MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz SEIZOENEN Acht weken geleden schreef Pickelaar u voor het laatst en hij opende destijds met: "acht weken zijn er inmiddels verstreken sinds de vorige Pickles-inleg" De geschiedenis herhaalt zich derhalve. Pickelaar is daarmee duidelijk van de (in-)leg, die normaal gesproken vierwekelijks plaatsvindt. De Schakel—frequentie is echter om financiële en klimatologische redenen ontregeld ge weest en daar heeft Pickelaar nu eenmaal geen handje achter. Drie afgelastingen, vijf competitie-wedstrijden en een zomertijd verder constateert hij op maandagochtend 1 april, dat unverfroren winterijs nog de autoruiten teistert, alhoewel de 15~de Elfstedentocht vermoedelijk definitief is afgeblazen. Daarmee is het echter nog niet per definitie voetbalweer. Bij S.C. Feyenoord op Varken- oord leek het er aanvankelijk wat op, maar wie vier weken later op Goed Genoeg behoorde tot de 100 bezoekers van AFC-AD0'20 (1-0) weet beter: de wind zit inmiddels een maand of zes in de verkeerde hoek. Pickelaar, die in de zes voorafgaande dagen vier keer een verwarmingsmonteur moest op roepen, vroeg zich af of het ooit voorjaar zal worden. En daarbij te bedenken, dat de cricket—, honkbal—, tennis— en golfseizoenen zeer aan staande behoren te zijn. CITAAT 'Een verandering in het weer is voldoende om de wereld en onszelf te vernieuwen". (Marcel Proust, 1871-1922, Frans romanschrijver). HOOFDKLASSE A De 14 A—hoofdklassers zijn intussen bijna allemaal 17 wedstrijden ver en zij hebben na 6 april althans - nog 9 wedstrijden te spelen. lot en met het vorige seizoen was het betrekkelijk eenvoudig na te gaan hoeveel punten er in totaal nodig waren om de 3 degradatieplaatsen te ontlopen. Op basis van 2 punten per wedstrijd moest een totaal van 23 a 24 punten voldoende zijn voor handhaving. Hoe dat nu met die extra winstpunten zal uitpakken valt in het geheel nog niet te overzien. Vierpunten —wedstrijden zijn 'zespunten'—wedstrijden geworden en bij een ongewijzigde degra— datiekans van 3 op 14 zullen zich nog veel verrassende verschuivingen voordoen. Met de tegengevallen resultaten na de winterstop is AFC dan ook niet toe aan een free wheelend einde. Maar laten we wel zijn: voor de bovenste plaats geldt overigens eenzelfde redenering. AMSTERDAM - ARENA In de toekomst zal er - althans wat Pickelaar betreft - van een bezoek aan het nieuwe Ajax-stadion nooit meer iets komen. De dagen zijn immers definitief voorbij, waarop men zich op een namiddag aan het loket vervoegt voor een Ajax-kaartje. Dus toen Pickelaar een uitnodiging ontving voor een excursie naar het in afbouw zijnde nieuwe wereldwonder was hij daar echt geheel klaar voor. Het is professioneel een bijkans perfecte dag geworden. Alleen de aan Pickelaar toebedeelde veiligheidshelm bleek enige maten te krap en niet vatbaar voor uitleg. Hij heeft het discreet opgelost door zijn hoofd wat te verkleinen, zodat het niet leek of alle andere aanwezigen te grote helmen droegen. 4

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 4