M I X D PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz DOCHTER Als u deze M.P.-inleg leest zijn er alweer 36 dagen van het jaar 1998 voorbij en dat is tóch een procent of tien. Pickelaar benut de doorgaans voetbalarme januari-raaand voornamelijk als celebrity-watcher in AFC en omstreken. Zo streek hij, om een beginnetje te maken, op de tweede zondag van het jaar neer in het Amster damse Bos bij cricketdochter ACC voor de traditionele nieuwjaarsreceptie. Vanwege het afgebrande eigen clubhuis werd onderdak verkregen in het nabije ABN-AMRO-clubhuis. En omdat een ongeluk nooit alleen komt degradeerde ACC in 1997 ook nog uit de cricket-hoofdklasse. Niettemin was het verpozen bij de bankburen uiterst aangenaam. Voorzitter Wubbo de Boer - ook vaak aanwezig bij AFC op 'Goed Genoeg' - hield zijn speech naar Pickelaars hart. Niet te kort en niet te lang, maar wat vermeld moest worden werd gezegd. Van drie dingen was hij zeker: het nieuwe eigen clubhuis is vóór de competitie gereed, ACC speelt in de eerste klasse en wordt meteen kampioen. Dankbaar en gesterkt hervond Pickelaar na afloop zijn auto in het inmiddels donkere bomenbos en daarmee zelfs de toegang naar de Amstelveenseweg Maar het venijn zat als zo vaak in de staart. Met nog een kilometer of zeven te gaan hield de brandstof pomp het voor gezien en strandde Pickelaar in een donkere buitenwijk van Uitgeest, ver van telefoon en wegenwacht verwijderd. Lopend bereikte hij het NS-station, kocht een kaartje voor drie piek en spoorde door naar eigen dorp. Zo werd het toch nog een latertje. CITAAT "De gehele lucht staat open voor de adelaar en de gehele aarde is het vaderland voor een wakker man" (Euripides, Grieks treurspeldichter, ca. 480 v.C. - 406 v.C.). OUDEJAARSAVOND In de vorige Schakel zijn de jaardiners - van de mannenbroeders op 'Goed Genoeg' en van de vrou- wenzusters in het Hilton Hotel al uitvoerig aan de orde geweest. Pickelaar zag weer veel cele brity maar doet daar geen verslag meer van. Na afloop van de oudejaarsviering - 17 januari - reed Pickelaar even langs Hilton om Pickelaarse af te halen; om vandaar de westelijke rondweg op te gaan. Dat stadsritje bleek te voeren door de Gerrit van der Veenstraat, waar Pickelaar even terzijde keek naar het schoolgebouw dat in de oor log de 'Grüne Polizei' herbergde en dat voltreffers opliep van de 'Royal Air Force'. Later op diezelfde dag ging een jeugdige pré-pickelaar er een kijkje nemen. Hij werd er aangehouden door een 'Polizist', maar het liep gelukkig goed af. Op de recente avond van 17 januari werd hij op dezelfde plek staande gehouden door een Neder landse politie-auto. Een routine-controle met de afsluitende vraag of er misschien gedronken was. "Ik kijk wel mooi uit", antwoordde Pickelaar, die - under the circumstances - niet in zijn eerste leugen is gebarsten. "Wel thuis dan", sprak de gezagsdrager. Veertig minuten later was het zover en namen de Pickelaars - voor het slapen gaan - in de huis kamer nog een afzakkertje bij de nababbel. AFZIEN Ja; en toen werd er toch nog gevoetbald in januari: De Zwarte Schapen AFC in Almere Stad. Pickelaar was over het doorgaan daarvan vervuld van diep wantrouwen, maar hij kon geen bewijs aanvoeren van afkeuring, zodat hij contre coeur toch de polder opzocht. Vooraf was hij overtuigd van twee dingen: dat het bijkans onmogelijk is dat vermaledijde Sportpark Bok de Korver' te vinden en - erger - dat AFC het daar niet zou redden. Zó van mild Gran Canaria naar de ijzige Flevo-polderdaar kon geen zege(n) op rusten. Inderdaad heeft Pickelaar alle (uit-)hoeken van Almere gezien. De nederlaag (4-1) was wel terecht maar geflatteerd. DRIEKWART EEUW Wat vond u van de jubileum—editie van 'De A.F.C.—Schakel'? Gemeten aan uw respons bij Pickelaar zelf is de 'Schakel, die komt binden' goed gevallen. Persoonlijke, telefonische en schriftelijke adhesi-betuigingen hebben hem bereikt. Zo schreef o.a. Rob Duis hem - onder veel meer - "Mag ik jou, Pim en al jouw medewerkers be danken voor al het werk dat jullie gestoken hebben in onze fantastische Schakels met als klap op de bekende vuurpijl de Jubileum—Editie. Heerlijk om te zien en te lezen!!!! Maar hier moet Pickelaar met nadruk iets rechtzetten. Zijn bijdragen zijn beperkt gebleven. De feiten. Het idee kwam van Machiel van der Woude; hij ritselde de financiering en zocht steun bij (ex-)Schakelredakteuren en bij de Archief commissie. Aan Pickelaar werd gevraagd of hij een inleiding wilde schrijven en of hij het overzicht van de eerste 15 jaren wilde samenstellen. Dat heeft hij - inmiddels meer dan een half jaar geleden - zonder vragen te stellen domweg gedaan. Daarmee had Pickelaar zijn eitje gelegd. Maar het grote werk begon toen pas echt. Vele maanden lang zijn - behalve Machiel - de archief- commissieleden Rik de Boer en Hans de Wijs met vormgever Lex Rimini en de 'nobele' Hans Elias doende geweest om te voltooien waar Pickelaar geen weet van had. Zijn verdienste is slechts ge weest, dat hij er met zijn handen van af is gebleven. Hierbij hulde van de man, die jullie grotendeels in de steek liet!

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 4