ZAALVOETBAL Winnaar van het middag-toernooi: sami cinquo (zat. 5) boven v.l.n.r. Michael Gosler, Nickey Hekster, Arjan Anderiessen, Ronald KosterRein Akkerman jr., Eddy Meier, Herman Fritz- sche; onder v.l.n.r. Dick Huisman, Guido Albers, Roy van Dijk, Bert de Rooy, Ron Doesburg ZATERDAG 3 en 5 ZAALKAMPIOEN Op zondag 26 januari j.l. werd er door heel wat AFC'ers gevoetbald in de Emergohal in Amstelveen, vroeger bekend als de Delta- Lloyd hal. Dit jaar betrof het niet alleen vete ranen, maar ook de (nog) jongere spelers van alle AFC-teams, met uitzondering van zater dag 1 en zondag 1 t/m 4. De kiene rekenaars onder u begrepen het al: er was in het toer- nooischema sprake van 16 teams, keurig ver deeld over een ochtend- en een middag programma. In de ochtend lieten 2 ploegen het helaas afweten, maar door het geweldige enthousiasme van een flink aantal spelers konden het achtste en negende, zij het in an dere samenstelling, tot aan de finaleronde toch deelnemen. winnaar van het ochtend-toernooi: zaterdag 3 v.l.n.r. Ward de Wit, Dennis van Vught, René Pförtner, scheidsrechter Danielle, Ger- ben de Wilde, Bert Polder, Maarten Nooter, Bart Reker. Naast genoemde teams namen in de ochtend uren zondag 5, 6 en 7 deel, als ook zaterdag 2, 3 en 4. Deze ploegen waren goed tegen elkaar opgewassen en de verras singen waren legio. De finale tussen zaterdag 3 en 4 werd op de nip beslist in het voordeel van het derde. De trotse winnaars werden uiteraard voor deze Schakel en het Twee honderd Jarenboek door Marcel Koster op de gevoelige plaat vastgelegd en ontvingen van onze vice-voorzitter Johan de Bie een vloei baar cadeautje. Zondag 5 en 6 eindigden resp. op de derde en vierde plaats, zaterdag 2 en zondag 7 op de vijfde en zesde plaats. In de middaguren werd het steeds drukker en gezelliger, met allerlei soorten leden, ouders, echtgenotes, kinderen en trouwe viervoeters. Alle acht teams (zaterdag 5 en 6, veteranen 1 en 2, zondag 10 t/m 13) waren met voldoen de spelers present en gingen er met veel inzet en soms onvermoed talent tegenaan. Zo keek een ieder zijn ogen uit bij de wedstrijd tussen het homogene zaterdag 5 en zondag 13. De 3-2 winst voor Huisman c.s. kwam in de laatste minuut tot stand. Toen de kruitdam pen van de voorronde waren opgetrokken stonden zaterdag 5 en 6 in de finale. De 4-2 zege van het vijfde werd ook nu pas in de laatste minuten gerealiseerd. Een mooi resul taat, dat op passende wijze met een drankje en een foto werd gevierd. Zondag 12 won van zondag 11 de wedstrijd om de derde plaats met 2-1, veteranen 2 (met o.a. Ab Landman, Ad Westerhof en sterkeeper Ron Susan) pakte de vijfde plek na een 5-4 zege op het eerste veteranen-team (met o.a. Henk Bijlsma, Nol Kuikens en Kees Gehring). De zevende en achtste plaats waren resp. voor zondag 10 en 13. Stipt om zes uur was het toernooi afgelopen en stelden de deelnemers aan de bar vast dat dit evenement volgend seizoen geprolon geerd dient te worden. Velen wilden al een herhaling over enkele weken! De toernooi- leiding (Frans Jüch, Sebo Woldringh, Karei Kuivenhoven, Marcel Koster en onderge kende) mag, zoveel is zeker, op een geslaag de voetbaldag terugzien, inderdaad voor her haling vatbaar. Op deze wijze kan in een vorstperiode als deze niet alleen leuk worden gevoetbald, maar kan ook de band tussen de AFC-teams en de spelers onderling worden verstevigd. Zoals gezegd was de opkomst van de teams/spelers redelijk tot goed. De wedstrijden verliepen bijna zonder uitzonde ring erg sportief. De scheidsrechters Herman Fritzsche, Hans Elias, Derrick Grot, Fred en Danielle Link behoeften dan ook niet of nauwelijks te corrigeren. Speler van het toer nooi was ongetwijfeld Martin Verburg. Hij was niet alleen de beste, maar met een com pleet ochtend- en middag-programma (bijna 8 uur achter elkaar!) zeker de meest dynami sche speler. Chapeau! Machiel van der Woude Winnaar van het ochtend-toernooi: zaterdag 3 v.l.n.r. Ward de Wit, Dennis van Vught, René Pförtner, scheidsrechter Danielle, Gerben de Wilde, Bert Polder, Maarten Nooter, Bart Reker.

Schakels (clubbladen) | 1997 | | pagina 4