veren, ondanks een succesvolle eerste helft van de competi tie. Helaas lukte het de jeugdcommissie niet om de A4 en B3 de hele competitie te laten uitspelen. De jeugdcommissie kon onvoldoende de groei in de categorie C-junioren opvangen door een structureel gebrek aan geschikte vrijwilligers en scheidsrechters, en de gevolgen van de overgang van zater dagvoetbal naar zondagvoetbal. Hiervan is met name de C5 het slachtoffer geworden. Dejongjunioren hadden zoals gebruikelijk enkele kampioen schappen te vieren. Voorde competitie zijn de D2, E6, F1, F6 en F7 kampioen geworden. De D3, E3 en E7 werden beker winnaars. Ook dit seizoen heeft de jeugdcommissie met veel genoegen samengewerkt met de trainer van allejongjunioren Jan Verhagen. Door de lange en strenge winter zijn de eigen toernooien voor A-, B-, C- en D-junioren niet doorgegaan. Het eerste Jan van Dijk toernooi moet nog even op zich laten wachten. Gelukkig kon de jeugdcommissie de mini Euro '96, de naam voor het jaarlijkse toernooi voor jongjunioren en het leiderstoernooi wel laten doorgaan. Beide toernooien werden een groot suc ces. Traditioneel waren gedurende de maanden april en mei meerdere jeugdteams actief tijdens voetbaltoernooien ver spreid door Nederrand. Tijdens het pinksterweekend speelde de A1 in Dourges in Noord-Frankrijk en de D1 in de buurt van Frankfurt. Tot slot wil de jeugdcommissie haar verontrusting uitspreken over de gestage terugloop in het aantal beschikbare en ge schikte vrijwilligers. Een structureel tekort aan vrijwilligers be tekent een regelrechte bedreiging van het voortbestaan van onze jeugdafdeling. DE COMMISSIE PERS EN PUBLICITEIT Deze commissie bestond het seizoen 1995-1996 uit Lex Rimi ni, Gerard Trebert, Pirn Adriaansz, Wouter Amesz, Arjan An- deriessen, Frans Juch, Stanley van Loggem en bestuurslid Machiel van der Woude, die hieronder bericht over de vele ac tiviteiten van deze commissie. De commissie Pers en Publiciteit, waar ik dit seizoen voor het eerst voorzitter van mocht zijn, heeft een druk jaar achter de rug. Zo werden onder haar verantwoordelijkheid 19 nummers van de Schakel uitgegeven. De produktie van de Schakel was in handen van Kees Gehring, de redactie werd gevoerd door Machiel van der Woude, die in deze functie ons aller Johan de Bie opvolgde. De Schakel kende ook voor deze 74ste jaar gang weer een aantal kundige medewerkers. Voor hun na men wil ik verwijzen naar de Schakel-colofon. Zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk verleende de familie Bonnet weder om een grote administratieve bijdrage. Hulde! Met het oog op de hoge kosten die de uitgave van de Schakel met zich mee brengt, is door de P&PC in nauw overleg met het bestuur gezocht naar een oplossing die efficiëntie aan de ge bruikelijke kwaliteit paart. Een andere technische en organi satorische benadering is hierbij noodzakelijk gebleken en zal met ingang van de 75ste jaargang worden beproefd. De P&PC, in het bijzonder Frans Juch, produceerde het afge lopen jaar 13 nummers van "Welkom Thuis" bij iedere thuis wedstrijd van ons eerste. Sal van Gelder en de families Rimini en Bonnet verleenden hierbij uitgebreide administratieve en logistieke diensten. Op pagina 4 van "Welkom bij AFC Thuis" werden nijvere AFC'ers geportretteerd. Een bijzonder pro grammaboekje kwam tot stand ten behoeve van de jubileum wedstrijd AFC-Barcelona. Dit met uitgebreide medewerking van Hans de Bie. De radiokamer werd bij thuiswedstrijden op bekwame wijze bemand door Stanley van Loggem, Hans Mulder en Hans de Wijs, terwijl de pers gastvrij werd ontvangen en deskundig geïnformeerd door Pim Adriaansz en Gerard Trebert. Onder verantwoordelijk van de P&PC verscheen aan het begin van dit seizoen de traditionele Persmap, in de periode 1987-1994 geproduceerd door Kees Gehring. De produktie was dit keer in handen van Machiel van der Woude. De Persmap werd op 7 september tijdens een speciale bijeenkomst in aanwezig heid van pers, de A-selectie en een keur van AFC-ers ten doop gehouden. Over publiciteit had AFC het afgelopen jaar toch weinig te kla gen. Jubileumaktiviteiten als AFC-Barcelona en de goede verrichtingen van ons Eerste kregen op radio, televisie en in kranten, mede door toedoen van de P&PC, veel aandacht. Schakelredacteur Machiel van der Woude schreef iedere week een uitgebreid wedstrijdverslag van ons Eerste in de Buitenveldertse Courant. De P&PC hield zich ook bezig met de vraag op welke wijze de communicatie binnen onze vereniging verder kan worden verbeterd. Een initiatief in dit verband was het zogenoemde "captainsoverleg". Twee maal kwamen de aanvoerders van de seniorelftallen en de oudste jeugd bijeen om in informele sfeer met elkaar te praten over de gang van zaken binnen de verschillende teams. Het captainsoverleg zal, zo ligt in de be doeling, in het komende seizoen worden gecontinueerd en nader worden vormgegeven. Voor het volgend seizoen zal de commissie P. en PC. worden teruggebracht tot 4 personen, doch de scheidende commis sieleden blijven allen wel betrokken bij het vele werk. Dank aan allen, maar speciaal aan Lex Rimini, Gerard Trebert en Pim Adriaansz die tientallen jaren zitting hadden in de P. en PC. DE VETERANEN-COMMISSIE Deze commissie werd gevormd door Jaap Pluim, Ernst Huis man en Paul Koster. Afgezien van het onvergetelijke AFC-100 veteranentoernooi kijken de AFC-veteranen terug op een "mat" seizoen, zowel sportief als sociaal. Een goede reden om een en ander het komend seizoen, zoals vanouds, op bei de fronten beter te doen. DE ZAALVOETBALCOMMISSIE Deze commissie werd gevormd door Frans Juch en Wim Hu- sers. Gezien de teruglopende belangstelling voor het zaal voetbal binnen de AFC heeft het bestuur besloten deze afde ling met ingang van het seizoen 1996-1997 op te heffen. Beide heren wordt dank gebracht voor het voor AFC geleverde werk. COMMISSIE AFC-100 Deze commissie bestond uit Marcel Koster, Arne van Teunen- broek, Dick van der Klaauw, Amel Vroege en Kees Gehring. Het spreekt vanzelf dat ook deze commissie het volgend sei zoen niet zal worden herkozen. Mede dank zij de steun van ve le, zeer vele AFC'ers kan worden teruggezien op een onverge telijke viering van het 100-jarig bestaan van de AFC. HULDE! DESTRAFCOMMISSIE Deze commissie bestond uit mr. Ernst Seunke, mr. Ron Lim burg, Hans de Wijs sr. en mr. Rokus Hoogendoorn jr. en is dit seizoen slechts één keer in actie geweest. Mogelijk een bewijs van de goede preventieve werking van deze commissie. DE ARCHIEFCOMMIISSIE Deze commissie bestond het seizoen 1995-1996 uit Pim Adri- 8

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 8