sixes ma CAPTAINS-OVERLEG ZcG KI HM M D£ MQSSHIMAN? Zuid-as. Reeds deze week beginnen de onderhandelingen, welke voor de AFC zullen worden gevoerd door voorzitter Dick van der Klaauw, penningmeester Bob Neseker en stichtingsvoorzitter Jan van Dijk. Uiter aard zult u door onze voorzitter op de hoogte worden gehouden over de verdere toekomst plannen. Mijn eerste bijdrage in 1998 moet ik helaas beëindigen met een zeer trieste mededeling. Op maandag 5 januari jl. overleed tengevolge van een verkeersongeval onze A-junior Bart Appels op de jonge leeftijd van 18 jaar. Elders vindt u in deze Schakel een In Me- moriam van Jacques Parson. Onze deelne ming gaat uit naar de naaste familie. Tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Jan Sandberg (21.1), Jan Willem Bronwasser (25.1), Piet Leij- enaar (30.1), Rokus Hoogendoorn Sr. (30.1). Aan deze AFC-ers onze hartelijke gelukwensen. Het geplande captains-overleg van 26 januari as. wordt om organisatorische redenen ver schoven naar maandagavond 16 februari, aanvang 21.00 uur. Op 19 december jl. vond op AFC weer het traditionele kienen plaats en wel ten tweede male onder de bezielende leiding van het nieuwe kien dream team bestaande uit Ron van Doesburg, Roy van Dijk, Lou Hekster en ondergetekende. Ronald Koster was zo vriendelijk de honneurs voor de absente Roy waar te nemen, waarvoor nog onze hartelijke dank! Ook dank zijn wij verschuldigd aan alle gulle gevers, die zonder morren bereid waren een en ander voor de prijzentafel te doneren. Zoals vanouds kon het weer letter lijk en figuurlijk niet op. Bij AFC is het niet een Carmen hairkrulset als hoofdprijs, of misschien wel een gevulde kalkoen. Welnee, elke van de zes rondes kent hoofdprijzen, extra prijzen die vallen op een kaartnummer, en verrassingsprijzen onder de allengs be kend rakende Doos met het Vraagteken. Parfumerie, horloges, een gitaar, een fiets, kaartje voor Ajax-PSV, een op maat ge maakte blazer, wijnen, wild, textiel, en gaat u zo nog maar even door. Dat is nog eens wat anders dan het bingoën bij Abekawalda of het kienavondje van de majorettevereniging. De absolute kraker is telkens de hoofdprijs van de 6de en tevens laatste ronde, door gaans een 8-daagse en 2-persoons vliegreis naar een warm eiland. En dit jaar viel deze ten deel aan Zaterdag-2 speler Jacques Leijs- senaar en zijn vriendin Margaret Sap, waar mee nogmaals van harte gefeliciteerd! Overi gens was Zaterdag 2 goed vertegenwoordigd op de bewuste avond - Kienen! stond ook als zodanig bij het wedstrijdprogramma ver meld, als zou het een ingelaste wedstrijd betreffen (hulde!) - en vielen er veel mooie prijzen bij de van het team aanwezige spe lers. Geweldig was weer de aanwezigheid van de nestrix, de éminence grise van alle kieners, mevrouw J. van der Valk, die al minstens een jaar of zeventig trouw haar snippers op de kienkaarten komt leggen! Zoals elk jaar trof de kiencommissie ook weer vele nieuwe en onbekende gezichten aan, terwijl toch altijd duidelijk gesteld wordt dat het evenement niet bedoeld is voor introducé(e)s Daarom zal de commissie dit jaar strengere toegangscontroles gaan uitoe fenen, want het kan toch niet zo zijn dat een AFC-er de tante van het achterneefje van de vriendin van haar pianoleraar z'n tuinman meeneemt. Ja, en ook haar broer! Want als dat toegestaan wordt kan de commissie net zo goed de prijzen zelf houden en hebben de commissieleden ook eens een leuke Kerst. In ieder geval, wordt het dit jaar (vrijdag 18 december, noteert u vast even in de nieuwe agenda's) weer net zo gezellig en zal de prijzentafel weer rijkelijk gevuld zijn, tot en met de paperclips, portemonnaietjes, en puntenslijpers aan toe. Tenslotte worden niet alleen de wederhelften van de kiencommis- sieleden, plus Monique Otsen-Dukker be dankt voor de tussentijdse verkoop van de kaarten, maar ook Netty v.d. Meent en haar zwart en witte brigade voor het vooraf ver zorgen van de pannetjes mosselen of su- persatehs, en Johan de Bie, die namens het bestuur een vriendelijk woord tot de com missie sprak. Wij zien u dit jaar vlak voor Kerst hopelijk weer terug. Zonder introdu- cé(e)s dus! Nicky Hekster ZONOVERGOTEN SIXES LUIDDEN EEN RIJK 1998 IN Het nieuwe jaar startte zeer goed. Op 1 januari 1998 verzamelden 43 AFC'ers zich met supporters in het clubhuis ten behoeve van de SIXES. Het was een klein wondertje dat er gespeeld kon worden op het nieuwe Grass Master-veld. De laatste dagen van het oude jaar regende het pijpestelen en het weerbericht voor Nieuwjaarsdag was ook niet best. De beslissing om desondanks met afgelasten te wachten tot het laatste moment bleek de beste. De 31ste december klaarde het weer een beetje op en op het uur U scheen er zelfs een lekker (lente-)zonnetje. De bedoeling was om de SIXES '98 ook te benutten voor de officiële opening van het G.M-veld, maar alle voorbereidingen van Hans de Wijs, Rik en Rogier de Boer ten spijt, werd te elfder ure besloten dit evenement te verplaatsten naar de eerste thuiswedstrijd van ons eerste tegen Holland op 1 februari as. Ideeën waren er overigens genoeg voor de opening, maar een luchtballon mag niet door het Amsterdamse luchtruim, para-troopers springen niet op 1 januari en een helikopter zou het G.M.-veld voorzien van structurele rails. En om onze voorzitter uit een boven het veld hangende wentelwiek te laten springen leek leuk, maar bij nader inzien toch ook minder praktisch. Op 1 februari zullen we dus iets anders moeten verzinnen. Terug naar de SIXES, terug naar de 43 vroegslapers, die voor zij het veld opgingen een lichamelijk test van bekwaamheid moesten afleggen aan aerobics-queen Merove, die gelijk in 1997 in 10 minuten het onderste uit ieders fysieke (bij sommigen ook geestelijke) kast haalde. De zes teams, uiteraard volstrekt oneven wichtig ingedeeld, speelden vervolgens voor wat ze waard waren en dat was, zo kon ook de meest kritische kijker (wie zou dat geweest zijn?) vaststellen, niet gering. Die hoge waarde spoorde goed met het leitmotiv van deze SIXES: 1998 wordt een rijk jaar. Niet alleen in centjes uitgedrukt, want dat was in 1997 al gebeurd, maar juist ook in al het andere. Om een en ander te onderstrepen werden de zes teams met Florijnen, Dollars, Ponden, Lires, Peseta's en Euro's aangeduid. De "Dollars winnaar van de SIXEs '98. v.l.n.r.: Michiel Temming, Hans Coorengel, Henny Kottmann, Peter v.d. Dungen, Rico Overhart, Joris Scheepens en Bobby Gehring 4

Schakels (clubbladen) | 1998 | | pagina 4