WAT IEDERE AFC-er BEHOORT TE WETEN BESTUURSMEDEDELINGEN w/m Wijzigingen Art. 1 Oud: Het clubcostuum wordt door het bestuur bepaald. Nieuw: Het voetbaltenue bestaat uit een rood shirt met een zwarte V, ef fen zwarte broek en effen rode kousen. COMMISSIELEDEN Commissieleden die zich voor het komende seizoen niet be schikbaar wensen te stellen, dienen dit schriftelijk voor 29 april aan de 1e secretaris kenbaar te maken. RENOVATIE VELDEN Als gevolg van de strenge winter laat in heel Nederland de toestand van de velden, ook die van AFC, thans veel te wen sen over; een grote zorg voor het AFC bestuur. Het bestuur is dan ook zeer verheugd te kunnen mededelen dat de deelraad Buitenveldert heeft bevestigd dat de komen de zomerperiode ons eerste, tweede en vierde veld gereno veerd zullen worden. De werkzaamheden op ons vierde veld zullen reeds eind april aanvangen, ons eerste en tweede veld voor het clubhuis zullen rond 15 mei in renovatie gaan. KUNSTGRASVELD Zoals reeds eerder in de Schakel medegedeeld, is het AFC bestuur thans in gesprek met de deelraad Buitenveldert over de mogelijkheden om nog voor de aanvang van het nieuwe seizoen te komen tot de realisatie van een kunstgrasveld op de huidige locatie van het gravelveld. Nadere mededelingen zullen volgen. WIJZIGINGEN STATUTEN EN HUISHOUDELIJK REGLEMENT Het huidige huishoudelijk reglement van de Amsterdamsche Football Club is in 1955 in werking getreden en onze statuten zijn van december 1981, zodat het AFC bestuur van mening is dat een 'up-date' noodzakelijk werd. Onze 1e penningmeester Bob Neseker en ons lid mr. Ron Lim burg hebben deze taak thans voor hun rekening genomen en hier reeds veel arbeid voor verricht. Een aantal artikelen uit het oude H.R. zijn opgenomen in de nieuwe statuten, de taal wordt aangepast en de laatste wijzi gingen van het B.W. zijn meegenomen. Op de komende Algemene Ledenvergadering zullen deze wij zigingen deel uitmaken van de agenda. In deze en volgende Schakels zullen de wijzigingen worden aangekondigd. Vanaf 1 juni 1996 liggen de oude en nieuwe teksten ter inzage bij de AFC-administrateur en in de AFC bestuurskamer. HUISHOUDELIJK REGLEMENT Opgenomen in de statuten zijn de oude artikelen: 2 Doel der vereniging - Art. 3 3 Verenigingsjaar - Art. 2.2 en 3 4 Wetgevende macht algemene vergadering - Art. 17.1 24 Eindigen lidmaatschap - Art. 7 25 Publicatie namen geroyeerd leden - Art. 6.4 26 Contributie verplichting bij bedanken - Art. 15.4 30 Vaststelling contributie - Art. 15.2 32 Straffen voor niet tijdige betaling contributie - Art. 5.5 41 +42 Samenstelling bestuur-Art. 9.1 99 100 Schorsing na wangedrag - Art. 6 105 106 Wijziging statuten-Art. 18 109 110 Ontbinding vereniging-Art. 23 Art. 5 t/m 14 - Categorieën leden. Oud: a. ereleden b. leden van verdienste c. buitengewone leden d. gewone leden e. buitenleden f. ondersteunende leden g. junior leden h. adspirant leden i. welpen N.B.: De pijldatum is 1 augustus. Nieuw: a. ereleden b. leden van verdienste c. 65+ leden d. senior leden (23 t/m 64) e. A junioren (16 t/m 23) f. B junioren (14 t/m 16) g. C junioren (12 t/m 14) h. D junioren (10 t/m 12) i. E junioren 8 t/m 10) j. F junioren 6 t/m 8) Art. 39 Oud: Ondersteunende leden hebben het recht: a. van toegang tot de thuiswedstrijden van de vereniging met een dame; b. tot het bijwonen van Algemene Vergaderingen en het daarin uitbren gen van een adviserende stem. Nieuw: Art. 7 Donateurs 7.1 De vereniging kent ook donateurs, zoals omschreven in artikel 8 van de statuten. 7.2 Donateurs hebben het recht tot: a. tijdige toezending van het officieel orgaan van de vereniging; b. toegang tot de clubavonden; c. toegang tot de thuis te spelen competitiewedstrijden van de vereni ging: d. het bijwonen van de algemene vergadering, echter zonder stemrecht. Art. 62 Permanente commissies Oud: a. elftalcommissie b. enquêtecommissie c. kas- en archiefcommissie d. clubavondcommissie Nieuw: a. elftal cie. A, B en C b. Jeugdcie c. Veteranencie d. Kascie e. Pers- publiciteitscie f. Strafcie g. Commissie van beroep h. Archiefcie Taken nieuwe commissies: De pers- publiciteitscommissie is belast met de redactie van het cluborgaan en het programmaboekje voor de thuiswedstrijden. Zij draagt ook zorg voor spe ciale publicaties en de radiokamer en is tevens verantwoordelijk voor de contac ten met de mediavertegenwoordigers. Eén van de bestuursleden heeft ambts halve zitting in deze commissie. De strafcommissie is belast met het geven van een oordeel over eventueel wan gedrag van een lid, wanneer zij daartoe door het bestuur wordt verzocht. Zij ad viseert het bestuur over de eventueel te treffen maatregelen. De commissie van beroep komt bijeen op verzoek van het betrokken lid indien hij het niet eens is met het oordeel van de strafcommissie en/of de daaruit vol gende straf van het bestuur. De voorzitters van de commissies als genoemd in artikel 9.6a en c (elftalcommissies A, B en C en Veteranencie) van het H.R. zij qualitate qua lid van deze commissie. Tevens neemt een lid van de jeugdcom missie - niet zijnde de voorzitter- plaats in deze commissie. Zij dienen zich te ont houden van enige inbreng indien het een speler betreft die onder zijn commissie valt. Vervallen Art. 107 "Alle nieuwe artikelen alsmede alle veranderingen in voordien be staande artikelen moeten door de 1e secretaris met vermelding van de datum van ingang, worden ongeschreven in het officieel exemplaar van de Statuten en het Huishoudelijk Reglement." Art. 108 "De Algemene Vergadering kan met 2/3 der geldig uitgebrachte stem men dispensatie verlenen van de bepalingen van dit reglement bene vens van alle andere gemaakte en/of te maken bepalingen." Aanvulling Rechten van de leden: Nieuw art. 6.4a - Tijdige toezending van het officieel orgaan van de vereniging. 6.4.h - Toetreding tot 'De Zilveren Ploeg' indien men 25 jaar aaneengesloten lid van de vereniging is geweest en de leeftijd van 35 jaar heeft bereikt. 6.4.i - Benoemd te worden tot 'Ridder' indien men 50 jaar aaneengesloten lid van de vereniging is geweest.

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 3