EVENTJES OVER VI JF OM IS EE RS' FE WAS ER NOG WAT? AFC onze hartelijke felicitaties aan Henk. Ook AFC-Ridder Roel van Nek bereikt een hoge leeftijd. Op 6 mei as. hoopt hij 86 jaar te worden. Ook Roel volgt de resultaten van de AFC nauwkeurig en wordt daarbij geas sisteerd door zijn schoonzoon Rik de Boer. Ook Roel wensen wij namens de AFC van harte geluk. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Ronald Sarfaty (16.4), Bas Rachman (21.4), Kees Gehring (24.4), Ko Onsman (26.4), Jaap de Boer (26.4), Jaap Wildschut (27.4), Henk Kapelhoff (4.5-92 jaar), Rein Minor (5.5), Freek van Doesburg (6.5) en Roel van Nek (6.5-86 jaar). Aan al deze jarigen onze hartelijke gelukwensen namens de AFC. Och ja, er is altijd wel wat. Zeker als je met een amateur-oog naar het betaalde voetbal kijkt. Is natuurlijk ook niet alles, als je zoals Emmen en FC Groningen door de gemeente geholpen moet worden. Mismanagement? Nawee van Sport 7? Die steun komt natuur lijk wel uit gemeenschapsgeld. Ook voor FC Volendam heb ik altijd een zwak gehad. Ziet er somber voor ze uit. Vroeger, in hun amateur-tijd waren er ook ontmoetingen tussen hen en AFC. Vooral de reserve teams maakten er een dagje uit van. Elftal in Volendammer kostuum gefotogra feerd. De tijd van hun bekende keeper Aaltje Keizer. Ongetwijfeld ergens familie van de bekende Jan. Hun tweede tam stond meestal bovenaan. Winst voor de tegenpartij was alleen mogelijk, indien er tegen hen op zon dag na de Volendammer kermis werd ge speeld. De spelers van Volendam hadden dan hun bed echt niet gezien. Zie ik op TV dat RKC o.a. als sponsor de firma Civility heeft. Zijn dat niet die compu terjongens van de Amsterdamse uitslagen bij de verkiezingen op 4 maart? Hopelijk is dat geen "bad omen" voor de Waalwijkers. Ja, onze roemruchte stadgenoot Ajax zal zeker kampioen worden, Alleen begrijp ik de uitspraken van trainer Olsen en Frank de Boer niet: "over 2 wedstrijden tegen Spartak waren wij toch de betere ploeg". Asmenou. Die wedstrijden zeiden meer over de zwakte van de Nederlandse competitie dan over de sterkte van Ajax. Trainers, die het goed doen bij de ene club zijn dit nog niet altijd bij een andere werkge ver. Worden vaak opgescheept met een selectie, die niet door hen bepaald is. Zie Mare Wotte en Martin Jol. Wonderlijk vind ik ook altijd de liefdevolle ontvangst van een speler, die zojuist met een rode kaart er af gaat. Meestal via de troostrij ke woorden van de verzorger. Volgens mij moet hij juist op zijn donder hebben: verder met 10 man! Onverwacht overleed Robby Melsert. Oud speler van het beroemde dertiende. Hij kwam van Quick (H) en had een onvervalst Haags accent. Vaak speelde het dertiende om 10 uur. Bij flinke kou voetbalde Rob met een pet op. Ook nu nog bekende namen in AFC speelden in dat team: Brand - Paul Koster - van Poorten - Galavazi - Rob de Jong - Nico Lelouw - Rein Akkerman sr. - Arthur Redde ring e.v.a. Eind maart was er ook weer de jaarlijkse bijeenkomst van de "Zwaluwen". Thans het meest bekend door het door hen landelijk georganiseerde jeugdtoernooi t.b.v. het poli ofonds. Traditiegetrouw drink ik dan altijd een borreltje met Sal Simonse. Sal wie? Inderdaad. Voorzitter van Middelburg in 1967. In dat Jaar was AFC nog nooit zo dicht bij het kampioenschap van Nederland ge weest als toen. Er waren toen zes eerste klas afdelingen. De kampioenen hiervan bestre den elkaar in twee poules van drie. Middel burg won de ene, AFC de andere. Thuis voor een uitverkocht huis verdiend met 2-0 verlo ren. De grote man bij hen was toen Bert Pentury, die in zijn eentje ons in beide wed strijden de das omdeed. O ja, uit verloren wij, onverdiend met 2-1. Overigens laat "Zwaluw" Klaas van Rijswijk zijn AFC vrienden groeten en vindt bekend Fijenoor- der (amateurs) Spelbrink, dat AFC absoluut in de Hoofdklasse moet blijven. Roy Tular c.s. "zet hem op" en "ga er voor". Jan van Dijk In een van de vorige verslagen werd er reeds gezinspeeld op de vele contacten die de spelers van het Vijfde hebben in de wereld van Bekende Nederlanders. Natuurlijk, wij zijn AFC, maar dat er vlak voor de vermeen de kampioenswedstrijd faxen en telegram men (waar elke gemiddelde Nederlandse fan goud voor over zou hebben!) ter aanmoedi ging en ondersteuning bij aanvoerder/coach Dick Huisman binnenkwamen, ging zelfs de stoutste verwachtingen te boven. Ruud Gullit stuurde ons een fax met de beste wensen en of hij niet voor een paar miljoen het volgend seizoen speler/coach van het team kon worden. Ja, wel netto natuurlijk! Louis Van Gaal gaf Dick nog wat handige tips en vroeg zich af of hij nou zo dom is of dat wij het zijn dat we niet allang kampi oen waren. Namens Ajax wenste Frank de Boer het gehele team geluk en had en pas sant nog wat handige belastingtips. Ook Johan Cruyff verzond een telegram en schreef: "Kijk Dick, je hebt natuurlijk weinig verstand van antiek, dominoën, wijnen of golfen, maar voetbal, dat gaat wel. Ook namens Danny en de socios, wie helemaal achter jullie staan (behalve Nufiez dan), het allerbeste!". Zelfs Rinus Michels deed van zich spreken en herinnerde aan het feit dat voetbal oorlog is, als het maar gesponsord wordt door Eurocard/Mastercard. In zijn kielzog wenste Ronald Koeman ons veel succes, ook de spelers die nog geen Visa credit card hadden. Heel leuk, ook Marco van Basten liet per expres weten het team mentaal bij te staan en waarschuwde de enkels extra goed in te tapen. PSV, in de persoon van Arthur Numan was ook niet te beroerd Zami Cinque een hart onder de riem te steken. Ja, het begint zo langzamerhand op een stukje van Johan de Bie te lijken! En het leuke is, ook hier is niets gelogen! Maar ondanks de faxen, ondanks het bespro ken GrassMaster veld, ondanks het georgani seerde kampioensbuffet bij La Brochette van Michel en Dennis v.d. Hoek, ging het hele feest niet door. Afgelast, dus, vanwege de te hevige regenval. Toch trainde het eerste wel op het Wetraveld en speelde D-junioren er zelfs een wedstrijd op. Niet het Vijfde. Niks kampioentje worden, niks knallende kurken. Lullig voor organisator/animator Dick na tuurlijk, maar ja het zat erin. Niet getreurd! A.s. zaterdag speelt het team wederom (misschien thuis) tegen De Geuzen, en bestaat de mogelijkheid dat het Vijfde dus kampioen wordt. Komt allen kijken! En u weet het, uw interim reacties kunt u nog steeds kwijt per e-mail op n.s.hekster@nl.ibm.com. En stel nu dat we daadwerkelijk kampioen worden, stel. Dan zal hier volgende keer verslag worden ge daan van alle gelukstelegrammen van BN-ers uit binnen- en buitenland. Want die komen er zeker! Nicky Hekster, eehhh pardon, gewoon Nicky Hekster De Even over Vijfjes kunt u tegenwoordig ook op Internet bewonderen via de AFC weblocatie http://www.01first.com/afc Alle goede voornemens ten spijt ging de belangrijke thuiswedstrijd tegen Holland op 5 april jl. verloren. Werd het eerder in Utrecht een 2-0 nederlaag, nu waren Testa la Mutta c.s. ons met 1 doelpunt verschil de baas. Omdat UVS kansloos verloor van VCS en Neptunus een puntje afsnoepte van DWV wordt het onderaan dringen geblazen. Met een puntje net boven de streep en nog 5 wedstrijden te gaan wordt het voor Tular c.s. tijd voor een puntrijke eindsprint. Op 19 april as. wordt in Rotterdam om 14.00 uur gestart tegen Neptunus, daarna staat op 26 april as.om 14.00 uur Argon in Mijdrecht op het programma, waarna op 3 mei as. de thuiswedstrijd tegen Elinkwijk volgt. De wedstrijden tegen Hollandia (thuis) en VCS (uit) worden nog vastgesteld. AFC - Holland - 1-2 Pim van de Meent startte tegen Holland met de volgende elf: Meilink, Tier, Tular, Keij- zer, Smit, De Waal, Adriaans, Preuter, Bian- chi, Fokke, Landvreugd. Frank Aboikoni en Joey Zebeda (geblesseerd), Rokus Hoogen- doorn en Martin Steenvoorden (geschorst) waren niet beschikbaar. Holland kon over een redelijk complete selectie beschikken en dat was nadat de wedstrijd vorderde goed te merken. De eerste 20 minuten waren echter duidelijk voor AFC, maar dit leidde, ondanks A

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 4