welke wij op uw elftal zullen verhalen! Intrapballen Vorig seizoen zijn aan iedere aanvoerder van een elftal of zevental twee intrapballen ter hand gesteld. Na afloop van het seizoen is verzocht deze ballen in te leveren, echter is dit maar door een paar aanvoerders gedaan. Alvorens nieuwe intrapballen ter beschikking te stellen vragen wij nogmaals aan Leo ken baar te maken, wie nog ballen in zijn bezit heeft. Op wedstrijddagen worden door Leo geen intrapballen versterkt!!! Notulen van de Algemene Vergadering van de Amsterdamsche Football Club gehouden op donderdag 26 juni 1997 in het clubhuis van het Sportpark Goed Genoeg aan de De Boelelaan in Amsterdam (Buitenveldert) 1. Opening door de voorzitter Exact 50 AFC'ers zijn aanwezig als voorzitter Dick van der Klaauw de Algemene Leden vergadering van het seizoen 1996-1997 om 20.30 uur opent, waarbij hij Ere-voorzitter Henk Kappelhoff en de aanwezige Ere-leden speciaal verwelkomt. "Het was met name voor de positie van het eerste elftal een zeer spannend seizoen, niet bevorderlijk voor onze gezondheid" zo vat de voorzitter de strijd tegen degradatie kernach tig samen. Hij spreekt woorden van waardering uit voor de inzet van alle betrok kenen, waardoor één ander op 2de Pinkster dag toch een "happy end" kreeg, gevolgd door een "happy hour". Speciaal noemt hij de naam van Pim van de Meent, die voor de der de keer in tien jaar een belangrijke bijdrage leverde om AFC voor degradatie te behoeden. Voorts staat de voorzitter stil bij het kampi oenschap van het derde elftal en de degradatie van de A-l junioren. Hij spreekt de gevoelens van teleurstelling van vele oude AFC'ers uit over het opheffen van de 63e jarige dochter ABC en wenst ACC veel succes bij de her bouw van hun onlangs afgebrande clubhuis. "AFC is de overschrijvingsperiode goed doorgekomen" zo vervolgt hij en constateert dat er meer nieuwe aanmeldingen zijn dan bedankjes en dat de wachtlijst voor jong- junioren gehandhaafd zal moeten blijven, iets waar het AFC-bestuur overigens niet blij mee is. Vervolgens deelt hij mede dat AFC er tijdens het seizoen 1996-1997 bij de KNVB op aan gedrongen heeft de uiterste overschrijvings datum van betaald voetbal en amateurvoetbal gelijk te stellen op 30 juni, doch helaas heeft de Algemene Vergadering Amateurvoetbal in Zeist op 24 juni jl. dat voorstel afgewezen. Er is echter ook goed nieuws uit dezelfde verga dering te melden. Vanaf het seizoen 1997- 1998 zal de derde vereniging van onderen niet rechtstreeks degraderen, doch nacompe- titie spelen met de twee periode-kampioenen uit de Eerste Klasse. Tenslotte memoreert de voorzitter dat de circa 90 wanbetalers van de circa 1500 leden en donateurs die hun contributies over het sei zoen 1996-1997 nog niet hadden voldaan vanaf heden harder zullen worden "aangepakt". Zij allen hebben, na 4 keer in de Schakel vermeld te zijn, thans een brief ge kregen van de 2de penningmeester, waarin zij alsnog in de gelegenheid worden gesteld hun schuld te voldoen. Wanneer op 31 juli hun betaling niet ontvangen is zal de vordering op hen uit handen worden gegeven aan een in cassobureau, zullen zij uit de ledenlijst wor den geschrapt en bij de KNVB worden aan gemeld voor royement. Voor de voorzitter overgaat tot punt 2 van de agenda staat hij stil bij de gedurende het seizoen 1996-1997 overleden AFC'ers en "aangetrouwden" en verzoekt de vergadering ter hunner nagedachtenis een ogenblik stilte in acht te nemen. 2. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede dat de brief van de kascommissie behandeld zal worden bij punt 7 van de agenda en dat er berichten van ver hindering zijn binnengekomen (op volgorde van datering) van de volgende leden: Hans Geusebroek, Dé Stoop, Gerard Trebert, Hans de Bie, Roy van Dijk, Jean Bollen, Peter van den Dungen, Henk van Teunenbroek, Mein- dert Huisman, Jack van Gelder, Hans Woud stra, Hans Brouwer en Tim Timmerman 3. Notulen ALV d.d. 27 juni 1996 Deze notulen van de Algemene Ledenverga dering van 27 juni 1996 zijn gepubliceerd in Schakel nummer 1 van het seizoen 1996- 1997 van 1 september 1996 en omdat er geen bemerkingen zijn worden zij goedgekeurd onder dank aan de secretaris voor de samen stelling. 4. Bestuursmededelingen De voorzitter verstrekt namens het bestuur in formatie over de volgende onderdelen: de Zuid-as, het beoogde kunstgrasveld, het be leidsplan AFC->2000 -> en een nieuw con tract met een sportkledingleveracier. a. De Zuid-as Dick van der Klaauw deelt mede dat een AFC-delegatie bestaande uit Bob Neseker, de voorzitter van de Stichting Goed Genoeg Jan van Dijk en hijzelf voortreffelijke contacten onderhouden met de ambtenaren en politici van de deelraad Buitenveldert en de centrale stad. Na alle gesprekken is duidelijk gewor den dat AFC de huidige locatie ten minste tot het jaar 2015 zal kunnen blijven bewonen, zij het met een "reshuffling" van de velden en opstallen. Het bestuur is zeer verheugd over dit nieuws en zal de leden via de Schakel over nadere ontwikkelingen op de hoogte houden. b. Wetra-kunstgrasveld Wetra staat voor WEdstrijd- enTRAinings- veld. Na vele, vele gesprekken, zo deelt de voorzitter mede, is onlangs groen licht geko men van de zijde van de Stadsdeelraad voor realisatie van dit veld op Goed Genoeg op de plek van het huidige gravelveld en de voor malige ABC-tribune, die daartoe zal worden afgebroken. Ook de financiering, via ons lid Meindert Huisman, directeur van de ABN AMRO Bank Buitenveldert, is met steun van een subsidie van de Stadsdeelraad geheel rondgekomen. De voorzitter deelt de vergade ring mede te verwachten dat het Wetra-veld voor november 1997 in gebruik zal kunnen worden genomen. c. Beleidsplan "AFC-> 2000->" In deze meldt de voorzitter dat het bestuur thans een beleidsplan aan het opstellen is "AFC-> richting het jaar 2000 en daarna" (AFC -> 2000->) met als thema: de huidige positie binnen de Nederlandse voetbalwereld, als de oudste, de grootste en de meest succes volle amateur-voetbalclub van Amsterdam, met behoud van de in 102 jaar opgebouwde identiteit en tradities in lengte van jaren te consolideren. Dit beleidsplan zal na de aanvang van het nieuwe seizoen aan de leden via de Schakel worden gepresenteerd. d. Nieuwe sportkledingleverancier De voorzitter deelt mede dat AFC zeer recent benaderd is door een gerenommeerde sport kledingleverancier, die AFC ziet als "pilot- club" voor het Nederlandse amateurvoetbal en derhalve onze club een fantastische aanbieding heeft gedaan voor de komende 5 jaar. Er was echter één "maar"; er moest op zeer korte termijn een beslissing worden genomen anders zou men het betrokken aanbod voor leggen aan een andere vooraanstaande ama teur-club. Gezien het feit dat er met de sportkledingle verancier van de laatste 4 seizoenen, UMBRO, nog geen bindende afspraken wa ren gemaakt voor het komende seizoen en ge zien de grote "impact" van de betrokken aan bieding, heeft het AFC-bestuur besloten op deze aanbieding in te gaan, zo memoreerde de voorzitter. Vanzelfsprekend is UMBRO van deze beslis sing op de hoogte gesteld en de voorzitter be nadrukte tijdens de vergadering de bijzonder prettige samenwerking met UMBRO Team sport B.V. gedurende de laatste 4 seizoenen. De nieuwe sportkledingleverancier is ADIDAS en de overeenkomst behelst voor de komende 5 seizoen de volgende onderdelen: a) Adidas levert voor AFC 1 en 2, alsmede junioren A-l en B-l gratis wedstrijdkle- ding (uit en thuis) inclusief trainings pakken en bevestigt dat dit tenue voor minimaal 2 jaar hetzelfde zal blijven. b) Adidas levert voor dezelfde elftallen gratis een trainings-outfit, voetbalschoe nen en tassen. c) Adidas treedt toe tot de groep van AFC- vriendelijke bedrijven. d) AFC zal de mogelijkheid krijgen een team van 6/7 C-junioren af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen 4x4 in Frankrijk juni 1998. e) Adidas zal een aantal keren per jaar een prominente speler beschikbaar stellen voor promotionele activiteiten en ten slotte f) Adidas zal aan de "player of the year" van alle jeugdteams een paar voetbal-

Schakels (clubbladen) | 1997 | | pagina 3