KEEP SMILING INS OUTS /an Doesburg (21 mei), Jan Meijer van ABC en AFC (21 mei), Herman Fritzsche (21 mei), Mannus Kinsbergen (22 mei), tees den Braven (24 mei), Amel Vroege (24 mei), Ton Glas (27 'nei). Ger van Caspel (29 mei), Bas Parson (1 juni), Rolf Leeser (4juni), ErnstSeunke(5juni), Ron Böhne(6juni), DickSusan !8 juni), Theo van Broekhuizen (14 juni), Hans de Wijs (15 juni), 'Jan van Broekhuizen (16 juni) en Benno Leeser (22 juni). JOHAN DE BIE ZATERDAG VAT Weer een jaar Weet u wat een VAT-jaar is? Een jaar voetballen met mensen die vroeger 'aardig' voetbal den en denken het allemaal nog te kunnen. Mooi niet! Jaren tellen, daar helpen geen smeersels, bandages of fysiothera peuten aan. Voor de kritische lezers, ik schaar mezelf zeker onder die categorie. Ja, wat is een VAT-jaar? Een opstelling in de Schakel van 23 man. Met koud en warm weer weinig mensen aanwezig. Voor ons komt bewolking met een klein windje het beste uit. Wat is er dan zo leuk aan dat elf tal. Na afloop De pils staat sneller op tafel dan wij doelpunten maken. Tos Actief uit; de uitslag weet ik niet meer. Aantal pils circa 150, je never 15. Inclusief toeschouer(s) waren we dus met 15 man. Geen trek in jenever? Zuipen zul je! Diverse hapjes, zeg maar happen en Karei de Graaf was er ook, dus 15 hamburgers. Tijdsbestek: circa 45 minuten. Bovendien moet ik iedereen nageven, ze zijn op tijd thuis met eten, bekeuringen hoor ik nooit iemand over. Wat is er over zo'n elftal te vertellen? Eigenlijk niets of toch? Het veteranen toernooi afgelopen september, maar ja, daar waren we alleen voor uitgenodigd. Dat was uniek! Het indoor veteranentoernooi, dat was niet uniek. Ik doe een gooi naar spelers. Tim Timmerman, kan niet anders, die heeft goed gevoetbald. Ik heb hem de eerste twee maanden gezien, toen een tijdje niet. weer een maandje in de wei. Heel toevallig zag ik hem lo pen in de P.C. Hooftstraat. Maakt zich klaar voor het volgende seizoen. Wie zich niet klaarmaakt voor het volgende seizoen is Ger Smit. Van hem weet ik zeker dat hij goed gevoetbald heeft. Wie is ooit in het Amsterdams Zaterdagelftal gekozen? Juist, Ger Smit. Zijn zoon heeft het niet van een vreemde. Maar we gaan nog praten met Ger. Tegenwoordig noemt men dit het openbreken van een contract. Hans Brouwer drinkt nooit op vrijdagavond (dat is je geluk, Hans). Altijd aanwezig, altijd op tijd, voetbalten werkt zich 'de tandjes' -een oude Amsterdamse uitdrukking-. Naarmate het seizoen vordert komt de slijtage en worden de speelminuten minder, het enthousiasme blijft. Nico Cohen vult de kleedkamer met zijn licht erotische verha ten en lichaam. Die blijft nog jaren doorgaan. Onze achterste man Hans met de dubbele naam is niet voorbij te komen, speelt wel eens onze keeper voorbij. Vertelt me na afloop dat hij naar Barcelona gaat. Na ontnuchtering thuis op de bank denk ik dat het vrij normaal is, er gaan wel meer mensen naar Barcelona. Hans Coorengel, een kilometervreter tot hij er bij neervalt. Bij grote achterstand probeert hij als enige nog zijn ploeg op te peppen. Een Van Gaal type. Cocky van Duyvenbode, altijd bruin, omkleden duurt lang. Cocky maakte het doelpunt van het seizoen - een streep van 35 meter. Ad Westerhof, sneller dan het geluid met lopen, aanmerkin gen en pils bestellen. Hij moet in trainingskamp, want van Ad moeten de doelpunten komen. Henk Foppen voetbalt met veel plezier en is de 2e spits. Ja, dat kan bij ons. Gaat 's ochtends met voetballend kind de deur uit en komt er 's avonds weer in. Rijdt dit seizoen al in zijn derde nieuwe auto. Gaat samen met Ad in trainingskamp. We hebben ook iemand van het bestuur in ons elftal. Marcel Koster. Er bestaat een uitdrukking: geld heefteen meester no dig. Marcel is die meester, regelt al onze financiële zaken van borduursel tot bloemstukken. Onze vaste linksback. Ron Susan voetbalt als hij er is en neem van mij aan dat is niet vaak, naar behoren. Hij heeft begeleiding nodig in het veld. Zijn sterkste punt: de Italiaanse taal, zijn zwakste punt: af schrijven. Jan Verhagen, trainer van de jeugd, komt altijd net op tijd, zeer gewaardeerde kracht, maakte vorig jaar veel doelpunten, nu minder en minder. Hij verschool zich achter de verbouwings werkzaamheden thuis. Maar Jan, die duren toch geen 9 maanden? Wim Crouwel, een sportman in hart en nieren. Behaalde het hoogste in Nederlands baseball. Helpt ons met alle kwetsu ren, kwam vlak na zijn trouwen altijd te laat maar gaat de laat ste tijd prima. Echt een man die in alle sporten had kunnen uit blinken. Wij vormen een tennisdubbel tijdens de open ATC kampioenschappen, ledereen moet daar vor inschrijven. Ruud Mantel, onze keeper, altijd goed keepend tussen de pa len. Uitkomen doet hij liever niet en uitschieten laat hij aan een ander over. Heeft al heel wat voor ons gewonnen. Ap Land man, de leider organisator etc. etc. In mijn ogen de beste voet baller van ons allemaal. Dames en heren, het komt er zo wei nig uit. Misschien ook op trainingskamp? Charles Thomas, belt om 1 uur uit Venlo dat hij niet op tijd komt. Hij heeft wel snelle auto's, maar zo snel is moeilijk. Een meester van het gesproken woordsamen met Peter van Dun- gen, onze scheidsrechter, de beste moppentappers. De meest ongelukkige speler: Bert Holtrop. Een beenbreuk hield hem maanden van de velden. Volgend jaar een vaste waarde in ons elftal. In de opstelling waren verder nog aanwezig Jacques van de Glas, doet alles goed en als je het niet gelooft legt hij het je ter plaatse uit op het veld hoe het moet. Pim van de Meent en Dirk Spits doen ook alles goed, teren aan jongere mensen voetbal, wij kunnen niets meer van ze teren. We gaan overzomeren. September weer een nieuw seizoen. Hopelijk komt de traditie weer terug van de wedstrijd tegen HFC. Wie de schoen past trekke hem aan. In dat geval gaan we veel meer overwinningen boeken. Een mooie zomer. BOBO 6

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 6