MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz RECHT Weet u het nog: dinsdag 28 november j.l. Ajax - Gremio, in Tokyo na strafschoppen 4-3? Pickelaar liet het zich die ochtend voor de huisbuis gezeten niet ontgaan. Goed gemutst door de verre vaderlandse overwinning besloot hij de dag leuk te vervolgen door 's mid dags plaats te nemen op de tribune van de Alkmaarse Rechtbank. Dat doet hij wel vaker. Iedere gek heeft recht op zijn eigen afwijkingen. Op de rol stond de strafzaak tegen een beroepsinbreker van een jaar of dertig; geen junk. Hij zat in voorarrest en juist dat zijn de klanten van Vrouwe Justitia, die zich graag per getraliede auto met chauffeur laten overbrengen naar de proceszaal. Het breekt de dag wat. Niet-gedetineerde verdachten hebben minder interesse voor hun procesgang en laten zich liever achteraf informeren door hun raadslieden. Nee, nu niet ongeduldig vragen wat dat met voetbal van doen heeft, maar gewoon even door lezen. Een verdachte in voorarrest wordt ter zitting geleid door 2 gewapende politie-potelingen Hij komt uit het onderliggende centrale cellenblok via een soort roofdierenpassage op het schouwtoneel terecht. Tijdens de hier aan de orde zijnde procesgang ging het er rustig aan toe. Ook na de obligate mededeling van de rechtbank-president 'uitspraak over 14 dagen' liet onze delinquent zich gevankelijk wegvoeren. Bij de trap naar beneden bedacht hij zich echter. Hij draaide zich abrupt om, passeerde de verbouwereerde bewakers en stond weer voor de president van de meervoudige strafkamer; ditmaal zelfs achter in plaats van vóór het verdachtenhekje. Consternatie derhalve. Een korte dialoog volgde. Verdachte: "ik wilde u nog wat vragen. Weet u hoe Ajax vanmorgen gespeeld heeft"? President: "ik heb informatie gekregen, dat Ajax na verlenging en strafschoppen gelukkig gewonnen heeft" Verdachte: "oh fijn, dank u wel". President: "dat overkomt me hier niet dagelijks; dat een verdachte en ik na afloop van de zitting hetzelfde geluksgevoel hebben". CITAAT Ik zou niet erg gelukkig zijn als ik kon zeggen hoe gelukkig ik ben. (William Shakespeare, 1564-1616). EPILOOG Wie meent, dat het voorgaande is ontsproten aan een ontregeling van Pickelaars brein moet zijn of haar mening bijstellen. Pickelaar schreef slechts een getrouw verslag van wat zich afspeelde tijdens de 'voort gang des rechtes'. Wel is hij zich bewust van het feit een in onbruik geraakte nationale traditie - het kalenderjaar te besluiten met een overdenking van zondeval en gevang - nieuw leven ingeblazen te hebben. En dat nota bene in - of all papers - de AFC-Schakel. Voor zover hij het kan overzien is de voor u liggende Schakel de laatste in 1995. Deze Mixed Pickles worden nu 2 weken na de vorige inleg ter consumptie aangeboden in plaats van na 4 weken, maar Pickelaar wilde u toch nog even op de valreep toespreken. Hij vermaant u ook in 1996 op het rechte pad te blijven (c.q. te geraken) en wenst u zin volle en prettige dagen in vrijheid en gezondheid; al heeft hij - en u - dat niet zelf in de hand. Tot ziens en horens in 1996. En voor het geval u vol ongeduld op een Elfstedentocht zit te wachten scheiden zich reeds hier onze wegen. Pickelaars neusvleugels zullen pas echt gaan trillen als het groen uit de voorjaarsknoppen bot. Sorry. Toch veel liefs van Pickelaar. 5

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 5