5 AFC 2 Een tweede elftal begeleiden en trainen is bijna altijd een moeilijke en delicate zaak. Een vast elftal gedurende een geheel seizoen is eigenlijk niet mogelijk, omdat regelmatig een beroep wordt gedaan op spelers voor het eerste elftal. Daarnaast is veel tact nodig om teleur gestelde spelers gemotiveerd te maken en te houden. Ter illustratie: 36 verschillende namen van spelers verschenen op 22 wedstrijdformulie ren. Ondanks deze problematiek wisten trainer Otto Hoogendijk en leider Jaap Draisma toch op een vierde plaats in de competitie te eindi gen. Een niet geringe prestatie van leiding en spelers tezamen. AFC 3 Het derde had een matige competitiestart, mede veroorzaakt door trainerswisseling en motivatie. Trainer Chris Verkaik en leider Chris Dekker hadden echter spoedig de zaak op het juiste spoor en gingen vanaf dat mo ment voor het kampioenschap. Vele wedstrij den achtereen werden gewonnen. Echter ook Stormvogels 2 had dezelfde intenties en bleef eveneens winnen. Het uiteindelijke resultaat werd een zeer verdiende 3de plaats in de eindrangschikking. AFC 4 Als je in AFC vier voetbalt word je in de wedstrijden in de reserve 2de klasse gecon fronteerd met tweede elftallen van andere verenigingen. Daarin spelen vaak jonge ambitieuze spelers die graag door willen stromen naar het eerste elftal van die club. Het pleit voor de spelers, leider Jacques van der Glas en trainer Chris Verkaik dat een elftal kon worden samenge steld, alhoewel dat regelmatig niet geheel vlekkeloos verliep. Op technisch en tactisch gebied deed het vaak niet onder voor de tegenstanders en handha ving in deze klasse is dan ook een grote pres tatie. AFC 5 Wat geldt voor het vierde elftal geldt ook voor het vijfde. Leider Rob Lobatto en zijn jongens moesten ook optornen tegen tweede elftallen, maar door maximale inzet en kameraadschap werden de punten bijeen gesprokkeld om zich te handhaven. Hierdoor werd mede gerealiseerd dat de mooie plaatsing van het tweede in de reserve Hoofd klasse, het derde in reserve eerste klasse, het vierde in de reserve tweede klasse en het vijfde in de reserve derde klasse kon worden gecon tinueerd. Dank aan alle betrokkenen. AFC 6 T/M 13 Voorzitter Frans Jüch van de elftalcommissie B maakte het onderstaande verslag: AFC 6 (aanvoerder M. de Hond) De resultaten van het zesde zijn gemiddeld onvoldoende geweest. Ondanks herhaald aandringen om te gaan trainen en versterkin gen uit andere (lagere) teams was degradatie uit de reserve 4de klasse onontkoombaar. De opkomst en animo onder diverse spelers, uit de zeer grote groep, kon veel beter. AFC 7 (aanvoerder J. Willems) Aanvankelijk speelde dit team als het achtste. Echter na de winterstop werd op grond van o.a. wedstrijdprestaties en teamverband "gewisseld" met het zevende om degradatie te ontlopen. Dit resulteerde in een prachtige plaats in de middenmoot in de reserve 5de klasse. Het complete vriendenteam verdient een pluim in alle opzichten. AFC 8 (aanvoerder P. Vink) Het achtste kende een zeer wisselvallig sei zoen. De prestaties op het veld waren matig tot slecht, de opkomst liet vaak te wensen over. De eindstand op de ranglijst spreekt voor zich. De vaste kern was gelukkig van goede wil en inzet. AFC 9 (aanvoerder P. v.d. Hoven) Het negende kende ups en downs. Zonder een vaste keeper trapte het elftal nogal eens in compleet af. De goede onderlinge sfeer en de wil er toch steeds iets van te maken voerden gelukkig de boventoon. AFC 10 (aanvoerder J. Roedema) Lang heeft het tiende "bovenin" de reserve 6e klasse meegedraaid. Het hechte team speelt al jaren in dezelfde samenstelling. Dit heeft in een aantal wedstrijden geleid tot prachtige resultaten. Jammer dat aan het einde van de competitie niet iedereen even tevreden bleef. AFC 11 (aanvoerder R. Voskamp) Het elfde, uitkomend in de reserve T klasse, bestond uit kwalitatief zeer uiteenlopende spelers. Goede resultaten werden dan ook afgewisseld met slechte. Spijtig te moeten constateren dat enkele spelers hun team (club), zonder aankondiging vooraf, in de steek heb ben gelaten. Dankzij de inspanning van een trouwe kem werden de laatste wedstrijden met veel animo, plezier en goed resultaat gespeeld. AFC 12 (aanvoerder W. Hamann) Dit vriendenteam heeft aardig gepresteerd. Als de opkomst optimaal zou zijn geweest was een hogere klassering gerealiseerd. Opmerkelijk was de regelmatige trainingsopkomst van een aantal spelers uit dit team! De uitblinkers verdienen een hoger team. Scheidsrechters Gedurende het afgelopen seizoen werd een beroep gedaan op de volgende scheidsrechters: Rick de Boer (53), Hans Elias (60), Herman Fritzsche (60), Frans Jüch (52) en Ap Springer (63). Een compliment voor ieders inzet en betrok kenheid! Mede namens de spelers! AFC ZATERDAG commissie secretaris Sebo Woldringh doet verslag: Het seizoen 1997-1998 was voor de AFC zaterdag-afdeling een seizoen met wisselende successen. Zaterdag 1 degradeerde uit de derde klasse. Het team van Peter van der Waart heeft na een slechte seizoenstart eigen lijk nooit de aansluiting kunnen vinden. Voet bal is een teamsport maar het was bijna iedere week puzzelen om elf man bij elkaar te krij gen. Veel blessures, weinig saamhorigheid en relatief weinig mensen op de trainingen waren mede debet aan de degradatie. Volgend sei zoen zal het met enige versterkingen mogelijk moeten zijn, ook gezien het potentieel, mee te draaien in de bovenste regionen. Een kampioenschap voor zaterdag 2 is dit jaar dichterbij geweest dan ooit. Met enige nieuwe in het team passende jongens hebben zij dit seizoen continu meegedraaid in de top. In deze reserve tweede klasse kon iedereen van ieder een winnen en dat gebeurde dan ook. Na de winterstop helaas te weinig punten gepakt en een uiteindelijk tweede plek is hun deel ge worden. Zaterdag 3 is vierde van onderen geëindigd in de vierde klasse. Toch zijn zij eigenlijk het hele seizoen nooit weggespeeld. Kleine ne derlagen. Wellicht volgend jaar met iets meer trainen kunnen zij meedoen in de hogere regionen wat het plezier zal doen toenemen. Net als het tweede heeft zaterdag 4 na de winterstop te weinig punten gepakt. Of dit ligt aan het grillige programma is niet helemaal duidelijk. In ieder geval zijn Krak en de Hond c.s. aan het einde van de rit net niet gedegra deerd. Voor volgend seizoen zal de selectie toch enigszins dienen te worden uitgebreid. De kampioensvlag is gehesen bij zaterdag 5. Nog even dreigde DVVA roet in het eten (en drinken) te gooien. Maar uiteindelijk bleek deze jonge, alles winnende superformatie toch buiten mededinging mee te doen en zo konden de champagne flessen bij Dickie Huisman c.s. uiteindelijk knallen. Proficiat! Zaterdag 6 van Rob Lobatto is als semi- veteranen keurig zesde geworden. Mooie shirtjes en een over het algemeen leuke sfeer kenmerken dit team. Een enige fysieke disso nant daargelaten. Tenslotte de veteranen 1. Resultaat is hier niet het belangrijkste. Met name de hamburgers en andere consumpties vinden echter gretig aftrek en leider Hans Coorengel tracht de spirit erin te houden. Het seizoen 1997-1998 werd voor de AFC senioren afgesloten met de inmiddels traditio nele strijd om de A-B-C Cup op 20 mei jl. DE JONGE AFC'ERS De jeugdsector is al jaren de grootste afdeling van AFC. In het seizoen 1997-1998 werd gestart met maar liefst 51 teams: 4 A-teams, 5 B-teams, 8 C-teams, 9 D-teams, 1 E-elftal, 12 E 7-tallen en 12 F-teams. In de loop van het seizoen werd de A4 teruggetrokken. Bij de organisatie van alle wedstrijden, trainingen en toernooien kon de jeugdcommissie, bestaande uit Jacques Parson (voorzitter), in de loop van het seizoen in deze functie opgevolgd door Ad Westerhof, Jan Benoni (penningmeester), Derrick Grot (A-jun.), Stanley van Loggem en Ad Westerhof (B-jun.), Gerard de Winther (C- jun.), Jan Koomen (D_pup.), John Parsser (E- pup.) en Michael Tugendhaft (F-pup.) rekenen op de hulp van velen. Een klein legertje trai ners, leiders en scheidsrechters stond het afgelopen seizoen klaar voor onze jeugd. De prestaties van de teams waren uiteenlopend. De Al, gedegradeerd uit de landelijke eerste divisie, had het na een redelijke start niet makkelijk in de tweede divisie, maar wist zich door een fraaie eindsprint toch te handhaven. De A2 deed het onder leiding van Chris Ver kaik zeer goed en eindigde in het sterke A-! veld in de top. De A3 speelde ook een goed seizoen. Bij de B-junioren was de B3 dicht bij

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 5