JAARDINER 1993 Zie voor Nieuwjaarsreceptie/show pagina 9 en 10. Voorts dankte Rob het Jaardiner team en feliciteerde Jos Lonnée (53 per 17/1). Na een moment van stilte kon dan eindelijk het bordje leeg geprikt worden, waarbij sommi gen geholpen werden door een licht tintelen de Sancerre, die met zijn goede neus, waarin een vermoeden van perendrup en kamille, onterecht zinspeelde op een mooie afdronk. Na de Kerriesoep, lichtgebonden, en verrijkt met een kwispelend gamba-staartje, was het de beurt aan AFC's voorzitter Dick van der Klaauw om het woord tot de meute te rich ten. Gelukkig niet meer gehinderd door zijn faciale paralyse heette hij om 21.25 uur als eersten erelid en erevoorzitter Henk Kappel- hoff (91) en erelid Otto van Rijn (86) van harte welkom aan de dis. Ook de AFC- vriendelijke bedrijven verdienden natuurlijk aparte vermelding. Voorts wist de clubpresi dent te melden dat de onderhandelingen met gemeente opgeleverd hadden dat AFC tot 2018 mag blijven zitten waar zij zit. Goed (genoeg) nieuws dus, maar wel iets om te nuanceren, aangezien een Al O-afslag, dwars door AFC's sportpark, nog steeds op stapel staat. Beide feiten impliceren een nieuw te bouwen clubhuis, een miljoenenproject, dat het bestuur nog menig slapeloos nachtje zal bezorgen. Wanneer u dit leest heeft reeds een vervolggesprek tussen gemeente en de Stich ting Goed Genoeg plaatsgehad Dick me moreerde voorts het belang van het voetbal voor de jeugd wanneer dit in het licht wordt gezien van geweld op scholen, straten, en disco's. Voetbal is nog steeds in sociaal en disciplinair opzicht vormend en AFC prijst zich gelukkig met en is trots op een zeer grote jeugdafdeling. Van der Klaauw voor ziet toch grote veranderingen in de club, aangezien etnische minderheden in Neder land meer en meer een stempel op de maat schappij zullen drukken. Hierna restte hem de taak enige AFC- versierselen op te spelden, dan wel te over handigen aan personen die zich voor de club op uitzonderlijke wijze hebben ingezet. Allereerst viel 1ste penningmeester Bob Neseker de titel ridder ten deel en kreeg zeer toepasselijk het bij de titel behorende kruisje van zijn wijlen vader Nico (ridder in 1971) opgespeld! De mr. Henne Boskamp Nobel prijs, die per definitie uitgereikt wordt aan iemand die zich in het achterliggende jaar verdienstelijk heeft gemaakt, werd ex aeqo aan een tweetal leden uitgereikt. Allereerst viel Hans Elias de beurt ten deel, vanwege zijn zeer efficiënte productie van De Schakel, die aan AFC's activa duizenden gulden per jaar toevoegt! Pim van der Meent werd een der gelauwerd op grond van het behoud van AFC's hoofdklasserschap dat voor het be langrijkste deel door zijn toedoen gereali seerd werd. Derhalve hulde voor beide he ren! Hans voorzag in zijn dankwoord dat de Schakel te zijner tijd op het Internet zou komen (zie ook het cabaret van 1 januari jl.), terwijl Pim in zijn speech meende een goede coach te zijn geweest, slechts doordat de selectie grote kwaliteiten bezat. Veteranen 1: winnaar middaggroep zaalvoetbal Staand v.l.n.r.: Paul Koster, Edwin Geluk, Rob Ruis, Jack van Gelder, André Wijnand, Henny Cruyff, Bas Rachman; zittend v.l.n.r.: Henny Kottmann, Jan Hein Lans, Derrick Grot, Kees Gehring, Rob Duis bezig aan zijn laatste jaardiner als praeses tabulae. Er werd flink gebrast en geslempt, de feestsi- gaar werd menigmaal aangereikt, handen werden geschud en om half negen ging dan eindelijk, met velen reeds in kennelijke staat, de schuifdeur van de achterzaal open. Wij herkenden onmiddellijk de bekende artistieke hand van Lex Rimini in naambordjes, tafel- nummering en menukaartjes. Maar voordat het bestek in de Paté van diverse soorten vis, begeleid door saffraan-dille saus gezet kon worden hield (ook traditioneel) de praeses tabulae een boutade, die handelde over een droom, de hemel en de hel (degradatie uit de Hoofdklasse), Joodse wijsheden en Montig- nac, kortom een bonte mengeling van on derwerpen, die gegeven de alcoholische versnaperingen het in de hoofden deed dui zelen. Het versterkte zaalgeluid was opval lend goed en het bericht van zowel Rob's in functie vrouwelijke evenknie, Henny So- mers-Blekemolen, vanaf het damesjaardiner, als het gelukstelegram van Tom Somers, kwamen dan ook luid en duidelijk over. fi want zondag 10 bleek over veel vuurkracht te beschikken. Per saldo kunnen we vaststellen dat het een bijzonder geslaagd toernooi was, een conclu sie die ook vice-voorzitter Johan de Bie trok bij de prijsuitreiking. Na de SIXES op 1 januari was AFC ook op 3 januari sportief in de weer, met recht een vliegende start van het nieuwe jaar. Machiel van der Woude Zoals de traditie gebiedt, stond op de avond voordat de AFC verjaarde, het Jaardiner op het programma. Op de bewuste zaterdag 17 januari jl. vulde een menigte van maar liefst 150 AFC-ers vanaf een uur of half zeven allengs de Sociëteit, terwijl voornamelijk bier en genever begeleid door haring en bitterbal bij wijze van apéritief in grote hoeveelheden genuttigd werden. Op instiga tie van de praeses tabulae (voor de niet- latinisten onder u, de tafelvoorzitter) Rob Duis, die zich voor de zevende en naar later bleek laatste keer van zijn taak kweet, waren de smokings weer eens uit de kast gehaald.

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 6