i hagen, geassisteerd door Martin Verburg, Eric Schiering, en tot januari van dit jaar door HeiniOtto, die eveneens jeugdtrai ner bij AJAX is. De keepers-trainers waren Cees Thomas, Wouter Amesz, Frans Juch, Barry van derGlas, Hugo Hooge- veen en Marc van der Valk. Het seizoen 1995-1996 was het eerste in de lange geschiede nis van de club dat het bestuur was overgegaan tot de benoe ming van een technisch manager in de persoon van Pim van de Meent. De T.M. houdt zich bezig met alle dagelijkse voet balzaken in de vereniging, zowel van het jeugdvoetbal, het re creatievoetbal als van de KNVB elftallen, met uitzondering van het eerste elftal en rapporteert wekelijks via het bestuurs lid technische zaken aan het AFC-bestuur. Daarnaast functio neert hij als coördinator tussen alle aangestelde trainers en verschillende commissies en is hij verantwoordelijk voor de samenstelling van het trainingsschema van de gehele club DE MEDISCHE STAF De medische staf stond onder leiding van clubarts Jimmy van Rompu, geassisteerd door de fysiotherapeuten Wim Crouwel en Jeroen Kolenberg en verzorger/masseur Ko Grosze Nip per. "ONS EERSTE" De eerste training onder leiding van de dit seizoen debuteren de trainer-coach Henny Kottmann vond plaats op maandag 31 juli op het trainingsveld van de hockeyvereniging V&V op sportpark Het Loopveld. Kottmann is binnen de AFC geen onbekende. Hij speelde in de periode van 1975-1984 meer dan 200 wedstrijden in "Ons Eerste" en was al vele jaren als jeugdtrainer en assistent trainer werkzaam voor de club. In de oefenperiode speelde AFC-1 tegen gerenommeerde te genstanders, beginnend op zondag 6 augustus tegen BAR CELONA, gevolgd door wedstrijden tegen ploegen uit de top van het zaterdagvoetbal zoals Urk, IJsselmeervogels en Ex celsior Maassluis, waartegen goede resultaten werden be haald. Het traditionele kennismakingsweekend, dit jaar door gebracht in Knokke, was meer dan geslaagd, mede ook van wege de subtropische weersomstandigheden. De twee oe fenwedstrijden tegen vv Hoek op zaterdag (1-0 winst) en Mid delburg op zondag (7-1 winst) zorgden voor het complete suc ces van deze trainingsstage. Op zondag 10 september 1995 startte het seizoen 1995-1996 met de openingswedstrijd op Goed Genoeg tegen AFC '34 uit Alkmaar (2-2), terwijl op 2e Pinksterdag 27 mei 1996 met een 1-3 overwinning op Tonegido uit Voorburg de competitie af gesloten werd. Het eindresultaat is dat AFC I op een fantasti sche 2de plaats is geëindigd en beslag wist te leggen op de 3de periodetitel. Op zaterdag 1 juni j.l. werd de 1ste ronde gespeeld voor de Amstel Cup tegen zaterdag eerste klasser Achilles Veen. On danks het gemis van 6 basisspelers werd het na verlenging 2-2. Dat betekende strafschoppen. AFC nam ze onberispelijk en de scheidende doelman Roy Beukenkamp verrichte (voor lopig?!) zijn laatste goede daad voor AFC. Hij stopte de vierde penalty van Achilles en AFC bereikte daarmede de 2de ronde. Het seizoen 1996-1997 speelt AFC in een poule van 4 clubs, waaronder 2 profclubs, een halve competitie, waarvan de bes te 2 doorgaan naar de 3de ronde van de grote Amstel Cup. Het succesvolle seizoen 1995-1996 zal voor de A-selectie op za terdag 22 juni aanstaande in besloten kring worden afgeslo ten, waarzal worden uitgeroepen tot speler van het jaar! Schroder verzorgde dit vele werk voor het 32ste jaar in suc cessie! Wie o wie biedt zich aan om hem in de toekomst op te volgen? DE ELFTALCOMMISSIES ELFTALCOMMISSIE A is verantwoordelijk voor de elftallen zondag 2 tot en met 5 (het eerste elftal valt rechtstreeks onder het bestuur) en bestond uit Fred Laarhoven, Jacques van der Glas en secretaris Henk van der Jagt, die het volgende verslag met betrekking tot de gang van zaken binnen zijn commissie inleverde. "Wel en wee van vijf tot en met twee". We kunnen niet zeggen dat we met de elftallen twee t/m vijf een saaie competitie hebben beleefd. Van alles is er gebeurd. Een kampioenschap, twee degradanten, slechte velden, boe kingen. Het tweede elftal was het meest succesvol. Het team, met als gemiddelde leeftijd van de spelers van maar net 22 jaar, onder leiding van trainer Eric Warmerdam en elftalleider Jaap Draisma, behaalde in de allerlaatste wedstrijd door een over winning op ADO '20-2 het kampioenschap van de res. 1e klas, district West I. Bij de wedstrijden om het algemeen kampioen schap van de zondagamateurs, eindigden zij op een bijzon der fraaie tweede plaats. De ereplaatsen werden behaald met goed voetbal en een pri ma teamgeest. Gezien de gemiddelde leeftijd en de kwaliteit van het spel kunnen we nog veel van hen in de toekomst ver wachten. Het derde elftal dat al jaren en jaren in de res. 2de klas voet balde, had het moeilijk dit seizoen. Ingedeeld in een Noord hollandse afdeling, deden zij speltechnisch niet onder voorde overige, op één na allemaal tweede elftallen. Maar het mooi willen voetballen met soms een wat "jonge honden" mentali teit (gemiddelde leeftijd elftal krap 24 jaar), leverde te vaak, mede door een dosis pech, een nederlaag met 1 doelpunt ver schil op. Voor leider Chris Dekker en trainer Otto Hoogendijk moet het mogelijk zijn om het komend seizoen met een kam pioenschap te besluiten. Dus terug naar de 2de klasse. Het vierde elftal heeft, na de promotie naar de 2de klasse waarin uitsluitend tweede elftallen uitkomen, moeten ervaren dat technisch en tactisch goed voetbal niet altijd een garantie is voor goede resultaten. Rekening houdend met het gegeven dat acht spelers ouder dan 35 jaar waren, hoeven zowel de begeleiding, bestaande uit Otto Hoogendijk (trainer), Piet Ouderland (coach) en Jur- gen Seunke (leider) als de spelers zich elkaar niets te verwij ten De res. 2de klasse was schitterendmaar net een stapje te ver. Het vijfde elftal had nogal wat aanloopmoeilijkheden. Een grote spelersgroep waaruit een elftal moet worden gekozen. Nieuwe begeleiding: Martin Verburg (trainer) en Rob Lobatto (leider). Daardoor gingen veel wedstrijden verloren en degra datie dreigde. Maar toen: begeleiding en spelersgroep wer den tot een hechte eenheid gesmeed. In negen achtereenvol gende wedstrijden werd niet meer verloren. In de laatste wed strijd werd het behoud in de 4de klasse veilig gesteld. Grote klasse van allemaal! Tenslotte, Jacques van der Glas neemt na 7 jaar afscheid van de commissie en zal het volgend seizoen acteren als leider van het 4de elftal. Jacques bedankt en veel succes in je nieu we functie. Voor de eindstanden en periodestanden alsmede alle overige statistische gegevens van de gehele AFC wordt U verwezen naar het overzicht van onze clubstatisticus Chris Schroder el ders in deze Schakel. ELFTALCOMMISSIE B waakt over het zondag-recreatievoetbal van AFC en bestond uit Wim van der Bold, Karei Kuyvenhoven, Frans Juch en de scheidende voorzitter Rik de Boer die 17 jaar in deze com-

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 6