ZONDAG 3 relletjes op de tribunes? ME er tegen aan. Thuisspelende vereniging 3 punten in minde ring. Belachelijk vind ik, dat de pers dan nog steeds over "supporters" spreekt. Op zijn Amsterdams gewoon "geteisem". Op 4 mei was gelukkig dit jaar wat meer belangstelling. Dick van der Klaauw herstel de een oude traditie en hield een korte, voor treffelijke toespraak, waarschuwend voor extremisme in vele vormen. Tenslotte zo maar wat namen. "Meneer" Edgar Davids. Wat een domme jongen om niet met de pers te spreken en hem uit te maken voor Als hij bij het WK zo speelt als tegen Real Madrid, dan zijn wij hem gelukkig gauw kwijt. Rood zal zijn deel zijn. Rinus Michels. In de vele artikelen, die men over hem leest komt nooit naar voren dat hij, voordat hij naar Ajax ging, de pupil len van AFC trainde en daarvóór kwam hij inderdaad van JOS. Trouwens in de artikelen over Heini Otto mis ik het noemen van AFC ook. U gelooft het niet: ondergetekende heeft in één elftal met Michels gespeeld! Dat gebeurde tijdens de opleiding voor reserve officier. Rinus had een paar jaar studie uitstel gekregen en zodoende zaten wij tegelijkertijd in de opleiding. Bij een toernooi voor scho len reserve-officieren mocht ik dat genoegen smaken. Overigens heeft Rinus ook eens onze toenmalige trainer Gé van Dijk vervan gen (een brom geval). Rinus zat o.m. op de bank bij VVB uit (waar zijn die trouwens gebleven?). Met Rinus hadden we ook een bespreking in het Flilton Hotel inzake de overgang van Thomas Rongen naar L.A. Aztecs. Rinus zorgde ervoor, dat de Ameri kanen een vergoeding voor Thomas aan ons betaalden. Een wederzien. Althans via de krant. Alfredo di Stefano. Wat een fantastische speler was dat. De allermooiste wedstrijd ooit, althans voor mij: mei 1962 Benfica - Real Madrid. Meen rust 1-3. Eindstand 5 -3. Ik meen, dat Jack en Mart een programma hebben over mooie momenten die men graag terug wil zien.. Voor mij bijvoorbeeld de goals in die wedstrijd én het moment dat Di Stefano het fluitje van Leo Horn opraapt, dat deze met een zwaai van de hand kwijtraakte. Mooie dingen voor de mensen. Tot slot Neptunes. Op het moment van dit schrijven is nog niet bekend of zij het red den. Het gerucht ging, dat zij de AROL beker kwijt waren. Dus niet. In het verleden had ik zo een jaar of tien als secretaris het genoegen dit toernooi te organiseren. Een toernooi met een roemruchtige geschiedenis. Voor de oorlog dé opening van het voetbal seizoen. Regelmatige deelnemers: Ajax, Blauw Wit, DWS, HBS, Zeeburgia. Mede door de invoering van het betaalde voetbal leefde het toernooi niet meer bij het publiek en verenigingen. Bij het 75 jarig bestaan zou het laatste toernooi gehouden worden. Deel nemers: de winnaars van de laatste jaren. Finale: de Spartaan - Neptunus. Mijn relatie tot collega secretaris Dick Knol van de Spaaraan was uitermate goed. Dick beloofde mij, dat bij winst van de Spartaan zij de beker aan ons terug zouden geven! Helaas. Vandaar het verhaal over Neptunus. Jan van Dijk Mededelingen B-Commissie Het seizoen '97/'98 zit er op. Na een toer nooi bij Arsenal en onze eigen ABC-Cup sluiten we af met matige tot slechte standen van enkele teams. Echter het zevende elftal maakte hierop een positieve uitzondering in alle opzichten. Voor een uitgebreider over zicht verwijzen wij naar het Jaaroverzicht. Opmerkelijk was toch weer de positieve instelling van vele trouwe AFC-ers die met hun 'vriendenteam' iedere week voor hun plezier tegen de bal trapten. Een groep die zich meer 'prestatief wil manifesteren krijgt het nieuwe seizoen alle kans. Daarentegen zullen zij die niet aan hun clubverplichtingen (de normale bekende regels) voldoen niet worden opgesteld. De B-Commissie heeft zich voor het nieuwe seizoen o.a. ten doel gesteld om; 1. een zo sterk mogelijk zesde en zevende team samen te stellen, 2. de trainingsmogelijkheden en -faciliteiten voor alle teams verder uit te breiden, 3. het A.F.C. clubgevoel te stimuleren mid dels diverse acties, 4.'wegblijvers zonder bericht en wanbeta lers' direct niet meer op te stellen. Oefenprogramma augustus 1998 In de volgende Schakel zal het trainings schema vanaf circa medio augustus worden bekend gemaakt. zondag 23 augustus: 12:00 uur Vespucci 3 - AFC comb. 6/7 14:00 uur Vespucci 4 - AFC comb. 8/9 12:00 uur WA/Spartaan 6-AFC comb. 10/11 14:00 uur WA/Spartaan 7 - AFC 12 zondag 30 augustus: DCG toernooi: AFC comb. A (6/7), comb. B (8/9), comb. C (11/12) 12:00 uur Vespucci comb. - AFC 10 Aanvoerdersoverleg Maandagavond 31 augustus worden alle elftalaanvoerders (6 t/m 12) uitgenodigd voor overleg met de B-Commissie. Lees hierover in de volgende Schakel. Scheidsrechters De B-Commissie dankt met trots onze trou we AFC-scheidsrechters die zich iedere zondag vrijwillig beschikbaar stelden om met veel plezier onze teams te fluiten. Op zo'n unieke ploeg fluitisten is menig vereniging jaloers. Ja, want waar komt het nog voor dat een vereniging over voldoende en goed in i het pak gestoken scheidsrechters beschikt jajuist bij AFC!!! Hartelijke dank aan Rick de Boer, Hans Elias, Herman Fritzsche en Ap Springer, I en tot het volgende seizoen. Met het oog op de toekomst verzoeken wij kandidaten die graag als scheidsrechter willen optreden voor wedstrijden op zondag voor de elftallen 6 t/m 12, zich te melden bij de B-Commissie. Algemene Ledenvergadering Wij stellen jullie aanwezigheid tijdens deze vergadering op woensdag 24 juni 1998 in ons clubgebouw zeer op prijs (lees elders in deze Schakel). Samenstelling B-Commissie Frans Jüch, voorzitter (020-6415902), Eric Hoegee, secretaris (020-4220098), Jos Wil- lems (020-6158020), J.P. Ellerbroek (071- 5237000), Maarten van Driest (020- 6849940). Tenslotte wenst de B-Commissie jullie een fijne vakantie periode toe, en rekenen we weer op jullie opkomst en inzet voor het nieuwe seizoen 1998-1999! Gedegradeerdnou, en Zorgen, met z'n allen, dat we volgend seizoen weer in de hoofdklasse spelen UP, met z'n allen d'r voor! Lex Rimini

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 19