Heinekeris a£êij/L frW:/ m. UIT DE OUDE DOG &nig/uiüe? I Be» - mmsmmcS3A<#r, zw eerste klassers waren veel langer en intensiever in training dan de onzen en konden mede door de doorSport 7 gefourneerde gelden beschikken over brede, versterkte selecties. Dat de resultaten in het voetbal niet altijd te herleiden zijn tot een optelsom van droge feiten als deze werd aan de De Boelelaan en in Deventer bewezen. AFC - Excelsior: 1-0 De thuisblijvers, en dat waren er jammer genoeg heel veel, hadden ongelijk. Op een prachtige zo meravond speelden AFC en Excelsior een heel aantrekkelijke wedstrijd met wisselende kansen. AFC startte met Frank Aboikoni en Ronald van de Meent als voorste linie en dat had de in Limburg nog bij Waubach - AFC aanwezige Excelsior-trainer Flans van der Pluijm kennelijk niet verwacht. De Rotterdamse formatie stond de eerste 20 minuten zwaar onder druk en mocht van geluk spreken dat enkele AFC-kansen onbenut bleven. Langzamer hand krabbelde Excelsior overeind en viel af en toe aan over de vleugels. Eenmaal bijna met succes, maar onze nieuwe keeper Edwin Meilink toonde zich attent. In de tweede helft golfde het spel heen en weer en waren met name Dennis Gebbink en Jan van Baal zeer actief. Aan Excelsior-zijde was het vooral lin kerspits Raymond de Waart, vorig seizoen bij SC Feyenoord te bewonderen, die met mooie voorzet ten gevaar stichtte. De betere conditie van Excelsi or zouzo dacht mentenslotte de doorslag geven, maar een kwartier voor tijd pakte AFC definitief het initiatief en stelde Frank Aboikoni keeper Van Vol- ten met een harde knal zwaar op de proef. Drie mi nuten later trok Ben Spork de net ingevallen Maar ten Jurrjens naar de grond en schoot captain Roy Tular de penalty feilloos in. De wedstrijd was be slist en even later bleek AFC de enige amateurvere niging met de volle winst tegen een betaalde club. Fantastisch! Go Ahead Eagles-AFC: 1-0 Na een opwindende busreis, uitgebreid in beeld gebracht door AT5, schoot een in stemmig grijs gekleed AFC (nog wel zonder Frank Aboikoni) te gen de Eagles geweldig uit de startblokken. De achterhoede van Go Ahead met niet geringe na men als Cees Marbus, Arno Hofstede en Kingsley Obiekulu kwam zwaar onder druk te staan. Kansen bleven niet uit, met name Pascal Kouwenhoven en Ronald van de Meent waren dicht bij de ope ningstreffer. De mooiste kans was voor Roy Tular, die nadat Jan van Baal gevloerd was, van elf meter 'slechts' onderkant raakte. Omdat ook Go Ahead vlak voor rust nog een dot van een kans miste, bleef het 0-0 en kon de formatie van Henny Kott- mann bij een kopje thee bijkomen van de gedachte dat een ruime voorsprong realiteit had kunnen zijn. Na rust tapte Go Ahead onder aanvoering van Toi- ne Rorije uit een ander vaatje en kwam de goed spelende AFC-defensie flink onder druk te staan. Nadat Edwin Meilink nog een knal van Victor Siko- ra had gepareerd was een vrije trap hem te veel en scoorde uit de rebound Rorije 1-0. Go Ahead had via de snelle Omar Tahya (ex Ajax zat.) nog kans op meer maar paal èn Meilink stonden een tweede treffer in de weg. Met heel veel inzet perstte AFC er nog een slotoffensief uit, maar het glijwerk van Jan van Baal èn de komst van de invallers Rogier de Jong, Arjan Coorengel en Joey Esyoni mocht niet meer baten. Het verzoek van het Deventer publiek aan de scheidsrechter om de al te spannende wed strijd af te fluiten werd tenslotte gehonoreerd. 1-0 verlies dus, maar toch een wedstrijd om met ple zier en enige trots op terug te kijken. MACHIEL VAN DERWOUDE Een nieuw seizoen, een nieuw geluid? Een oude club en een Schakel in een nieuwe lay-out i.v.m. kostenbeperking. Het credo van de jaren '90. Of ik voor het seizoen 1996-1997 met een zekere regel maat ook nog mijn bijdrage wil blijven leveren. Dat is goed, Machiel, en toen op zoek gegaan. Ik dacht: laat ik eens kijken wat het jaar 1956 te bie den heeft. Niet zo'n turbulente tijd en naar ik meen nog met Max van Praag als liedjeszanger op de ra dio met 'Daar zijn de appeltjes van Oranje weer'. Dat had niets met voetbal of de Oranjegekte van de jaren '90 te maken. Als je toen je gezicht oranje of rood, wit en blauw durfde te schilderen was je op gepakt door de politie en de rise van de straat of buurt geweest. Televisie keek ik toen nog bij de bu ren. Maar goed, wat had AFC in 1956 te bieden, behal ve de advertenties in de Schakel van Heineken's Bier en als je wilde emigreren je dat het beste kon doen met Reiman Stoken Kerskens. (Naar ik meen van de fam. Van Teunenbroek of aldaar werk zaam.) In het nummer van mei van dat jaar was Ni co Holtzappel de voorzitter en in dat van augustus Henk Kappelhoff en Jan Steensma de redacteur die publiceerde onder J.T.S.woonde toen in de 2e van der Helststraat 50. Maison Vingerhoed op de Churchill-laan deed in Chapeaux pour Dames. In eens dacht ik, daar komt vast het woord chapeau vandaan, dat ik Jack van Gelder wel eens heb ho ren zeggen en wij werden opgeroepen na afloop van de wedstrijd het Restaurant Olympisch Sta dion te bezoeken met Amstel Bier en 4 Billards. Zou iemand daar ooit wel eens geweest zijn? Ik niet, want naar een restaurant in die tijd was geen gewoonte. Wel eens naar Tante Mia op één van de grachten. Een yesterday classic chinees, maar waar je wel eens van hoorde dat er kattenvlees ge bruikt werd. De Mixed Pickles waren zeer uitgebreid en ver schenen in elke uitgave van de Schakel. Wat een werk moet dat geweest zijn. Het 1e nummer van het nieuwe seizoen 1956/'57 leerde het volgende: 1Robur et Velocitas won de AROL beker met een handjevol publiek. 2. Leo Hom vloot zijn 10e Arol Beker Toernooi. 3. Burgemeester d'Ailly was op de 1e dag daarvan aanwezig. 4. Het 1e elftal had een oefencampagne achter de rug tegen HVV Be Quick (Zutphen) en HBC (Heem stede) allen met winst. 5. Co Bouwens speelde in Nederlands Amateur Elftal tegen Duitsland op 5 september 1956 en ver loor met 8-3. U neemt Uw Inboodel geheet of gedeeltelijk mee 7 De zorgen daarvoor kunt U aan om ovarlatan. Reimann, Stok Kersken's Vereenigde Expeditiebedrijven N.V. Afd. Internationale verhuizingen O.Z. Voorburgwal 157-159, A'dam Tel. 45884 (6 lijnen) Verpakkingen, uitvoerform., douanebehandellng. Speciale verpakking voor overzee. Verzendingen naar alle werelddelen.

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 4