De 2 thuiswedstrijden op 2 en 9 november j.l. tegen Neptunus en Argon brachten geen herstel. De stap(pen)omhoog werd(en) niet gezet en omdat de concurrentie wel punten pakte gaapt er inmiddels een kloof van 7 punten met ploegen die boven de streep staan. Niet best, maar het is niet anders. Met nog 17 wedstrijden (=65%) te gaan is nog niets verloren, maar het wordt langzamer hand tijd dat de bakens drastisch worden ver zet. Elinkwijk uit en UVS thuis zijn de vol gende hindernissen, laten we hopen op een foutloos parcours. Steenvoorden en een aantal vrije trappen dicht bij het Rotterdamse doel, die, zo ook nu weer bleek,(nog) niet het sterkste wapen zijn van ons vlaggeschip. In de slotminuten kreeg Neptunus al counterend nog alle kans de stand op 2-0 te brengen, maar Dos Santos faalde voor een leeg doel en een inzet van Aboulasri werd door Edwin Meilink op kat achtige manier onschadelijk gemaakt. AFC - Argon - 0-2 Ook Argon debuteert dit seizoen in de hoofdklasse en doet dat met redelijk succes. De trots van Mijdrecht, vroeger vooral ge kenmerkt door een geweldig grote jeugd, heeft nu ook een goede, fris spelende ploeg met een uitstekende spits, Enrique Zsuschen. Pim van de Meent, die door blessures (nog steeds) niet kon beschikken over Frank Aboikoni, Jan van Baal en topscorer Robin Fokke zette hier de volgende basiself tegen over: Meilink, Hoogendoorn, Tular, Keijzer, Smit, De Waal, Gebbink, Witvliet, Kandhai, Steenvoorden en Landvreugd. Alle goede Machiel van der Woude Ons eerste traint er flink op los! Ditmaal op zaterdagmorgen 8 november jl. Spelmoment uit de wedstrijd AFC-Neptunus. AFC weer in de aanval, maar helaas - nog - zonder succes. AFC - Neptunus - 0-1 De verwachtingen waren, mede door het heroptreden van Michael Kandhai en Uli Landvreugd in de basis, hoog gespannen. Tegen het in de Hoofdklasse debuterende Neptunus, vier punten hoger geklasseerd, zou het na een reeks teleurstellende resul taten dan eindelijk gaan gebeuren. In de voetbalpraktijk op zondagmiddag kwam er van deze verwachtingen weinig terecht. AFC had gedurende lange tijd wel een licht vel- doverwicht maar slaagde er slechts spora disch in echt gevaar te stichten. In de eerste helft waren de Rotterdammers een keer in moeilijkheden na een stuiterbal van Nils Adriaans, die door van Stuylecom van de lijn werd getrapt. Neptunus beperkte zich na een snelle voorsprong via een leep doelpunt van Dos Santos tot 'gecontroleerd voetbal'. Dus met veel mensen achter de bal en hopen op een tweede doelpunt via de counter. De versterkte verdediging van Neptunus, met de ons welbekende Errol Deetman aan het hoofd, was de AFC-aanval duidelijk de baas en dat was ook in de tweede helft het geval. Ondanks alle energie en goede wil bleef het na de thee bij een mooie kopbal van Martin voornemens ten spijt stond AFC na een defensieve flater al binnen 30 seconden achter en mochten we niet klagen dat het hierbij voorlopig bleef. Na de openingstref fer van Corts waren Van der Vlist en Zsus chen binnen 5 minuten dicht bij een tweede doelpunt. AFC herstelde langzaam van de schrik en ging op zoek naar de gelijkmaker. In de 22ste minuut was het bijna zover. Uli Landvreugd krulde de bal schitterend voor het doel. De kopbal van Steenvoorden spatte echter uiteen op een Mijdrecht's bovenbeen. In de 36ste minuut viel het doelpunt aan de andere kant. Een valpartij in de AFC- defensie lag ten grondslag aan een - ongehinderde voorzet, die door Zsuschen vogeltje vrij de bal achter Edwin Meilink werd gekopt. Een fraaie redding van Rokus Hoogendoorn op de doellijn voorkwam in de 45ste minuut een derde treffer van Argon. De tweede helft bracht nog maar weinig bezienswaardige momenten. De strijd om de punten was in feite gestreden gele kaarten en wissels (aan AFC kant kwamen Martin Wolfswinkel, Laurens Bianchi en Patrick Preuter in het veld voor de flink geblesseerde Rokus, Michael Kandahi en Sander Witvliet in het veld) accentueerden het rommelige geheel. Toen de prima fluitende scheidsrech ter Leushuis er een eind aan maakte sloot alles wat Mijdrecht was elkaar in de armen en droop ons eerste onder het bord keep smiling af naarbetere tijden!

Schakels (clubbladen) | 1997 | | pagina 4