NOTULEN van de Algemene Vergadering van de Amsterdam- sche Football Club gehouden op donderdag 27 juni 1996 in het clubhuis van hetSportpark Goed Genoeg aan de De Boe lelaan in Amsterdam (Buitenveldert). 1. Opening door de voorzitter AFC voorzitter Dick van der Klaauw opent om 20.00 uur de voor dat tijdstip uitgeschreven Alge mene Vergadering en constateert dat er niet vol doende stemgerechtigde leden aanwezig zijn. Vervolgens opent de voorzitter de tweede uitge schreven vergadering om 20.30 uur in aanwezig heid van 54 AFC leden, die allen de presentielijst hebben getekend. Hij spreekt speciale woorden van welkom aan Ere-voorzitter Henk Kappelhoff en aan de aanwezige Ereleden en leden van Ver dienste. De voorzitter staat stil bij een aantal hoogtepunten van het seizoen 1995-1996, zoals de verschijning van het schitterende Honderdjarenboek, de onver getelijke jubileumwedstrijd AFC-Barcelona, het zeer geslaagde AFC-100 veteranentoernooi, het voortreffelijke seizoen van het eerste elftal, de kampioenen AFC 2, D-2, E-6, F-1, F-6en F-7 junio ren. "Het gaat in algemene zin goed met AFC'zo stelt r-N hij. "Een ledenstop bij de jongste jeugd, 71 teams in competitieverband en bij het eerste elftal niet beta len en toch zo goed presteren; de buitenwereld snapt er niets van. Maar het is geen sinecure om AFC te besturen, er komt werkelijk heel veel voor kijken'zo eindigt Van der Klaauw zijn opening en wenst de aanwezigen een prettige vergadering. 2. Ingekomen stukken Er is een brief van de kascommissie, die behan deld zal worden bij punt 7 van de Agenda en er zijn berichten van verhindering van de leden Hans de Bie, Roy van Dijk, Hans Geusebroek, Meindert Huisman, Dé Stoop, Gerard Trebert, Dirk Spits, Sebo-Jan Woldringh en het echtpaar Jo en Bep Bonnet. 3. Notulen ALV d.d. 29 juni 1995 Deze notulen hebben vanaf 15 juni 1996 ter inzage gelegen in de bestuurskamer van AFC en bij de AFC-administrateur. Er zijn geen bemerkingen, waardoor de notulen fh onder dankzegging aan samensteller Johan de Bie worden goedgekeurd. 4. Bestuursmededelingen De voorzitter deelt mede dat Roy Beukenkamp be noemd is tot speler van het jaar. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat AFC in de 2de ronde van de Amstel Cup is ingedeeld in een poule met Excelsi or, Go Ahead Eagles en AZ, voorwaar aanspreken de tegenstanders. Tenslotte staat de voorzitter stil bij de tijdens het seizoen overleden clubgenoten les Koekoek, Wil lem de Ridder sr., Jaap Meijer, Joop Burgering, Jacques Kikkert, Ben Slaap, Ton Janus, Leo Horn, Teun Wiggemanse en Ties Gerrits en de dames H.G. de Waal-Grosmann, mevr. Greetje Dukker en mevr. D.A.L.Scheepens en verzoekt de vergade ring 1 minuut stilte in acht te nemen. 5. Jaarverslag sekretaris Ditjaarverslag is gepubliceerd in Schakel nummer 19 van 19 juni 1996. Er zijn vanuit de vergadering geen vragen of opmerkingen en de voorzitter dankt de sekretaris voor de complete weergave van hetgeen zich in het seizoen 1995-1996 binnen de AFC heeft afgespeeld. 6. Jaarverslag penningmeester Bob Neseker geeft een uitgebreide toelichting bij het aan de aanwezigen uitgedeelde verslag en me moreert daarbij de goede samenwerking met 2de penningmeester Edwin Geluk, die meer dan Hfl. 355.000,- aan contributie-inkomsten incasseerde. Een "all time high" zo memoreerde de penning meester. Er zijn geen vragen uit de vergaderingwellicht een bevestiging van de voortreffelijke verantwoording waar voorzitter Van der Klaauw penningmeester Neseker hartelijk voor bedankt. 7. Verslag kascommissie Sekretaris Kees Gehring leest de brief van de kas commissie voor, waarin deze voorstelt de beide penningmeesters décharge te verlenen voor het door hen gevoerde beleid. Voorzitter Van der Klaauw dankt de leden van de kascommissie voor het voor de AFC geleverde werk. 8. Wijziging Statuten en Huishoudelijk Reglement Deze hebben vanaf 17 juni 1996 bij de AFC- administrateur en in de bestuurskamer ter inzage gelegen. Rein Akkerman vraagt het bestuur waarom een en ander niet in z'n geheel is opgenomen in de Scha kel. De voorzitter antwoordt dat de veranderingen zijn opgenomen in Schakel nummer 15,16 en 17. Otto van Rijn betreurt dat in het nieuwe Huishoude lijk Reglement is opgenomen dat AFC-donateurs na 25 jaar geen lid kunnen worden van de Zilveren Ploeg en wordt daarbij gesteund door o.a. Tom So- mers. Nadat ook andere leden zich in deze discus sie betrekkenbesluit het bestuur dit voorstel terug te nemen. Henk van Teunenbroek deelt mede te betreuren dat de leden van de kascommissie na 3 jaar moeten af treden en niet terstond herkiesbaar zijn. Max de Bruin toont tevredenheid over het feit dat in het nieuwe Huishoudelijk Reglement geen minimum leeftijdgrens wordt gehanteerd bij de benoeming tot AFC-Ridder. Voorzitter Van der Klaauw dankt tenslotte Bob Ne seker en Ron Limburg voor het vele werk dat aan deze nieuwe Statuten en Huishoudelijk Reglement is voorafgegaan en deelt de vergadering mede dat e.e.a. aan alle leden en donateurs van AFC met de Schakel aan het begin van het nieuwe seizoen zal worden verzonden. 9. Verkiezing Bestuur Alle bestuursleden stellen zich herkiesbaar en aan gezien er geen tegenkandidaten bij het sekretariaat zijn binnengekomen is het bestuur voor het sei zoen 1996-1997 als volgt samengesteld: Voorzitter - Dick van der Klaauw Sekretaris - Kees Gehring Penningmeester - Bob Neseker Vice-voorzitter - Johan de Bie 2de sekretaris - Ger van Caspel 2de penningmeester - Edwin Geluk Commissaris P. en P.C. - Machiel van der Woude Commissaris Technische Zaken - Amel Vroege Commissaris Recreatievoetbal - Marcel Koster 1, Commissaris Jeugd - Jacques Parsson Dick van der Klaauw feliciteert de bestuursleden met hun herbenoeming en gaat over naar het vol- 3, gende agendapunt. 10. Realisatie kunstgrasveld Voorzitter Van der Klaauw geeft uitleg over de ge dachten van het bestuur om over te gaan tot de aanleg van een kunstgrasveld en doet verslag over de gang van zaken met betrekking tot een ander gedurende de laatste maanden en de gesprekken die zijn gevoerd met de mogelijke leveranciers als mede met de vertegenwoordigers van Stadsdeel raad Buitenveldert. Vervolgens deelt Van der Klaauw de vergadering mede dat het bestuur zeer recent heeft begrepen dat er belangrijke ontwikkelingen blijken te zijn met betrekking tot de toekomst van sportpark Goed Genoeg, waardoor het AFC-bestuur tot de afwe ging is gekomen een eventuele beslissing om over te gaan tot aanleg van het beoogde KGV uit te stel len tot september 1996. Eén en ander vanzelfspre kend in samenhang met de voorstellen van het AFC-bestuur onder punt 11 en 12 van de Agenda, te weten contributies en begroting seizoen 1996-1997. Derhalve stelt de voorzitter voor de vergadering te schorsen en tijdens deze pauze de aanwezigen de gelegenheid te geven de begrotingsvoorstellen, die door de penningmeester zullen worden uitge reikt te bestuderen, waarmede de vergadering ak koord gaat. 11. Contributies 1996-1997 Na een pauze van circa 20 minuten heropent de voorzitter de vergadering en leest het bestuurs voorstel voor. Wim Endel is van mening dat donateurs geen S.O.F. Hfl. 10,- zouden moeten betalen. De verga dering deelt deze mening niet. Nog enkele vragen worden door enige aanwezigen gesteld die naar tevredenheid van de betrokkenen door de penningmeester worden beantwoord, waarna het contributievoorstel van het bestuur door de vergadering wordt geaccepteerd. 5

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 5