n 25 JAAR DAMESDINER De Mr.Henne Boskamp Nobelprijs-winnaars 1998: Pim van de Meent en Hans Elias Als klap op de vuurpijl stelde Dick de aan wezige leden voor om de scheidende praeses tabulae tot erelid te benoemen, hetgeen met een warm applaus ondersteund werd. For meel moet Rob natuurlijk nog wachten op de goedkeuring van de komende Algemene Ledenvergadering, maar er vanuitgaande dat het voorstel bekrachtigd wordt, kan hij zich dan beroemen op Lid van Verdienste (1975), Mr. Henne Boskamp Nobelprijswinnaar (1992) en Erelid (1998)! Kortom een schitte rende staat van dienst! In zijn zichtbaar emotionele speech bleek Rob blij verrast en enorm trots en droeg hij nadrukkelijk zijn erelidmaatschap op aan de onvergetelijke Henne Boskamp, die, zoals menigeen zich nog herinnert, ooit de functie van tafelprae- ses op ongekende wijze en letterlijk en fi guurlijk eenzame hoogte vervulde. Daarna was het genoeg met Dick's panegy riek en kon het Kalfsmedaillon met verschil lende soorten paddestoelen worden uitgeser- veerd. De zwarte brigade onder leiding van Netty van der Meent liet zich letterlijk en figuurlijk van haar beste kanten zien en trachtte, laverend tussen licht benevelde AFC-ers, de logistiek niet al te zeer uit de hand te laten lopen. Terwijl middernacht al gevaarlijk naderde, stonden er toch nog enkele sprekers op sta pel. Uiteraard voerde de captain van het eerste, Roy Tular, het woord. Na een citaat uit Joris v.d. Berg's Mysterieuze krachten in de sport, kwam zijn betoog in feite op een pep-talk neer, die niet voor zijn team maar de rest van de aangezetenen gold: 'hebt ver trouwen in uw eerste, wij zullen niet degra deren en worden zelfs periodekampioen!' Gespierde taal derhalve van Roy, die sportief toegaf dat er het afgelopen seizoen onder maats gepresteerd was, ondanks spelplezier en emotie. Dat iedereen er toch vertrouwen in heeft, bleek uit de handen die spontaan na Roy's betoog op elkaar gingen. We gaan ervoor! Daarna was het woord aan de hoofd redacteur van De Schakel, Machiel van der Woude, die het jubeljaar van ons clubblad memoreerde. Mede dankzij vele oud redacteuren heeft er vanwege de afgelopen 75ste jaargang een Jubileum Schakel het levenslicht mogen aanschouwen. Een gewel dige inspanning, waarvan het resultaat er mag zijn! Het eerste exemplaar werd Dick van der Klaauw ter plekke ter hand gesteld. Op voorhand wierp uw scribent reeds zeer, maar dan ook zeer goedkeurende blikken in dit prachtige document, dat u aanstonds per post toekomt. Driewerf hulde voor het gehele team dat dit tot stand bracht! Niet in het minst gehinderd door een vanwe ge een te hoog promillage haperende moto riek, werd het Dessert, een chocolade- mousse-rol met geschaafde amandelen en vanille-ijs door velen achteloos weggelepeld. Prompt stond er een nieuwe tafelpraeses het woord te voeren. Oud-eerste elftal spe ler/aanvoerder, mede-organisator van AFC's Goed Genoeg Open (golf) en representant van een van de AFC-vriendelijke bedrijven, Bas Rachman, werd tot nieuwe tafelvoorzit ter gebombardeerd. Naar eigen zeggen kwam dat slechts doordat hij nummer 25 was op een lijst, waarvan de eerste vierentwintig bij voorbaat afzegden Uit zijn pre-maiden speech bleek hij zich reeds zeer onderhou dend, beschaafd en gemakkelijk van woorden te kunnen bedienen en beloofde hij het vol gend jaar deze erefunctie op geheel eigen wijze te gaan vervullen. Met belangstelling kijken wij dus uit naar het jaardiner versie 1999. Klokslag twaalf werd de champenoise gehe ven en was AFC weer een jaartje ouder. Onder het geschilderd toeziend oog van Schaf Scheepens ging het voltallige bestuur ten tonele voor in Dick Bessem's clublied. Daarna zette men zich aan Koffie, friandises en digestives, flitste fotograaf Stanley 'Huf van Loggem zijn laatste rolletje vol, werd er nagebabbeld of koers gezet naar huis of Hilton Hotel. Het moet gezegd worden, AFC's fine fleur vierde een gezellige ver jaardag en een avondje niet te hoeven Mon- tignaccen was ook wel weer eens lekker. Nicky Hekster (licht aangeschoten) Wat destijds georganiseerd werd voor één keer, is uitgegroeid tot een AFC-Damesdiner dat nu een kwart eeuw oud is! Dit feest, natuurlijk gecombineerd met de verjaardag van AFC, hebben wij gevierd in het Hilton Hotel met 130 dames in een fijne sfeer. Het cadeau van het AFC-bestuur in de vorm van 24 flessen witte wijn werd bijzon der gewaardeerd en het nuttigen hiervan verhoogde zeker de feeststemming. Op dit jaarlijkse festijn is het belangrijk en genoeglijk om mensen van het eerste uur te zien in een harmonieus samenzijn met jonge mensen. Het is voor het comité erg prettig dat zoveel dames deelnemen aan het diner, maar dat het dermate populair is dat twee dames al op 16 januari pontificaal het Hilton Hotel binnen stapten, is toch een ware verrassing! Geluk kig waren zij op de 1T ook weer aanwezig. Tijdens ons diner werd bekendgemaakt dat Rob Duis erelid was geworden; Hans Elias en Pim van de Meent de Henne Boskamp Nobelprijs kregen en dat Bob Neseker ridder werd. Bij ons was jonkvrouwe Betty Neseker en zij kreeg een boeket als blijk van waardering, want ridder in AFC wordt je vanzelf als je maar 50 jaren lang trouw je contributie be taalt. Bob Neseker echter heeft daarenboven nog heel veel meer ridderlijke kwaliteiten voor de club. Betty vond het een bijzonder idee om met een ridder getrouwd te zijn, maar zij liet ons weten wel bij te zijn als hij 's nachts zijn harnas uitdoet. Ik hoop dat AFC nog vele ridders zal herber gen en dat het Damesdiner nog vele jonk vrouwen mag blijven verwelkomen. Henny Somers-Blekemolen De sfeer tijdens het jaardiner was uitstekend

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 7