MIXED PICKLES Ingelegd door Pim Adriaansz MILD Vier weken geleden informeerde Pickelaar u over de geschiedenis van de "Mixed Pickles" en hij besloot het 'Pickeltje' daarover met: "De vermelding in de M.P.—kop 'ingelegd door...' is ontsproten aan het brein van George Wijnand. En wat stond er bij die M.P.-kop? Helemaal niks, hetgeen de oplettende Schakel-consument niet zal zijn ontgaan. Pickelaar was daar aanvankelijk een beetje toornig over (om het eens netjes te zeggen), want zijn betoog kwam aldus in het luchtledige te hangen. Maar inmiddels is hij weer wat milder gestemd en dat komt ongetwijfeld mede door de zeer vriendelijke nazomer. En als de kop van deze Schakel-rubriek er voor vandaag en alle volgende keren wefer compleet en ongerept bo ven staat blijft Pickelaar in staat van mildheid. Wat een heerlijk vooruitzicht toch. Ongemerkt heeft Pickelaar zich na zijn absentie in Soest weer bij u gevoegd, maar over ons eerste elftal en de behaalde resultaten zal hij het nog niet hebben (sprak hij dreigend). Opgemerkt zij wél, dat er in de eerste klasse slechts 22 competitie-wedstrijden te spelen zijn; vier minder dus dan in de hoofdklasse. Maar terug naar de mildheid en de vriendelijkheid van de nazomer (schrijft Pickelaar daags vóór AFC - DEM in onwetendheid) Heel recent was Pickelaar in zijn Zuid-Franse nederzetting Barjols, waar hij sinds jaar en dag welkom is op veld van de plaatselijke voetbalclub; die naar eigen zeggen speelt in het 'Stade Barjols'maar daar is enige nationale grandeur niet vreemd aan. Hij verblijft daar met Pickelaarse in de sleurhut al sinds jaren gratis en een Hollander kent geen mooier woord dan het Franse woord 'gratuit'. Het veld ligt idyllisch naast een rotsmassief en het wordt dagelijks liefdevol vertroeteld door Max, een goed lachse Franse dwerg van 1,40 m. Hij is het evenbeeld van Johnny, eerlang de toneelmeester van Toon Hermans in theater Carré. Als u die destijds gemist mocht hebben denk dan maar even aan Lex Rimini; dan bent u heel dichtbij. Maar met de jaren heeft het Franse woord 'gratuit' drastisch aan waarde ingeboet (om het eens cryp tisch te zeggen). Aan twee zijden van 'Stade Barjols' is nu een ferme slagboom neergelaten, voorzien van een ferm hangslot. Maar Pickelaar - hoewel mild - laat zich niet licht afwijzen. In het gemeentehuis - daar Mai- rie' geheten - kreeg hij zijn zin. De gendarmerie werd gebeld, die de verlossende sleutel kwam aanreiken. Zo kregen de Pickelaars voor 4 dagen permissie, maar zij beoogden toch iets meer. Het lag dus voor de hand, dat Pickelaar Max even aanschoot. Schalks bekende hij ook over een sleutel te beschikken (al wist de gendarmerie daar niks van). Daardoor vertrokken de Pickelaars op de door hen gewenste tijd. En zo is het gekomen, dat Pickelaar op zondag 6 september jl. afwezig was bij de seizoenopener Soest-AFC. CITAAT "Een kaart van de wereld waarop Utopia niet voorkomt is de moeite van het bekijken niet waard". Oscar Wilde, (Engels schrijver, 1854 - 1900). NAZOMER Laat het duidelijk zijn, dat Pickelaar - behalve een voetbalveld tegen rotsmassief - nog véél meer natuur schoon heeft gezien. Maar natuurschoon mag dan nog zo mooi zijn, je moet er wel wat bij te drinken hebben. Daar had Pickelaar uiteraard voorzorgmaatregelen voor getroffen. Hij had zich goed ingedekt, want after all kwam hij keurig uit.. Terug op AFC - tegen Osdorp - liet de nazomer het aanvankelijk even afweten, maar aanhoudende regen maakt niet echt dorstig. Een 3-1 zege echter wel. Dan volgt OSV uit. In de Oostzaner Delta is het per definitie kouder en stormachtiger dan elders in dit land (het IJmuider Stormvogels-veld even buiten beschouwing gelaten). Een milde nazomerdag lijkt daar echtèr aanstaande, maar het zou anders lopen. Elders in deze AFC-Schakel wordt dat verwoord. Pickelaar drong slechts moeizaam door tot het OSV—veld in verband met de 'Van Dam tot Dam—loop'. Niet dat hij veel lopers zag - zelfs niet één - maar horden skeelers rolden in onafzienbare rijen voorbij; waaronder verras send veel meidekens. En tussen de vele toeschouwers zag Pickelaar een pront deerntje, dat zich enigermate in staat van ontkleding bevond. Sierlijk strompelde zij op haar te hoge plateau-zolen langs Pickelaar. Het was - Pickelaar zei het reeds - een vriendelijk warme nazomerdag en daar wilde haar naveltje wel getuige van zijn. "Dag meisje-mooi", lispelde Pickelaar voor zichzelf. Toch mompelde ze toonloos "hallo" terug, waarbij haar kauwgum nauw merkbaar verschoof. Het was meer dan waar Pickelaar op had gerekend. Bij nadere beschouwing bleek haar naveltje te zijn opgesiert met een hangslot. Wat heeft een milde Pickelaar in nazomerdagen toch met hangsloten. APERITIF Aan het einde van deze inleg gaat Pickelaar toch nog even terug naar zijn Provenfaalse dorp, waar hij genood aanzat aan het apéritif - bestaande uit slechts één keuzedrank, te weten champagne - en dus genoot. Er schoven nog wat passanten aan, die - hoe is het mogelijk - Pickelaar niet kenden. Marinette lichtte hem toe: "Dit is Willem, dat betekent Guillaume maar we noemen hem Piem"... 7

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 7