mi y-00,3-1-/Mawi u:?-.w&m*. Mf/^vx^w^ir as n?;^ -;v i missie actief is geweest. Hulde! Rik heeft het volgende te mel den over het wel en wee van de elftallen van de B-commissie. AFC 6 Na het kampioenschap van het vorig seizoen en de daarbij be horende promotie naar de reserve 1ste klasse, was het hand haven in die klasse het doel. Dat is prima gelukt, de sei zoenstart was trouwens zo voortvarenddat de verwachtingen bijna bijgesteld moesten worden naar meer. Na een wat moei lijker tweede helft van het seizoen (mede door langdurige blessures) werd het seizoen tenslotte afgesloten met een uit eindelijke 8ste plaats. Proficiat derhalve aan Maurice de Hond en zijn mannen. (AFC 6, 22 wedstrijden 26 punten 8ste plaats). AFC 7 Bijna leek het een dramatisch seizoen te worden, want gedu rende een lange periode bungelde het 7de troosteloos onder aan de ranglijst en dreigde het 2de klasseschap verloren te ra ken. De stormbal werd gehesen en na goed overleg met de commissie en het hele team, zette iedereen zijn schouders er onder en werd een indrukwekkende eindsprint ingezet. In een zeer spannend slot van de competitie werd met grote inzet en teamgeest tenslotte een 9de plaats bereikt en werd degrada tie voorkomen. Met recht onze felicitaties en complimenten aan het hele team. (AFC 7, 18 wedstrijden 12 punten 9de plaats). AFC 8 Een seizoen met ups en downs. Potentieel een aardig team en kwaliteit genoeg, maar te vaak (en hoewel dan dikwijls onver diend) werd aan het kortste eind getrokken. De middenpositie op de ranglijst kwam geen moment in gevaar en alle resulta ten van onze teams overziend, behaalde het 8ste op AFC 6 na wel mooi de meeste competitie punten van de B-teams. On danks het idee dat er meer in had gezeten, toch een goed re sultaat voor Paul Zwemmer en zijn mannen. (AFC 8, 21 wed strijden 22 punten 10 de plaats). AFC 9 Met voldoening hebben wij dit seizoen de resultaten van het 9de gevolgd. Gekomen als een geheel nieuw team bij AFC, denken wij te mogen constateren dat met zowel AFC als ook de groep spelers goed is bevallen. De opkomst alsook de inzet was dermate goed en een prima middenmoot positie was het uiteindelijk resultaat. De teamgeest werd na afloop van het voetballen dikwijls "boven" voortgezet, een teken dat men zich snel bij AFC thuisvoelde. Mede gezien een prachtige toernooizege bij ASV Arsenal, verwachten wij het volgend sei zoen veel van dit team. (AFC 9, 19 wedstrijden 21 punten 8ste plaats). AFC 10 Een beduidend minder seizoen, dan we van dit team verwacht hadden. Al jaren bestaat dit team uit een vaste spelersgroep, maar dit seizoen gaf dat geen garantie voor resultaat. Wel mag worden opgemerkt dat ook hier enige spelers door lang durige blessures node werden gemist. Er omheendraaien kan niet, de één na laatste plaats in de competitie betekent dan ook een teruggang naar de reserve 4de klasse. Kom op mannen, het doel voor het volgend seizoen moge nu al duide lijk zijn. (AFC 10,19 wedstrijden 7 punten 11de plaats). AFC 11 Een seizoen met 2 gezichten, was het elftal compleet dan werd er (vaak) gewonnen, was dat niet het geval, dan was het sappelen. Gelukkig ging het aan het eind van het seizoen steeds beter (en completer). Een team dat echt dus wat in zich heeft, getuige ook de meer dan fraaie toernooi-zege in onze eigen "B-cup". Alles overziend dus toch best een geslaagd seizoen voor Jos Willems en zijn mannen. (AFC 11, 21 wed strijden 18 punten 10de plaats). AFC 12 Een seizoen dat zeker niet heeft gebracht van wat er verwacht mocht worden en dat in feite buiten de invloed van het elftal zelf. Nadat bleek dat dit elftal in een veel te zware competitie was ingedeeld werd in overleg met de AVB besloten tot een herindeling. Echter deze herindeling (zogenaamd buiten me dedinging) viel zodanig uit, dat er heel wat wedstrijden niet doorgingen. Ook een toer.nooi in Monnickendam, dat nu net wat leek voor het 12de, werd kort voortijd door de organiseren de vereniging afgezegd, het zat dus niet mee. De B-commis sie wil met nadruk haar waardering uitspreken over de ge toonde inzet en volharding van alle spelers van dit team, voor al ook gezien het feit dat men vaak andere teams wilde com plementeren. Met recht hopen we dat er volgend seizoen meer sportieve eer zal zijn te behalen. ELFTALCOMMISSIE C "runt" het zaterdagvoetbal en werd gevormd door Sebo Wol- dringh, Theo H users, Fred van Ede en voorzitter Roy van Dijk, die mededeelde dat de zaterdagafdeling kan terugzien op een geslaagd seizoen. Zaterdag 1 draaide lang mee om het kampioenschap en kwam uiteindelijk 2 punten te kort. Wel werd een periodetitel behaald, doch helaas werd de promotiewedstrijd niet win nend afgesloten. Zaterdag 2 kende in de zware reserve 2de klasse een zeer moeilijk seizoen met degradatie als resultaat. Dank aan de spelers (inclusief de A-junioren) voor hun inzet. De overige zaterdag elftallen speelden recreatievoetbal met helaas geen kampioenen doch ook geen degradanten, maar wel veel activiteit na afloop aan de bar! DE JONGE AFC'ERS In de jeugdcommissie hadden zitting Jan Benoni (penning meester), Eric van Aken (A-junioren), Stanley van Loggem (B- junioren), Theo Boonstra (C-junioren), Gerard de Winther (D- junioren), Jan Polane (E-junioren), John Parsser (F-junioren) en voorzitter Jacques Parson, die de gang van zaken bij onze grote groep van junioren hieronder als volgt weergeeft. De jeugdafdeling startte de competitie met 49 teams: 4 A-, 4 B, 7 C-, 10 D-elftallen, 13 E- en 11 F-teams. Door een gebrek aan kleedkamers en velden werd de jeugdcommissie gedwongen een ledenstop voor met name de jongjunioren toe te passen. Hierdoor moest de vereniging helaas enkele tientallen en thousiaste jonge voetballers teleurstellen. De ruim 600 jeugdleden werden begeleid door 70 jeugdlei ders. Voor de ontvangst van alle op sportpark Goed Genoeg spelende teams waren verantwoordelijk de heren Ludenhof en Versteeg, alsmede de leden van de jeugdcommissie. Op het technisch vlak werkte de commissie nauw samen met de trainersstaf onder leiding van Amel Vroege (bestuurslid tech nische zaken) en Pim van de Meent (technisch manager). Ad ministratief werd de jeugdcommissie bijgestaan door Sal van Gelder (administrateur) en Cees Jochems (KNVB jeugdcoör- dinator). Het seizoen 1995-1996 verliep zonder grote "kleerscheuren". De A-1 wist zich te handhaven in de landelijke eerste divisie. Dit mag met recht een bijzondere prestatie worden genoemd, aangezien nog maar 3 amateurverenigingen volgend seizoen in de landelijke divisie uitkomen. De B1, vorig seizoen nog kampioen, bleef in de tweede divisie na een geweldig eindsprint. Het lukte de C1 niet om te promo- 7

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 7