WAT IEDERE AFC-er BEHOORT TE WETEN LEDENLIJST BESTUURSMEDEDELINGEN het bestuur schriftelijk meedeelt dit daartoe niet te machtigen. 2 De vereniging kan, voorzover dit in de statuten van de vereniging uitdrukke lijk is bepaald, ten laste van de leden verplichtingen met derden aan te gaan. 3. Voorzover van toepassing gelden de in de leden 1 en 2 van dit artikel bedoel de rechten en verplichtingen ook ten opzichte van de vereniging. 4. De in de leden 12 en 3 van dit artikel genoemde bevoegdheden worden uit geoefend door het bestuur. 5. De vereniging kan door een besluit van het bestuur en van de algemene ver gadering verplichtingen - al dan niet van financiële aard - aan de leden opleggen. 6. De leden zijn voorts verplicht zich jegens elkaar en jegens de vereniging te gedragen naar hetgeen door de redelijkheid en billijkheid wordt gevorderd. 4-MEI HERDENKING Op zaterdag 4 mei a.s. zullen de voorzitters van AFC, ACC, ABC en ATC om 18.00 uur een krans leggen bij het monument op ons sportpark. In verband hiermede zal ons sportpark vanaf 17.15 uur gesloten zijn. SLUITING SOCIËTEIT In verband met de Nationale Herdenking zal ons clubhuis op zaterdag 4 mei a.s. vanaf 17.75 uur gesloten zijn. AFC BORREL Zondag 20 april aanstaande zal het bestuur van AFC na af loop van de wedstrijd AFC - Holland in de achterzaal van ons clubhuis een aangeklede borrel aanbieden aan de vertegen woordigers van de AFC-vriendelijke bedrijven en leden van supportersclub 'The Reds', alsmede aan alle AFC-commis- sieleden en overige functionarissen en hun partners. Eén en ander als blijk van waardering voor de financiële on dersteuning c.q. de arbeid en inzet voor de AFC. WIJZIGING STATUTEN oud art 5.2 Ingeval van niet-toelating als lid door het bestuur kan, op verzoek van de betrokkene of diens wettelijke vertegenwoordiger, door de eerstvolgende algerpene ledenvergadering alsnog tot toelating worden besloten, nieuw art 5.3 Tegen een besluit tot niet-toelating door het bestuur staat geen beroep open. Oud art 8.5 In een besluit tot schorsing dient te worden vermeld welke lid maatschapsrechten aan het betrokken lid zijn ontzegd en voor welke termijn de schorsing wordt opgelegd; deze termijn kan ten hoogste drie maanden be dragen. Nieuw art 7.5 Een schorsing kan ten hoogste voor de duur van één jaar wor den opgelegd. Oud art 8.6 Betreft royement. De betrokkene is bevoegd binnen één maand na ontvangst van de kennisgeving in beroep te gaan bij een door het bestuur daartoe bijeen te roepen algemene leden vergadering. Nieuw art 7.7a Een lid kan van een opgelegde straf binnen één maand na ont vangst van bedoelde kennisgeving bij de commissie van beroep in beroep gaan door middel van een brief met bericht van ontvangst Oud art 13.5b De vereniging wordt in en buiten rechte vertegenwoordigd door drie leden van het dagelijks bestuur. Nieuw art 13.2.a twee leden. Straften Artikel 7 2 Daargelaten de bevoegdheid van de KNVB om overtredingen, als bedoeld in lid 1 ,b van dit artikel te bestraffen, is het bestuur, nadat de strafcommissie de betrokkene(n) heeft gehoord en het bestuur heeft geadviseerd, bevoegd om overtredingen te bestraffen. 4 Een door het bestuur opgelegde straf, dan wel de verlaging of de intrekking van een opgelegde straf wordt in het cluborgaan gepubliceerd. Vertegenwoordiging Artikel 13 2b Het bestuur is bevoegd aan personen een schriftelijke volmacht te verle nen, op grond waarvan deze bevoegd zijn de vereniging in de in de vol macht omschreven gevallen te vertegenwoordigen. 3a De bevoegdheid tot vertegenwoordiging die aan het bestuur of aan de leden van het bestuur toekomt, is onbeperkt en onvoorwaardelijk, voorzover uit de wet niets anders voortvloeit. Een wettelijk toegelaten of voorgeschreven beperking van of voorwaarde voor de bevoegdheid tot vertegenwoordiging kan slechts door de vereni ging worden ingeroepen. 3b De uitsluiting, beperkingen en voorwaarden gelden mede voor de bevoegd heid tot vertegenwoordiging van de vereniging ter zake van de in artikel 10 lid 4 van deze statuten bedoelde handelingen. (NB verkrijging, vervreem ding of bezwaring van registergoederen). 4. Personen aan wie krachtens de statuten of op grond van een volmacht ver tegenwoordigingsbevoegdheid is toegekend, oefenen deze bevoegdheid niet uit nadat tevoren een bestuursbesluit is genomen waarbij tot het aan gaan van de betreffende rechtshandeling is besloten. Besluiten van organen van de vereniging Artikel 16 (NB organen zijn de algemene vergadering,bestuur, strafcie., cie. van beroep en kascie.). 4a Een besluit van een orgaan van de vereniging dat in strijd is met de wet of met de statuten, is nietig, tenzij uit de wet iets anders voortvloeit. 4b Een besluit dat nietig is omdat het is genomen zonder de vereiste instem ming van een ander orgaan, kan door dat andere orgaan worden bekrach tigd. 4c Bekrachtiging is niet meer mogelijk na afloop van een redelijke termijn, die aan de ander is gesteld door het orgaan dat het besluit heeft genomen of door de wederpartij tot wie het was gericht. 5a Een besluit van een orgaan is, onverminderd het elders in de wet omtrent de mogelijkheid van een vernietiging bepaalde, vernietigbaar: 1wegens strijd met wettelijke of statutaire bepalingen die het tot stand ko men van het besluit regelen, 2. wegens strijd met de redelijkheid en billijkheid, als bedoeld in artikel 6 lid 6 van deze statuten en 3. wegens strijd met een reglement. 5b Tot de onder a bedoelde bepalingen behoren niet die welke de voorschriften bevatten, waarop in lid 4 onder b van dit, artikel wordt gedoeld. 5c Vernietiging geschiedt door een uitspraak van de Arrondissementsrecht bank van de woonplaats van de rechtspersoon op vordering van de vereni ging zelf, of iemand anders, die daarbij een redelijk belang heeft. wordt vervolgd - De aftredende leden en plaatsvervangende Oud art 14.3.b kascommissie. - leden zijn terstond herkiesbaar. Nieuw art 15.3 De leden van de kascommissie worden benoemd voor de duur van drie jaar en treden volgens een op te maken rooster af en zijn niet terstond herkiesbaar. Nieuwe artikelen. Rechten en verplichtingen Artikel 6 1. De vereniging kan, voorzover uit de statuten van de vereniging niet het te gendeel voortvloeit, ten behoeve van de leden rechten bedingen. De vereniging kan in een voorkomend geval ten behoeve van een lid nako ming van bedoelde rechten en schadevergoeding vorderen, tenzij het lid Kandidaatleden Huib Koch, 25.3.85, D jun., Apollolaan 54, 1077 BC Amster dam, tel. 6649860; knvb nr 5146 Nino Kolthek, 12.1.96, jun., Windestraat 22, 1171 KA Badhoe vedorp, tel. 6598582; knvb nr 5147

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 3