DE JONGE AFC-ERS EIND GOED AL GOED Bovenstaande titel spookte al enige tijd door mijn hoofd. Zou de A 1 zich toch nog weten te handhaven en zou de B 1 on danks traditioneel puntverlies in de wintersportperiode toch het kampioenschap weten te behalen? De mooie uitkomst is inmiddels bekend en we kunnen ons wat deze twee teams be treft opgewekt op het volgend seizoen gaan richten, hoewel er voor de trainers en spelers nog verschillende toernooien in het vat zitten. Laat ik beginnen met de A 1die in de laatste competitiewedstrijd, een puntje moest halen in de uitwed strijd tegen het al gepromoveerde FC Utrecht om zeker te zijn van klassebehoud. Met twee punten voor op Heracles kan ook het opmerkelijk goed presterende Hollandia, dat in Alme lo te gast was, ons een handje helpen. De uitgangspositie voor AFC was niet al te best. Door schorsingen, blessures en schoolverplichtingen moest er flink worden geschoven in de selectie. Desondanks startte onze A1 - onder toeziend oog van veel AFC-supporters, waaronder het voltallige DB - sterk, maar door een volkomen overwacht doelpunt en een score vlak hierna brak het verzet na 20 minuten volledig en ging AFC een kansloze nederlaag tegemoet. De 4-0 bij rust werd door het sterke FC Utrecht tot maar liefst 11-0 uitge bouwd. AFC, dat in de tweede helft vrijwel geen actie meer zag lukken, liet zich niet frustreren en beëindigde deze te leurstellende wedstrijd tot mijn grote genoegen kaartloos. De vraag was natuurlijk wat er zich in Almelo afspeelde. In de rust was het 1-1 en er werd tussen Almelo en Utrecht heel wat af gebeld. Zou Heracles er in slagen een tweede, winnende goal te maken? Helaas voor Heracles gebeurde dat niet. Hollandia kweet zich van z'n sportieve plicht en won tenslotte met 3-1 Dit voor AFC fantastische nieuws, gekoppeld aan de 11 -0 ne derlaag, leverde een vreemde mengeling van gevoelens op, vooral bij de spelers van onze A1Maar van lieverlede kwam de vreugde boven drijven. Uiteraard zeer terecht, want er is voor dit resultaat, het klassebehoud, heel hard gewerkt. Na een zeer moeizame eerste seizoenhelft waarin vrijwel geen punt werd gehaald is met een relatief jong team een geweldi ge prestatie neergezet. Dit resultaat is met name gerealiseerd via 2 x winst en winst/gelijkspel tegen de resp. degradanten Heracles en Urk. Zo beschouwd een verdiende uitkomst. De spelers van de A1 wil ik in de eerste plaats feliciteren met dit klassebehoud. Er is hard voor gewerkt. Felicitaties ook voor de technische staf, bestaande uit Pim van de Meent en Dirk Spits, die midden in het seizoen een moeilijke taak op zich namen. Gelukwensen ook voor team-leider Cees Jochems, die weer bergen werk verzette, voor fysiotherapeut Kolenberg die weinig stil heeft gezeten en 'good old' Jos Beerman, die zoals altijd weer het gehele seizoen op de zijlijn te vinden was. 'Last but not least' wil ik Jésus Esteban noemen, die altijd in een goed resultaat in de capaciteiten van de A1 -spelers geloofd heeft, maar door z'n werk als trainer/coach voortijdig moest afhaken. De A 1 heeft nog het nodige voor de boeg, zoals een groot toernooi in Frankrijk en ons eigen sterk bezette Scheepstra-toernooi. Heel veel plezier! De B 1 moest in de beslissende wedstrijd op ons hoofdveld uitkomen tegen de nummer drie van de ranglijst, Abcoude. Bij een gelijkspel konden wij, met twee punten voor op runner up DCG, de kampioensvlag uitsteken. Maar Abcoude was een taaie tegenstander. Eerder in het seizoen werd het 1 -1 en ook nu wilde het niet erg vlotten. Al snel pofiteerde Abcoude van een zwak moment in de AFC-verdediging en moesten de ba kens worden verzet. Abcoude werd op eigen veld terugge drongen en er ontstonden nogal wat kansen. Hiervan werd er voor rust slechts een door Oscar Keuter benut. Na rust sloop bij het uitblijven van de tweede goal wat onrust in onze B 1 Gelukkig bleek ook Abcoude niet al te creatief met hun uitval len. Toen Oscar 5 minuten voor tijd doelpunt nummer twee liet aantekenen haalden B-commissaris Joost de Weerd en ondergetekende de kampioensbloemen met een gerust hart tevoorschijn. Maar twee minuten voor het eindsignaal scoor de Abcoude pardoes uit een counter en werd het nog even heel spannend. Nog eenmaal zette Abcoude aan, maar de AFC-defensie liet zich nu niet meer verrassen. De B 1 van AFC kampioen en dat werd op het veld en in het clubhuis uit bundig gevierd. Felicitaties voor de spelers, trainer Dirk Spits en team-leider Fokke Keuter. Het hechte teamverband heeft veel bijgedragen aan dit mooie resultaat waardoor de B1 naar de landelijke tweede klasse promoveert. Very good in deed! Vooraf aan het kampioenschap B 1 had ik het genoegen de spelers van de E 5 en E 6 de kampioensmedaille te mogen omhangen, (zie ook de foto's bij de E-rubriek). Beide teams waren in hun afdeling duidelijk de beste en dat feit werd eerst buiten (met bloemen) en daarna in het clubhuis (met een ver snapering) uitbundig gevierd. Leiders Kees v.d. Hoven en Eef Joosten en spelers nogmaals van harte gefeliciteerd. Enkele F-teams misten het kampioenschap op een haar. Volgend jaar beter. De D 2 van teamleiders Geert Haverkamp en Mar tin Bogaard speelde op 1 mei de kampioenswedstrijd tegen Zeeburgia. Voor de derde keer op rij lukte het een achter stand (1-2) om te zetten in een voorsprong (3-2), that's the spirit (zie voor verdere in's en out van deze wedstrijd het ver slag van Jan Polane bij de D-rubriek). Deze overwinning was meer dan voldoende, want één punt was al genoeg. Gefelici teerd D 2 en hopelijk prolongeren jullie het kampioenschap in het komende seizoen. Ook de D 6 probeert thuis op 8 mei te gen Uithoorn kampioen te worden. Succes jongens! De resul taten in de beker zijn ook erg goed. In de finalewedstrijden op het terrein van FNC in Amsterdam-Noord, die allen om 18.30 uur beginnen, komen maar liefst vijf AFC-teams uit. De D 1 speelt de finale op 3 mei tegen DCG. Dit mooie resultaat werd bereikt na een 1 -0 overwinning op Blauw Wit. De D 2 speelt op 8 mei in de finale tegen Zeeburgia. De finale werd bereikt na een bloedstollende partij tegen Ajax, die op 2-2 eindigde, waarna AFC de penalties beter benutte. Menno Blaisse, de keeper van de D 2, onderscheidde zich niet alleen met de strafschoppen, ook het uitloopwerk was prima de luxe! Ook de E 2 speelt op 8 mei in de finale en wel tegen VDO E 2. In een superspannende wedstrijd werd Swift in halve finale na een 1-0 achterstand vlak voor het eindsignaal voorbijgestreefd. De D4 speelde zich na een 5-0 winst op Almere in de finale te gen AS'80. Deze wedstrijd wordt op 9 mei gespeeld. De E 5 tenslotte wist na een ruime overwinning tegen AS'80 (7-1) ook de finale te halen. Argon is op 10 mei de tegenstander. Heel veel succes allemaal en ik reken op heel wat bekers! Conform planning waren we afgelopen zaterdag toe aan de zeventiende editie van het Henk Kappelhoff-toernooi. Een 11

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 11