het kampioenschap. De BI handhaafde zich knap in de tweede divisie, na een moeilijke start. Bij de C's viel o.a. de prestatie van de Cl op. Onder leiding van Pim van de Meent werd met uitgekiend spel een fraaie promotieplaats gerealiseerd. De C8, grotendeels bestaande uit D pupillen, draaide goed in de middenmoot mee. Bij de pupillen liep alles, mede door het organisatorisch talent van Jan Verhagen, zeer naar wens. 5 Teams werden kampioen: D2, E6, Fl, F3 en F7. In de loop van het seizoen waren er zoals te doen gebruikelijk weer heel wat festiviteiten voor de jeugd. In oktober vond de Herfst- tweedaagse plaats. Vanwege de regen werd de tweede dag in de Sporthallen Zuid gespeeld. Begin december kwam Sinterklaas op bezoek tijdens het pepernoten-toernooi. In april was er voor de B-, C- en D-spelers het traditionele Be Friends-toemooi, gevolgd door het Henk KappelhofF- en Jan van Dijk toernooi op 23 mei voor resp. de Cl en BI; een dag later het Harry Scheepstra-toernooi voor de Al. Op Goed Genoeg werd het met deze drie toer nooien een zeer geslaagd jeugdweekend. Op vrijdag 29 mei namen de 'teambazen' deel aan het leiderstoemooi en dat was net als in de voorgaande jaren in alle opzichten een hap pening. De zaterdag hierna stond de Mini WK op de agenda voor de pupillen en dat was voor de spelers en toeschouwers weer een groots evenement. De tweede jaars A-junioren waren actief op het A-B-C toernooi voor senioren en gaven ook acte de présence op het Bollen-bal. Uiteraard namen heel wat jeugdteams deel aan externe toernooien en vaak met succes. Soms trokken de jonge AFC-ers naar het buitenland, zoals de B3 naar Frankrijk en de D2 naar Duitsland. De A2 speelde een slotwedstrijd tegen een jeugdselectie van Mexico. Als klap op de vuurpijl namen zes jeugdspelers van AFC aan de vooravond van de echte WK deel aan de mini WK van onze sponsor adidas in Parijs. Temidden van jeugdspelers uit de gehele wereld sloegen de zes jonge AFC-ers een goed figuur. Al met al een (in)spannend jeugdseizoen waarin veel gebeurde. Het komend seizoen lijkt, als de ideeën uit het nieuwe Jeugdplan worden uitgevoerd, geluk kig minstens zo (in)spannend te worden. COMMISSIE PERS, PUBLICITEIT EN EVENEMENTEN Over de werkzaamheden van deze commissie rapporteert bestuurslid Machiel van der Wou- de: Het takenpakket van de Pers- Publiciteits- commissie werd met ingang van het afgelo pen seizoen verbreed met de taak Evenemen ten. Doel hiervan was tweeërlei. Enerzijds het bevorderen van (extra)sportieve festivi teiten en anderzijds de coördinatie van de vele evenementen binnen onze vereniging. Mede door deze nieuwe taak werd de com missie, bestaande uit Machiel van der Woude (voorzitter), Frans Jüch (secretaris)en Hans Elias(lid) uitgebreid met 'good old' Rik de Boer. Voor dit kwartet werd het een druk sei zoen. De activiteiten van de PPE startten met de produktie van de persmap, die per traditie voor de eerste thuiswedstrijd van ons eerste in een oplage van 500 verscheen. De pers map werd 'gelanceerd' tijdens een uitgebreide info-avond op 12 september 1997, die vooral in het teken stond van de presentatie van de nieuwe A-selectie. Aan de foto-rijke persmap met veel informatie over de VOETBALclub en voetbalCLUB AFC, werkten Hans de Bie, Hans Elias, Kees Gehring, Pieter Magielsen, Lex Rimini, Chris Schröder en Machiel van der Woude mee. Laatstgenoemde droeg zorg voor redactie en produktie. Onze huisdrukker Printteam zorgde er weer voor dat de aange leverde copy in een aantrekkelijk jasje werd gestoken. In augustus kwam ook de Schakel-productie op gang. De vorig seizoen ingezette nieuwe koers werd met kracht voortgezet. Zo ver scheen De Schakel wederom in '3 koloms- opzet' en werd de tekst waar mogelijk verle vendigd met foto's. De produktie, in vroeger jaren uitbesteed aan Linda Vermeulen van Trendsetter, was nu voor het tweede seizoen in handen van onderhavige commissie, in het bijzonder de welgevormde handen van Hans Elias. De waardering hiervoor ondervond Hans op 17 januari jl. toen hij tijdens het Jaardiner door onze voorzitter de Mr. Henne Boskamp Nobel-prijs kreeg uitgereikt. In totaal werden in de 76ste jaargang onder re dactie van Machiel van der Woude 18 Scha kels uitgebracht. Naast de gebruikelijke "facts figures" van o.a. Sal van Gelder, Chris Schröder en de elftalcommissies, kon de Schakel-redacteur weer rekenen op een keur van scribenten, waaronder Pim Adri- aansz, Johan de Bie, Jan van Dijk en Nicky Hekster. Zoals de laatste jaren te doen ge bruikelijk leverde de familie Bonnet in deze weer een belangrijke administratieve bijdra ge. De Schakel mocht zich in de verslag periode weer verheugen in een groot aantal adverteerders, zonder wie het uitgeven van De Schakel in deze vorm niet mogelijk zou zijn. Hulde! Ook in het afgelopen seizoen was AFC veel, heel veel in het nieuws. De aanstelling van een nieuwe trainer-coach, een flink aantal nieuwe spelers, de wisseling van trainers, de trainingsstage op Gran Canaria en de strijd tegen degradatie deden de kranten en lokale televisie bol staan van de aandacht voor ons aller vereniging. De PPE onderhield intensief contact met de journalistieke voetbalwereld, o.a. via de perstafel die rondom de wedstrijd van ons eerste bemand werd door Pim Adri- aansz en Gerard Trebert. Via de wekelijkse wedstrijdverslagen van Machiel van der Woude in de Buitenveldertse Courant (en soms ook Amstelveense Courant) leverde de PPE een 'eigen'journalistieke bijdrage aan de publiciteit rond het eerste. Ook in de Scha kelrubriek 'Ons eerste' werden de verrichtin gen van Tular c.s. door de PPE op de voet gevolgd. In het voorbije seizoen produceerde de PPE ten behoeve van de thuiswedstrijden van ons eerste 13 nummers van 'Welkom bij AFC thuis'. Redacteur Frans Jüch besteedde hierin uitgebreide aandacht aan de tegenstanders en liet de lezers nader kennismaken met een speler uit onze A-selectie. Bij de produktie werd Frans geassisteerd door de familie Bonnet en Sal van Gelder. De verkoop van de programma's was zoals te doen gebruike lijk in goede handen bij Ben Slaap jr. en Ger Smit. Een woord van dank voor al deze medewerkers is op z'n plaats. De radiokamer werd bij de thuiswedstrijden weer op deskundige wijze bemand door Stanley van Loggem, Hans Mulder en Hans de Wijs. Aan het eind van het seizoen werd het oude scorebord vervangen door een moderner exemplaar, hetgeen direct leidde tot een mooie overwinning op Elinkwijk. Hoewel ook de geluidsinstallatie voor verbe tering vatbaar is zal met het oog op de veran deringen van ons complex in deze nog even worden gewacht met het doen van investerin gen. De publieke belangstelling voor de verrich tingen van het eerste was dit seizoen niet gering, maar zeker ook niet overweldigend. Er valt hier nog een wereld te winnen! De PPE probeerde in samenwerking met de jeugdcommissie via de organisatie van een voetbalkennis, voorwedstrijden, penalty bokaal in de rust en de 'mascotte van de week' meer jeugd te interesseren voor ons vlaggeschip. De externe belangstelling kan via vele derby's het komend seizoen een extra impuls krijgen. Niet onvermeld mag blijven dat Herman Houtman dit seizoen weer zorg droeg voor de twee wekelijkse distributie van de fraaie, nieuw ontworpen (met dank aan Kees Gehring) affiches, een niet geringe klus. Een bijzonder project betrof de produktie van de Jubileumschakel die 75 jaar Schakel zou dienen te markeren. Mei 1997 kwamen de Schakel-redacteuren van vroeger en nu bij elkaar om te brainstormen over de opzet van een jubileumnummer. Januari 1998 was het ei gelegd en kreeg ieder AFC-lid deze bij zondere Schakel thuis gestuurd. Een zware bevalling was het wel, want het viel niet mee om de in 75 jaargangen Schakel opgetaste rijkdom aan voetbalhistorie samen te vatten. Dat een en ander toch gelukt is is voor een belangrijk deel te danken aan de innige samenwerking tussen archiefcommissie en PPE. Pim Adriaansz, Hans de Bie, Rik de Boer, Gerard Trebert, Jan Steensma, Ronald Anderson, Hans de Wijs, Lex Rimini, Ma chiel van der Woude en de medewerkers van drukkerij Printteam klaarden met elkaar deze arbeidsintensieve klus. Het instituut captains-overleg werd dit sei zoen gecontinueerd. Onder verantwoorde lijkheid van de PPE kwamen de captains en leden van betrokken commissies 3 keer bijeen onder voorzitterschap van Rik de Boer, die in deze hoedanigheid Machiel van der Woude opvolgde. In het captains-overleg kwamen weer allerhande onderwerpen aan de orde, waarbij het accent met name lag op de voor de senioren te organiseren evenemen ten. De bedoeling van het captainsoverleg is de onderlinge band tussen de teams te ver sterken en zaken aan te pakken pakt die niet direct bij de elftal-commissies thuishoren. Langs deze lijn zal het captains-overleg ook

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 6