ONS EERSTE B/C-CUR VETERANEN f AFc r No°«om "in memoriam" kunt aantreffen. Daarnaast moesten wij ook afscheid nemen van ons ondersteundend lid Red Lissauer. Na een zeer lange periode van ernstig ziek zijn, overleed Red op 30 mei j.l. Red was altijd veel aanwezig bij de wedstijden van de AFC. Namens onze club wensen wij echtgenote Peter en de kinderen alle sterkte toe om dit verlies te kunnen verwerken. Johan de Bie Onverwacht en ook beetje ongelegen was er op 31 mei j.l. de bekerwedstrijd tegen Noordwijk in het kader van de Amstel Cup. Enkele omstandigheden zorgden voor een minder rooskleurige uitgangspositie. Ten eerste het superzware competitieslot met als hoogtepunt de wedstrijd tegen VCS in Den Haag en de feestelijke ontlading achteraf. Ten tweede enkele schorsingen (Roy Tular, Michael Kandhai en Joey Zebeda), waardoor het 'winning team' ingrijpende wijziging moest ondergaan. En ten derde de niet onaanzienlijke kracht van de tegenstander. Noordwijk eindigde in de competitie immers slechts één punt achter de brandgevaarlijke formatie van FC Lisse. Maar aan deze dingen denk je liever niet vooraf aan de wedstrijd en niet zonder optimisme begaf ik me daarom naar de dijk achter het doel van Noordwijk. Nog voor ik ter plekke was werd het 0-1 voor de dorpsgenoten van Dick van der Klaauw via een boogbai van André de Ridder en goed en wel geïnstalleerd verhoogde Partick van der Gronde middels een stiffie de stand tot 0-2. In feite was hiermee de wedstrijd beslist. AFC ging nog wel in de achtervolging maar de gebeurte nissen van de laatste vier weken hadden zichtbaar hun sporen nagelaten. Met zijn uitstekende spel vormde Nils Adriaans hierop een positieve uitzondering, maar ook hij slaagde er niet in de solide Noordwijk- keep Edmund Clausen (vlak voor rust) te kloppen. In tweede helft waren het debuut van Ben Opuku (dit jaar actief in de A 1) en een schot van Noordwijk's Patrick Schem- water op de paal vermeldenswaard. Geen tweede ronde Amstel Cup (met enkele interessante poule wedstrijden) en dat is jammer. Anderzijds kan Karei Bouwens, de nieuwe trainer coach van ons eerste) zich nu met zijn op het oog wat bredere selectie rustig voorbereiden op het nieuwe seizoen en dat is ook wat waard. Machiel van der Woude Al weer heel wat jaren organiseerde de B- commissie aan het eind van het seizoen het B-cup toernooi voor de 7 laagste of hoogste ('t is maar net hoe je het bekijkt) zondag senioren teams.. In het onvolprezen cap- tainsoverleg werd de idee geboren om ook de zaterdag-senioren bij dit evenement te betrekken; de B/C-cup was geboren! Op 7 mei jl. was het dan zover. Om zes uur (18.00 uur wel te verstaan) druppelden de eerste toppers binnen en om middernacht verlieten de laatste B/C'ers het pand. Daartussen werd hartstochtelijk gevoetbald, waarbij het zondag-talent zich nog recreatiever opstelde als het talent van de zaterdag-afdeling. Na afloop was er tijd voor een hapje en een drankje, waarna Dick van der Klaauw een groot aantal prijzen aan de man bracht. De B/C-cup was voor zaterdag 2 en dat was geen verrassing. Wel een verrassing was de keus van de jury voor beste speler. Onder luid applaus mocht Dick Huisman als beste speler een fraaie prijs in ontvangst nemen. Zijn spel was zelfs voor eigen team onna volgbaar. De stemming zat er langzamerhand helemaal in en Dick en Ria, net opa en oma geworden, werden luide toegezongen. Ver volgens werden ook Nico Cohen (meest er varen speler), Mario Singels (mooiste doel punt) en David Jas (nuttigste speler) nog door Dick in het zonnetje gezet. Hierna was het de beurt aan Frans Jiich De voorzitter van de B-commissie dankte in een gloedvol verhaal de scheidende commissie-leden Wim van de Bold en en Karei Kuivenhoven voor hun grote inbreng ten aanzien van het zondag-gebeuren. Tenslotte werd Netty van de Meent nog in de bloemen gezet voor haar niet aflatende goede zorgen. De avond werd voortgezet met saté/frites en een enkel bier tje, bespiegelingen over het afgelopen jaar en een inschatting over de geweldige mogelijk heden in het nieuwe seizoen. Ook dan na tuurlijk weer een B/C-cup, want zaterdag zondag samen biedt, zoveel was duidelijk, meer dan de som. Machiel van der Woude Een grandioze afsluiting van het seizoen viel de AFC-veteranen en genodigden ten deel op de prachtige golfbaan van de Oude Amster damse "the Old Course" in de schaduw van de Arena. Organisatoren, Bas Rachman en Paul Koster hadden, geholpen door enkele genereuze sponsors, kosten noch moeite gespaard om voor zo'n vijftigtal AFC'ers deze dag tot een gedenkwaardige te maken. Alles was ge woon goed: het weer. de prachtige baan. de te winnen prijzen, de drankjes, het eten. de mannen op hun best en de dames, vooral na afloop, op hun mooist, geweldig. De eerste prijs ging naar Frans van de Bor, de tweede naar Henny Kottmann en de derde ja, ja, naar Jack van Gelder. De longest drive kwam op naam van Bas Rachman en de "Neary" was voor nou ja, daar kan ik even niet opkomen. Bij de Clinic voor talentvolle golfers werden de prijzen gedeeld door Henny Cruyff, Hans Loonstijn en Fred Laarhoven. De wedstrijd leiding wist zich laat op de avond niet te herinneren of de dames ook prijzen hadden gewonnen, AFC-trekje. Ik weet zeker dat ik Marja van Gelder en Elma Kemna naar vo ren heb zien komen. Ik vond trouwens alle dames, die mee hadden gedaan, prijswin naars. Aan tafel zat ik tussen Wilma en Betty en voelde mij een gelukkige Fred Flintstone. Oh ja, de "Neary" was voor Ab Springer, kunst dat ik het niet meer wist, rustige be scheiden jongen Nee zonder flauwe kul een prachtige slag Appie. bijna een "Eagle". Om de prijs voor de leukste en jongste nieu we dame werd fel gestreden door Rob Ruis, Jan Hein Lans en Henny Cruyff met welge vallen gade geslagen door Hans Loonstijn. Leuke dag. Rob Dukker Herman Houtman met Chris Briët van de bloemenkiosk, die zo vriendelijk is om de AFC-affiches altijd op te hangen. 13

Schakels (clubbladen) | 1997 | | pagina 13