D PUPILLEN AFC-ERS SCHOOLKAMPIOEN Denemarken won de Mini WK; chef de mission Mario Singels wist met zijn D-, E- en F-teams de meeste punten bij elkaar te spelen, (zie boven) Nigeria wereldkampioen D pupillen; v.l.n.r.: Tom Markus, Jan Hein de Beurs, David van Tiel, Jelle Sebastiaan Rommerts, PhilippeBlockhuizen, Allon Cohen, FlipNieuwenhuis, Steven de Wit en trotse leider Jan van Tiel (zie onder) De Wielewaal, een Montesorie school, is kampioen van Amsterdam geworden met schoolvoetbal. Het team bestond o.a. uit de volgende AFC-ers: Felix Admiraal (D10), Florian Admiraal (Fl), Floris van Bodegra ven (D10), Wouter Kloes (D10), Sander van Stein (El) en Ole van Ham (El). Jongens, van harte gefeliciteerd met dit mooie resultaat! De Jeugdcommissie Jan Verhagen spreekt de deelnemers toe DE Dl: EEN BEETJE KAMPIOEN! Een tweede plaats in de eindstand van de le klasse. 55 punten uit 22 duels. De Dl - met 127 goals een goed geoliede doel- puntenmachine - heeft dit seizoen de sterren van de hemel gespeeld. Is een team dat op vijf punten achter Ajax eindigt, ook niet een beetje kampioen? Wij vinden van wel. Prima werk dus van Rodney Ubbergen, de goalie met de panterreflex, die slechts 21 keer hoefde te vissen. Olivier Poederbach, de back die als tweecomponentenlijm aan zijn tegenstander kleeft. Mark Schol, de linkerverdediger die iedere vleugelspits tot ware wanhoop drijft. Tomas Bleker, de superbetrouwbare rots achterin. Darco Botic, de overal inzetbare felle aanjager. Jelle Bruinsma, de multifunctionele stofzuiger (hij klopt, hij veegt en hij zuigt) in de laatste linie. Maurits Pompeo, de kappende vechtjas die desnoods het gras opvreet. Sadic Kilic, de begaafde technicus op het mid denveld. Lucas Bouwman, de kleine maar slimme spelverdeler. Nadim Ben Rabba, de stilist met de sleepbeweging en de rode kick- sen. Darnell Cairo, de razendsnelle 'judoka' op de rechtervleugel. En tenslotte onze top scorers: Giorgio Berkleef, de wervelwind met de duizeligmakende acties op links; en Shamir de Rijp (veertig keer raak!), de spits die zelfs uit stand molotovcocktails van zijn voet laat knallen. Dit zijn dus de 'bijna-kampioenen' - onder wie vijf eerstejaars D - die voor onder meer vier thrillers tegen Ajax zorgden. Op het toernooi van Zeeburgia werd het 1-1. Op de Toekomst moesten onze Reds (dankzij een Ajax- supporter die tevens meende te moeten fluiten) een verlies van 3-2 slikken. En dat smaakte niet lekker. Het zenuwslopende bekerduel ver loor de Dl met dezelfde cijfers. En dat smaakte nog minder lekker. Zouden de oogappels van Jan Verhagen op het hoofdveld van Goed Genoeg in de 'voorwed strijd' van het Eerste tegen Elinkwijk de zaken rechtzetten? In de eerste helft werden de Go denzonen van Jan Olde Riekerink tureluurs gespeeld. Voor de derde keer stonden de AFC'ers bij de rust met 2-0 voor. Het had wel 3-0 of 4-0 kunnen zijn. Maar tussen droom en daad staan palen in de weg... En weer kwamen de Ajacieden in de tweede helft terug! Maar

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 27