UIT DE OUDE DOOS De Globe" worden opgenomen met een ernstig letsel. Na mens de AFC wensen wij hem van harte een spoedig herstel. Edwin Meilink, die u reeds een drietal wed strijden in het eerste elftal in het doel heeft zien staan, werd afgelopen zomer uitgeroepen tot voetballer van het jaar in Amstelveen. Hij ontving bi j deze gelegenheid de Gouden Schoen uit handen van de hoofdsponsor van dit gebeu ren. The Peanut Company BV uit Hoofddorp, waarvan ons lid Hans van Borssum Waalkes eigenaar is. Hans speelt in het veteranenelftal. dat uitkomt in de competitie van de KNVB. Dis triet West II Aan Edwin nogmaals onze geluk wensen en aan Hans de opmerking "leuk dat er weereen AFC-er bij een sportevenement te vin den is en het bestuur rekent op je bij een door ons te organiseren evenement". Robert Gehring. de AFC-er die momenteel speelt in Aja\ 2 en daar als captain fungeert, was zo ongelukkig om in de wedstrijd Excelsior 2 - Ajax 2 een zware blessure op te lopen. In middels is Robert aan de meniscus geopereerd en zal een operatie aan de kniebanden nog plaats\ inden. Zondag j.l. was hij alweer in Alk maar om daar zijn AFC aan te moedigen in het duel tegen AFC '34. Namens de AFC wensen wij hem een algeheel herstel. Op woensdag 16 oktober 1996 zal op onze vel den een groot voetbaltoernooi plaatsvinden, ge organiseerd door de Stichting Chinese Sport federatie in Nederland. Een unieke kans om daar eens te gaan zien of er wellicht nog Chinese Cruijlties' te ontdekken zijn. Na de laatste BIE-zonderheden vierden de vol gende leden van de Zilveren Ploeg hun verjaar dag: Rik de Boer (23.9), Luc van Mierlo (24.9). Fred van Soomeren (26.9). Frans Heineman (27.9). Rob de Jong (30.9). Ben Slaap (30.9) en Herman Drenkelford (2.10). In de komende twee weken verjaren Frank Red dering (3.10). Marcel Koster (15.10). Rob Duk- ker (16.10). Jaap Draisma (16.10) en Hans Cooo- rengel (16.10). Charles Thomas bereikte een kroonjaar (60 jaar). Aan al deze AFC-ers onze felicitaties. Scheidsrechter John Blankenstein neemt af scheid en floot op eigen verzoek de wedstrijd AFC - AZ (500e wedstrijd). Na afloop van de ze wedstrijd om de Amstel Cup zette voorzitter Dick van der Klaauw hem in het zonnetje en bood hem namens de AFC een cadeau aan. Was eerst de prijzenkast in ons clubhuis aan de beurt, nu heeft ons lid van verdienste Hans de Wijs en zijn echtgenote Anneke de prijzenkast in de bestuurskamer onder handen genomen. Het resultaat is schitterend, een bezoek aan on ze bestuurskamer waard. Hans en Anneke heel hartelijk bedankt: dit is een voorbeeld van zelf werkzaamheid in de club, wat we helaas steeds minder aantreffen. Maar wie weet, goed voor beeld doet goed Ik moet wederom eindigen met een verdrietige mededeling. De vorige week overleed op de leeftijd van 81 jaar mevrouw Gre Swart, wedu we van Karei Swart in het verleden administra teur van de voormalige AVB. Gre Swart ver zorgde in de zeventigerjaren het typen van de stencils voor het AFC Bulletin. De AFC be waart een fijne herinnering aan haar en wenst de naaste familie alle sterkte. JdB AFC-ers Dames en Heren ook. In de vorige AFC Schakel diepte ik wat op uit de oude doos van het jaar 1956 en al verder blade rend blijf ik van mening dat het een braaf jaar was en er niet zoveel over te vertellen valt. Al hoewel? Het was wel het jaar dat Henk Kappel- hoff aankondigde dat het bestuur gestart was met de planning voor een nieuwe behuizing en velden omdat de Wandelweg in het begin van de jaren '60 verlaten zou moeten worden. Nu. wat het geworden is weten wij allen en 40 jaar later zitten wij als ik het goed begrijp min of meer weer in de zelfde situatie. Wat toen een ka le uithoek was 'de Boelelaan' is naar ik meen in middels het duurste en meest begeerde stuk grond in Amsterdam geworden. Er zou, zo was de belofte o.a. veel aandacht worden besteed aan de groenvoorziening. Dat is wel uitgekomen, zou ik zo zeggen. In 1956 bepaalden o.a. de volgende spelers het gezicht van het le elftal: Henk v.d. Bergh, Cees Bouwens, Ko Bouwens. Frans Kat, Henne Bos kamp. Bob Janssen. Tonnie Beekman en een aanstormend talent, mijn goede vriend Paul Meijer, die inviel tijdens de 2e competitie wedstrijd tegen WA (7-2 winst). Stand na 3 wedstrijden 3 punten en 8 voor en 4 tegen. Dus net zo minnetjes als in 1996. Wat ook wel bijzon der was is het feit dat voor het eerst de Zilveren Ploeg werd opgericht en de le bijeenkomst was op 31 oktober in Hotel Schiller. De vrlp com missie bestond uit Max de Bruin, Willy v.d. Brink en Arie Waayer. Wat ben ik om even een zijsprong te maken, de le keer dat ik lid werd van de Zilveren Ploeg stoned geraakt met mijn mede-novice Michael Kahn, en wat heeft hij mij na afloop met z'n taxi naar wonderlijke lokaties gebracht met dikke deuren, kleine luikjes, met veel dames eten en dank. Ik weet alleen niet meer waar het was. maar leuk was het wel. En sinds die tijd gaat het heel goed tussen mij en Michael. Een opvallend bericht was een artikel van Pim Adriaansz n.a.v. het overlijden van Tom Schreurs, de drijvende kracht achter het radio sportprogramma de Sportrevue, met o.a. Frits van Turenhout met zijn wonderlijke 0-0 uit spraak, een uitslag van Noad tegen Longa. Ook ik herinner mij Tom Schreurs heel goed en wet om het volgende wat echt waar gebeurd is. Hij had iets nieuws bedacht voor zijn program ma. Hij belde een onbekende voetbal-minnende Nederlanderen die mocht zijn eigen verslag via de radio doen van de wedstrijd, welke hij die dag gezien had. Van tevoren werd een afspraak gemaakt en de persoon moest dan ook thuis zijn. Tom Schreurs belt op en verwacht laten wij zeggen de heer P. aan de telefoonMaar de tele foon wordt opgenomen door mevrouw P.. die meldt dat haar man nog steeds niet thuis is en vennijnig vraagt wat de bedoeling is. Mevrouw'zegt Tom Schreurs. "uw man mag vandaag zijn voetbalverhaal via de AVRO aan het sportminnende en aan de radio gekluisterde publiek ten beste brengen. Wat vindt u daar van". klink het hoopvol. Ik heb zelden aan de te lefoon iemand zo horen ontploffen als mevrouw P. De zenuwen kon 'ie krijgen met z'n sportpro gramma. Ook dat nog. Haar hele huwelijksle ven werd vergald door voetbal, voetbal en nog eens voetbal. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat was haar man in het weekend en vaak ook nog door de week op het voetbalveld. In het weekend vanaf de le jeugdwedstrijd tot de laat ste seniorenwedstrijd en alles inclusief nazit. Gallisch werd ze ervan en dan nu ook nog eens een keer lastig gevallen worden door de Spor trevue. De maat was vol. "Mevrouwtje, mevrouwtje", zei Tom Schreurs met zijn diepe stem, "het lijkt mij verstandig als ik eens bij u langs kom om het één en ander uit te praten en recht te zetten." "Niks uit te praten" kreet de vrouw, "ophoepelen kan je met je sport en je voetbal en waag het niet nog eens een keer te bellen als de aardappelen op staan". Ik was een jaar of 16 toen en verbijsterd zat ik te luisteren en al krijsend en gillend werd de da mes (nou, dame) weggedraaid. Ik weet wel dat dit voorval de volgende dag het gesprek van de dag was en er ook aan getwijfeld werd of dit niet een opzetje was. Maar dat denk ik niet. het was zo echt. zulke acteurs hadden ze toen niet bij de radio. Tot slot treft u nog aan een advertentie van Auto verhuur en Rijschool 'de Globe' uit die tijd met tarieven. Wat een lage prijzen nu, maar toen niet. want mijn maandloon bedroeg toen als jongste bediende bij een bank f 80.— per maandEn daar kon je echt geen auto van huren Na een beledigende opslag van f 2.50 ben ik daar eind '56 weggegaan, maar dat heeft niets meer met dit artikel Uit de Oude Doos te ma ken, maar met mijn eigen verleden. Waarvan acte. Lezers. AFC-ers. dames heren ook. tot de vol gende keer. B. Ack (vroeger liefst rechts) Autoverhuur en Rijschool II Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel Gedurende de wintermaanden 20°,korting over het vaste uurbedrag. VerzekeringAll Risk TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 j Opel '55 en '56 Per weekdag Zon- of feestdag Weekeinde ?ften*"g 13 uur !ot Maandagmorgen 5 uur 1 week 14 dagen f 10.— f 0.06 p. km. f 13.— ,n f 0.06 p. km. 12.50,, „0.06,, 15— „„0.06 19— „„0.06 22— „„0.06 70— 0.06 85— 9.06 „135— „„0.06 „165— „„0.06 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K. N. A. C. poelt aLLen mee, het is voor a.f.c. fm m i i é0' «T ~ém\ immè/ Ui' WlilÉlffir»' i

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 4