schoenen cadeau doen, evenals aan de AFC "senior-player of the year". De vergadering reageert op deze informatie door middel van een spontaan applaus. Vervolgens beëindigt de voorzitter de be stuursmededelingen met de opmerking dat hij verheugd is dat Robert Gehring, die vanaf zijn zesde tot en met zijn veertiende uitkwam voor de jeugd van AFC een contract heeft getekend bij een Spaanse profclub, Rayo Vallecano in Madrid. "Een uniek feit in de geschiedenis van onze club, wellicht een in spiratiebron voor de huidige jeugd van AFC", zo meldt de voorzitter. Hij wenst Robert veel succes en gaat over naar punt 5 van de agen da. 5. Jaarverslag secretaris De secretaris deelt mede dat gebleken is dat er één fout en twee ommissies in het jaarverslag voorkomen. Bij het damesjaardiner werd ge meld dat dit voor de 25ste keer werd gehou den doch dit is onjuist; het zilveren jubileum zal op 18 januari 1998 plaatsvinden. Voorts is bij het onderdeel van de commissie P en PC vergeten de heren Ger Smit en Ben Slaap jr te danken voor de programmaver koop bij de thuiswedstrijden van AFC en was de naam van de firma Troostwijk weggeval len bij de opgave van de AFC-vriendelijke bedrijven voor het seizoen 1996-1997. Waar van acte. Er zijn vanuit de vergadering geen vragen of opmerkingen over het jaarverslag en de voor zitter dankt de samensteller voor het gelever de werk. 6. Jaarverslag penningmeester De 1ste penningmeester verstrekt de vergade ring het financieel verslag over het vereni gingsjaar 1996-1997 en geeft daarbij een uit gebreide toelichting. Aangezien er niet één vraag is uit de vergadering constateert de voorzitter dat men kennelijk zeer tevreden is over de wijze van rapportage alsmede over het gevoerde beleid en daarmede compli menteert hij beide penningmeesters. Slechts Hans Elias merkt op, nadat hij van de kosten voor het maken van de programmaboekjes bij de thuiswedstrijden van AFC heeft kennis ge nomen, dat er naar zijn mening te veel fouten in deze boekjes voorkomen. Bestuurslid Pers en Publiciteit Machiel van der Woude zegt toe hier aandacht aan te besteden. 7. Verslag kascommissie De secretaris leest de brief van de kascom missie voor, waarin deze voorstelt de beide penningmeesters décharge te verlenen met welk voorstel de vergadering accoord gaat. 8. Verkiezing Bestuur Alle bestuursleden stellen zich herkiesbaar en er zijn geen tegenkandidaten binnengekomen zodat het bestuur voor het seizoen 1997-1998 als volgt is samengesteld: Voorzitter: Dick van der Klaauw Sekretaris: Kees Gehring Penningmeester: Bob Neseker Vice-voorzitter: Johan de Bie 2de sekretaris: Ger van Caspel 2de penningmeester: Edwin Geluk Commissaris P. en P.C.: Machiel van der Woude Commissaris Technische Zaken: Amel Vroe ge Commissaris Recreatievoetbal: Marcel Koster Commissaris Jeugd: Jacques Parsson De voorzitter deelt mede dat het bestuur voornemens is uit te breiden naar 11 man door middel van de benoeming van een be stuurslid commerciële zaken, die zich onder meer gaat bezig houden met de begeleiding van de AFC-vriendelijke bedrijven. De voorzitter vraagt en krijgt toestemming van de vergadering voor deze beoogde uit breiding en bevestigt dat nadere informatie over één en ander via de Schakel verstrekt zal worden. Vervolgens feliciteert de voorzitter zijn colle ga-bestuursleden met hun herbenoeming en schorst de vergadering voor een korte pauze. 9. Contributies 1997-1998 De voorzitter heropent de vergadering en constateert tot zijn tevredenheid dat de verga dering akkoord gaat met het contributievoor- stel voor het komend seizoen. De contributies voor het seizoen 1997-1998 bedragen: Senioren Hfl. 450.- Seniorenvan 18-23 jaar Hfl. 350.- Senioren 65 jaar-ouder Hfl. 300.- Jeugdleden Hfl. 325.- Donateurs Hfl. 175.- 10. Begroting 1997-1998 De begroting is dit jaar een hamerstuk!! Niet één vraag wordt er gesteld en daarmede is de voorgestelde begroting geaccepteerd. Ad Westerhof stelt vervolgens de vraag hoe het bestuur denkt over de ontwikkeling van de exploitatie van de komende jaren. De voorzitter antwoordt dat het bestuur niet ver baasd zou zijn als de exploitatie tussen nu en 5 jaar doorgroeit naar een bedrag rond de Hfl. 1.000.000,=. Rob Duis vraagt naar het bedrag wat nieuwe AFC-vriendelijke bedrijven per seizoen zul len gaan betalen. De penningmeester ant woord dat hij denkt aan een verhoging van Hfl. 10.000 naar Hfl. 15.000,=. 11. Elftalcommissie A De voorzitter constateert dat alle leden van deze commissie zich herkiesbaar stellen, feli citeert de heren opnieuw met het bereikte kampioenschap van het derde elftal en wenst hen veel succes in de competitie met de be langrijke AFC elftallen twee tot en met vijf. De commissie bestaat voor het seizoen 1997- 1998 uit: Fred Laarhoven (voorzitter), Henk van der Jagt (sekretaris) en Chris Dekker (lid). 12. Elftalcommissie B Wim van de Bold en Karei Kuyvenhoven zijn niet herkiesbaar en worden door de voorzitter bedankt voor het voor AFC geleverde werk. De kandidaat-leden voor deze commissie zijn binnen de AFC nog tamelijk onbekend en de voorzitter verzoekt derhalve de betrokkenen zich even voor te stellen, waarna de vergade ring door middel van applaus hun kandidaat stelling accepteert. De commissie bestaat thans uit: Frans Jüch (voorzitter), Eric Hoegee, Jos Willems, Jan Pieter Ellerbroek, Maarten van Driest en Marcel Koster (a/h). 13. Elftalcommissie C Allen stellen zich herkiesbaar dus de commis sie zal het komend seizoen opnieuw bestaan uit Roy van Dijk (voorzitter), Sebo Jan Wol- dringh (sekretaris), Michael Gosler en Marcel Koster (a/h). 14. Jeugdcommissie De voorzitter stelt dat (zoals reeds zo vaak gememoreerd) deze commissie altijd wordt betiteld als de belangrijkste commissie van AFC. Hij dankt de scheidende leden Theo Boonstra en Jan Polane voor het voor AFC geleverde werk en wenst de aanblijvende le den Jacques Parson (voorzitter), Jan Benoni, Derrick Grot, Stanley van Loggem, Gerard de Winther, Jan Koomen en John Parsser veel succes bij het uitoefenen van hun functie. 15. Veteranencommissie Jaap Pluim en Ernst Huisman zijn niet her kiesbaar en worden door de voorzitter be dankt voor hun werk voor deze commissie, die reeds sinds de dertiger jaren voor AFC actief is. Speciaal Jaap Pluim wordt in het zonnetje ge zet, aangezien hij circa 15 jaar leiding heeft gegeven aan de AFC-veteranen. De voorzit ter roemt in dit verband de organisatie van de meerdaagse veteranentoernooien bij het 90- jarig en 100-jarig bestaan. Het diner in het Rijksmuseum bij de Nachtwacht zal hij nooit vergeten. Tenslotte memoreert de voorzitter ook nog de zeer prettige samenwerking met Jaap Pluim in zijn functie als voorzitter van de Stadsdeelraad Buitenveldert. De commis sie zal voor het komend seizoen bestaan uit Paul Koster, Bas Rachman, Jan-Hein Lans en Ernst Seunke Jr (voorzitter). 16. Strafcommissieoe Allen zijn herkiesbaar en derhalve bestaat de commissie het komend seizoen uit mr.Ernst Seunke jr. (voorzitter), mr.Ron Limburg, Hans de Wijs en mr.Rokus Hoogendoorn jr. 17. Commissie van beroep Ook deze AFC'ers zijn allen herkiesbaar en derhalve hebben volgend seizoen Fred Laar hoven, Frans Juch, Roy van Dijk en John Parsser zitting in deze commissie. 18. Kascommissie Hans Elias moet statutair aftreden. Hans Mul der wordt als zijn vervanger naast Hans de Wijs sr. en Wim Endel benoemd. Hans de Wijs stelt voor als plaatsvervangend lid te be noemen Fred Rogge. Wanneer Fred Rogge zijn donateurschap omzet in een lidmaatschap 4

Schakels (clubbladen) | 1997 | | pagina 4