rs OM IS EE RSJ 3-1 AFC heeft gescoord tegen Elinkwijk. Hoe vergaat het de Veteranen dit seizoen overigens? Wel via ups en downs weten zij zich, na een zeer succesvol begin te handhaven zo rond de 4e plaats. Enigszins verklaarbaar is deze gang van zaken, als ik u vertel dat veteranen ietwat blessuregevoelig zijn. Zijn we volledig en blessurevrij, dan zijn we de beste, maar ja Edwin Geluk, Henk Bijlsma, Kees Ge- hring (ondanks zijn hoge pijngrens), Karei van Oseh, Jos Kemna, dan noem ik voor een kapitaaltje aan kwaliteit, zijn geblesseerd. Derrick Grot besloot toch op zaterdagmiddag zijn volle aandacht te geven aan de Al junio ren, wat inmiddels ook succes heeft opgele verd, maar wat wel een gemis is voor de Vets. Dan blijven er natuurlijk een paar topvoetbal Iers, die in elk team tot de uitblin kers zouden behoren, zoals Willem de Rid der, André Wijnand en vooral Theo Husers. Zij moeten een team kunnen dragen, wat vaak lukt, maar niet altijd. Vorige week kregen de Vetten bij hoge uitzondering klop met 11-1 bij Hercules, of zou ik het daar niet over hebben? Wonderlijk makkelijk wisten onze spelers deze tegenslag op te vangen. Er werd wat gepraat, verbaal hadden we deze wedstrijd in ieder geval weer gewonnen. Dat was om trots op te zijn. 's Avonds genoten we met zijn allen van een culinaire avond in de Bistro Sparks en kon alles nog eens doorgesproken worden. Het eten was heerlijk, de dames op hun mooist en de muziek werd verzorgd door Karei van Oseh, die zich deze avond getooid had met een charmante roze steunkraag. Na informa tie blijkt deze halsdracht in 5 kleuren voorra dig te zijn. Kortom u bent weer op de hoogte. Rob Dukker Drie wedstrijden, drie punten. Zie daar de magere oogst van de laatste weken. Toch is er nog gerede hoop op een goede afloop, zeker na de overwinning van jl. zondag op Elinkwijk. Nog 2 wedstrijden te gaan, 1 punt achter UVS, 2 resp. 4 voor op VCS, er kan nog veel gebeuren. Eerst op 17 mei op Goed Genoeg de kraker tegen titelpretendent Hol- landia. Wie zal dat willen missen? En daarna op donderdag 21 mei (Hemelvaartsdag) uit tegen VCS. L'histoire se repète, n'est-ce pas? Neptunus - AFC - 3-2 Rob Bianchi startte onder een lekker zonne tje met de volgende basis-elf: Meilink, Hoo- gendoorn, Keijzer, Tular, Smit, De Waal, Gebbink, Preuter, Bianchi, Fokke en Aboi- koni. Uli Landvreugd (vakantie) en Steen voorden (geschorst) waren niet beschikbaar, Nils Adriaans, Joey Zebeda en Ralph Tier startten dit keer op de bank. Tegen de 4-3-3 opstelling van onze nieuwe coach bracht zijn collega Wim Schouten een 4-4-2-formatie in stelling, met 2 razendsnelle spitsen, Amilcar Dos Santos en Errol Liefden, die het onze defensie op een gigantisch knolleveld (nog erger dan UVS) knap moeilijk maakten. Toch scoorde Neptunus tot deze '6-punten wedstrijd' maar 16 keer en dat is met dit spitsenduo ietwat verwonderlijk. Welnu, in de eerste 10 minuten was Neptunus 2 keer dicht bij de openingstreffer, maar het geluk lachte ons (nog) toe. Het werd in de 15de minuut schateren na een mooie actie van uitblinker Peter de Waal, die solerend het strafschopgebied penetreerde en van rechts uithaalde voor een wonderschone knal in de kruising. 0-1, op naar de overwinning en een mooi perspectief op een langer verblijf in de hoofdklasse. Maar helaas, een half uurtje later zag het er helaas weer geheel anders uit door 2 'unforced' scores van Neptunus. De tweede helft, waarin Ralph Tier, Nils Adri aans en Joey Zebeda invielen voor resp. Frank Keijzer, Dennis Gebbink en Erwin Smit, was bijzonder spannend. AFC ging uitdrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker en Neptunus loerde op de beslissende counter. Zowel voor het doel van Edwin Meilink, als dat van collega Marco Krevel regende het gevaarlijke momenten. Zo was een alom aanwezige Roy Tular dicht bij een treffer, maar zijn kopbal verdween net over de lat. Even later was het toch raak voor AFC via Robin Fokke die een voorzet van Joey in het Rotterdamse net carembolleerde. Achter het Neptunus-doel was het feest en een steeds beter combinerend AFC ging voor de volle wist. Verstandig? Achteraf gezien natuurlijk niet, maar bij 2-3 winst hadden de grootste criticasters met loftuigingen vooraan gestaan. Het werd dus in de laatste minuut 3-2, na een onnodige overtreding en zwak verdedigen van de daaruit voortvloeiende vrije trap. Teleurstellend verlies, niet erg verdiend, dus dubbel jammer, maar nog steeds overkome lijk. Argon - AFC - 2-0 In Mijdrecht zou het dan moeten gebeuren, maar de wedstrijd verliep anders dan ge hoopt. Ondanks de opzwiepende geluiden van de kermis op het parkeerterrein kwam de wedstrijd maar moeilijk op gang. De goal- getter van Argon Enrique Zschuchen fun geerde als wekker door een uit een corner keihard onderkant lat te koppen. De bal stuiterde het veld weer in en na dit mazzeltje zocht AFC, dit maal zonder de flink gebles seerde Frank Keijzer, maar met Uli Land- vreugd en Nils Adriaans, wat meer de aanval. Al snel zorgde een doorbraak van Patrick Preuter voor gevaar, maar hij werd volgens scheidsrechter Kruit net buiten het straf schopgebied gevloerd. Nadat deze beslissing in en rond het veld goed was doorgesproken schoot Martin Steenvoorden de vrije bal net over de lat. Even later was het andere kant wel raak na een ongelukkige handsbal van Nils. Sander Beuk mikte de penalty op de paal, waarna Richard Corts de rebound pijn lijk nauwkeurig hoog in het doel schoot. Deze 1-0 voorsprong werd door Argon met man en macht na rust verdedigd. AFC drong aan, maar was niet echt gevaarlijk en ook de komst van een aantal verse krachten kon hierin geen verandering brengen. Na een handsgeval in het Mijdrechtse strafschopge bied veerde het AFC-legioen nog een keer op, maar ook nu bleef een penalty uit. In de 101-ste(!)minuut profiteerde Zschuzschen van de afwezigheid van de AFC-defensie en was de tweede 2-0 nederlaag, dit maal wel geflatteerd, tegen debutant Argon een feit. AFC - Elinkwijk - 3-1 Rob Bianchi startte met de volgende basis: Meilink, Wolfswinkel, Hoogendoorn, Tular, Smit, De Waal, Landvreugd, Gebbink, Lau rens Bianchi, Zebeda en Aboikoni. Frank - Keyzer (knieblessure) en Nils Adriaans (keelontsteking) waren niet inzetbaar. Elink wijk, met AFC'34 en se Feyenoord nog in de race voor de laatste periodetitel, startte goed en maakte via Daniel van Meer duidelijk dat AFC op zware tegenstand kon rekenen. Maar AFC nam het initiatief al snel over. In de 16e minuut was het raak. Joey Zebeda handelde snel na een Utrechts' slippertje, waarna Uli Landvreugd de voorzet fraai hoog in de touwen schoot. 1-0 en dat wilde het nieuwe scorebord (aangeboden door All-in Logis- tics/Dick van der Klaauw) wel weten. Het goal, goal, stimuleerde AFC zichtbaar en het was jammer dat voor de rust niet meer af-

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 4