 trainer actief maar ook als fotograaf. Al vele jaren is hij bij de productie van de Persmap 1 betrokken en thans maakt hij op verzoek van het bestuur foto's van alle 72 elftallen., die 1 aan de competitie deelnemen. Waarvan acte. Nils Adriaans, speler van de A-selectie 1 kampt met een ernstige blessure waardoor i 1 het voetballen voorlopig niet mogelijk is. Namens de AFC wensen wij hem een spoe- j dig herstel. Tenslotte de verjaardagen van de leden van 1 de Zilveren Ploeg, t.w. Marcel Koster 1 (15.10), Rob Dukker (16.10), Hans Cooren- 1 gel (16.10), Jaap Draisma (16.10), Rob Duis 1 (18.10), Ad Gehring (18.10 - 84 jaar), Coen Colijn (18.10), Hans de Bie (24.10), Fred Gehring (26.10), Rein Akkerman jr. (27.10) 111 en Jan Brand (29.10). j 1 De volgende leden vierden in de afgelopen twee weken hun verjaardag: Frans Heineman 1 (27.9), Ben Slaap (30.9), Rob de Jong (30.9), ':|j Frank Reddering (3.10) en Herman Dren- keiford (2.10). Aan deze leden alsnog onze 1 felicitaties, i 1 Johan de Bie •2 '■ij Och ja. Dit keer zo maar wat opmerkingen en quotes in willekeurige volgorde. Zie ik daar 1 op TV bij Twente - Sparta op de tribunes het spandoek met daarop de "Neede Radicals". I j Goeie genade. De meesten weten niet eens waar Neede ligt! In Het Parool van 6 sep- tember stond een zeer lezenswaardig artikel 5 van Rob van der Zanden over Danny Blind (fC Hier volgen enkele uitspraken van hem. "Het A grootste geschenk, dat voetbal mij gegeven 1 heeft, is mijn persoonlijkheid. Die heb ik in dit vak leren ontwikkelen. Persoonlijkheid 1 hebben, daar kan geen prijs, geen beker P tegenop. En verder: Ik denk, dat we leven in V een tijd, waarin we erg tolerant zijn gewor- ■Jz den. Er zijn wel veel regels, maar ze worden pL continu overschreden en weinig mensen Pr Worden op de vingers getikt. Ik zou het prettig vinden, als de dingen weer eens dui- delijk werden en mensen zich gewoon aan regels moeten houden". Danny, een goed mens en een prachtige voetballer. Nog even over een ex-Ajaxied. Frank Rijk aard. De nieuwe bondscoach. Voor mijn gevoel een enorme gok van de KNVB. Nog nooit eerder heeft hij gecoached. Heeft hij overwicht op de spelers, die hem zo goed kennen? Zeggen zij wel "trainer" tegen hem of gewoon Frank? Nog iets over Ajax. Het zal wel kunnen, maar dat Ajax 2 zich zo uit de beker kan terugtrekken lijkt mij nogal krom. Echt van de gekke vind ik, dat de aanklager betaald voetbal in beroep moest gaan tegen de vrijspraak van Van Gastel. De man waar van heel Nederland kon zien, dat hij een elleboogstoot uitdeelde. Waar is zo'n tucht- commissie nou mee bezig? Het is maar goed, dat het betaalde voetbal en het amateurvoet bal gescheiden rechtspraak hebben. Anders konden wij mooi via het district de KNVB hierop aanspreken. Nog twee fraaie uitspraken: trainer Lieshout van het 100 jarige Hollandia: bij de afgelo pen wedstrijd jl. zondag had hij "de geur van goals geroken"! AZ-er Buskermolen voor Radio Noord Holland: "nog niet zo lang geleden sloot ik een langdurig contract af. Maar ik vind, dat ik nu al toe ben aan een nieuwe uitdaging". Onlangs mocht ik het genoegen smaken het bruiloftsfeest van de zoon (Brennis) van onze voorzitter mee te maken. Hier vertelde Jos Kemna mij het volgende. Tijdens zijn vacan- tie in la douce France werd hij door een restauranthouder aangesproken. De goede man: les deux casquettes svp pour un apéri- tif. Jos zijn Frans is niet meer wat het ge weest is. Wat bedoelde de Fransoos? Wel nu, hij wilde de twee AFC-petjes op de hoede- plank liggend gaarne hebben in ruil voor een slok! Trouwens bij dit grandioze feest zag ik Wal ker sr. en gade bijzonder actief op de dans vloer en dat met Hugo's nogal wat moeilijke knieën! Klasse! Van onze oud-keeper Marco Korff kan ik u melden dat het hem en zijn huidige club Noordwijk goed gaat. Als dat geen clubliefde is: een nieuw aange meld F-je, wonend in Bergen (NH) wil uit sluitend voetballen bij onze club. Niks Ber gen of Alkmaar. Nee, AFC moest en zou het zijn. Sal, zaliger nagedachtenis schaart zich ab soluut onder de zeer markante AFC-ers. Jan van Dijk Al jongen van tien mocht ik eindelijk op voetballen. De club werd RKAVIC, want wij kwamen uit een net katholiek middenstands milieu. Mijn vader nam mij mee naar de sportzaak Smit op de Elandsgracht, want er moesten natuurlijk voetbalspullen komen. De club kleuren stonden vast, maar voetbalschoenen kon je kiezen uit drie merken. Moeilijk vond ik dat niet. Quick was voor saaie jongens, die altijd naar hun ouders luisterden, die vielen dus direct af. Puma's werden gedragen door spelers die zo nodig anders wilden zijn. Nee, gaf mij maar Adidas. De klankkleur van de naam, die drie mooie strakke strepen, de toppers die erop speelden, dat alle maakte de keus heel simpel. Dertig jaar later wil mijn zoon Tim op voet ballen. Hij is pas zeven, maar tegenwoordig bestaan gelukkig de F-pupillen. De club wordt AFC, omdat zijn vader dat de beste club vindt en wat 'pap' vindt wordt nog serieus genomen. De outfit kopen wij uit nostalgische overwegingen weer op de Elandsgracht, waar nu de naam Cruijff de pui siert. Zonder de dwingende hand van zijn vader grijpt Tim naar een Adidasschoen. Die wil hij hebben. "Waarom Adidas?", vraag ik quasi verrast. "Nou, gewoon, die vind ik mooi". De schappen liggen intussen vol andere merken. Nike, Reebok, Cruijff, Pa trick, Umbro, Lotto, ga maar door. Quick kan ik niet meer vinden, Puma uiteraard nog wel, maar Tim wil er niet eens naar kijken. Zijn besluit staat vast. Of je nu op de groei koopt of niet, aan het einde van het seizoen zijn de kicksen alweer te klein en moeten er nieuwe komen. Dank komt collega-leider Maarten met de medede ling dat Adidas de nieuwe sponsor wordt van AFC en ieder team een paar fonkelnieuwe 'Predators' ter beschikking stelt. Maarten maakt negen opgevouwen briefjes met niets erop. Op het tiende briefje staat Adidas. Loten dus. Gegraai en gejoel. Snelle consta teringen: niets, niets, niets. Tim is als altijd wat traag. "Wat heb jij?" "Adidas". "Nou joh, dan heb je toch"JAAAaaah Adi das!". Er bekruipt mij een licht gevoel van gêne. Zul je altijd zien dat het zoontje van een van de leiders zoiets wint. Later dan gepland, maar niet minder welkom, ontvangt Tim de 'Predators' glunderend uit handen van jeugdcommissaris Ad Westerhof. Ik glunder ook, maar om de platte reden dat ik zo behoorlijk wat geld bespaar. Maar dat blijkt ijdele hoop. Later op de dag zie ik in de gang bij ons thuis een paar hoge, lompe, brede stappers staan, die bestemd lijken voor een zwaargewicht bokser met moeilijke voeten. Ze zijn vreemd genoeg wel van Adidas. Dochter Céline (13) heeft ze net gekocht. "Pap, doe niet zo stom, dat zijn echte skate-schoenen, die zijn hartstikke in, man. Iedereen wil die hebben. Wreed, joh!" JAN VAN GALEN Via deze weg wil ik het bestuur van AFC en Adidas hartelijk danken voor de mooie voet balschoenen die ik heb mogen ontvangen. Larry Parson

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 4