gewerkt. Omdat de velden waren afgekeurd vond de clinic plaats op het gravel. Het moet de pret absoluut niet drukken en iedereen kon genieten van de nog steeds fabelachtige techniek van Arnold en Gerrie, die met deze clinic al voor het gehele jaar verder zijn volgeboekt. Vooraf aan de prijsuitrei king mochten de deelnemers aan deze clinic in het clubhuis nog enkele vragen stellen. Van deze gelegenheid werd uitge breid gebruikgemaakt en het was opvallend hoeveel deze ju nioren wisten over de rijke carrières van Gerrie en Arnold ("hoeveel keer hield u de bal hoog tegen Real Madrid?"). Na enkele tips ("je moet de voetbalschoenen steeds goed invet ten dan doe je er drie jaar mee"; reactie C junior: "Ja maar, mijnheer Mühren, ik ben er al na 1 jaar uitgegroeid!"), werden de prijzen uitgedeeld. Joeri Douwes, Thijs Gaspers, Bas v.d. Heyden, Nelson Assuncao en Raymond v.d. Brink behoorden tot de gelukkigen. Nadat alle spelers een mooi T-shirt hadden gekregen was aan mij de eer om iedereen te bedanke die een bijdrage had geleverd aan de clinic (de keepers Hugo Hooge- veen en Irvin Waas, scheidsrechter George Versteeg, trainer Martin Verburg, en de leiders/sters, waaronder Liza Griffioen), uiteraard in het bijzonder Arnold en Gerrie, die iedereen zeer langorige paashaas meekregen naar Volendam. Na een frites-maaltijd ging een ieder weer zijns weegs en was een eind gekomen aan een zeer geslaagd jubileumevenement. De volgende morgen gingen de D, E en F junioren de wei in voor wat vroeger aangeduid werd met poliotoernooi en betaal den alle bezoekers van Goed Genoeg een 11,mij werd ver teld dat 20 jaar geledenook al een piek moest worden betaald— aan de door Gerard de Winther scherp bewaakte poort ten behoeve van het gehand icapte kindAFC was maar liefst met acht poules bedeeld en het was dan ook een drukte van belang op en om de velden. Drie van de acht poules wer den gewonnen door AFC-teams (D5, E7 en F11), een prima score! Gelet op het goede doel èn de gezellige sfeer hoop ik dat de opvolger van de AVB (de Amsterdamse en Haarlemse voetbalafdeling fuseren binnenkort) dit evenement nog lang op het programma zal houden. En dan de A1. Zoals bekend moest j.l. zaterdag de belangrijke wedstrijd tegen Heracles in Almelo worden afgewerkt. Met nog 3 wedstrijden te gaan en 2 punten achter op Heracles be tekende een nederlaag ongetwijfeld degradatie en was, gege ven het nog resterende programma, een gelijkspel zeker ook te weinig. Alleen winst bood soelaas. Met voorzitter Jan van Dijk aan boord vertrok de bus om 10.30 uurstipt en na een zeer voorspoedige reis, waarin een Mac Donalds stop en een volstrekt onbegrijpelijke video met veel schiet- en vechtwerk waren verweven, kon om 12.45 uur het veld worden (goedge keurd. Eindelijk was het om 14.30 uur zo ver en tracteerde Heracles AFC een minuut later op een doorbraak, die net goed afliep. Vlak daarop miste Sammy Rey naert op een haar. Inde achtste minuut stootte Heracles weer door het midden door en scoor de onberispelijk. AFC kreeg weer wat kansjes, maar de mooiste 'kans' was voor Heracles, toen de Almelose keep de bal via een uittrap in één keer over Irvin Waas op de paal van het andere doel schoot. De 39e minuut was voor AFC. Na een mooie voorzet van Dennis Husers scoorde Jasper Stuy fraai. Omdat Heracles nog een keer weigerde te scoren werd de rust met 1-1 gehaald. De tweede helft was nog spannender dan de eerste. Hoewel Dennis nog na 6 minuten dichtbij een doelpunt was, startte Heracles een enorm offensief dat tussen de 15e en 29e mi nuut leidde tot 4 prachtige kansen. Mede door het zeer goede keeperswerk van Irvin bleef het 1-1. AFC loerde hierna op de counteren in de 25e minuut was het weer Jasper Stuy die met een geweldige inspanning de stand op 1-2 bracht. Jasper moest helaas vlak daarop het veld verlaten, nadat hij een tweede gele kaart had ontvangen wegens het te vroeg uit het muurtje lopen. Omdat Dennis behoorlijk geraakt was en de wissels waren gebruikt moest AFC nu met 9V2 verder. De vreugde was dan ook groot toen in de 29e minuut Jaap Truy- ens z'n goede spel bekroonde met een fraai doelpunt. Het laatste kwartier zette Heracles nog een alles op alles, maar de AFC-achterhoede hield taai stand en had ook dat een knal niet in het net maar op de paal kwam. In de allerlaatste minuut wist Heracles toch nog te scoren, maar de scheidsrechter blies meteen hierna af. Grote vreugde in het AFC-kamp, een gewel dige kater voor de Heraclieden, die zich wel zeer sportieve verliezers toonden. Na een leuke rit terug met een nieuwe, even onbegrijpelijke video met nog iets meer schiet- en vecht- werk, werden de spelers van de A1 om 19.00 uur terecht met applaus in het clubhuis ontvangen door de veteranen en was een eind gekomen aan een lange, succesvolle dag. A.s. zater dag om 14.30 uur komt Urk op bezoek. Ook nu moet gewon nen worden. Weer geen eenvoudige opgave, maar met de steun van een groot aantal AFC-ers, de in Almelo getoonde in zet en het vakmanschap van Pim v.d. Meent is er een gerede kans op 'two points'. Na de thuiswedstrijd tegen Urk komt de A1 in de laatste wedstrijd uit tegen FC Utrecht. Misschien lukt het om in de Domstad ook een puntje te pakken. In ieder geval is er weer volop perspectief. Succes A1! De A2 wilde j.l. zondag niet voor de A1 onderdoen en wist uit bij Buitenveldert met 3-1 te winnen na een 1-0 achterstand. Floris Christoffels, gelukkig weer volledig hersteld van een fik se armblessu re, speelde een prima wedstrijd op zijn vertrouw de stek linksachter. C1 en C2 kwamen ook tot overwinningen. De C1 won op het Sportpark Oostzanerwerf met 3-1 van OSV, o.a. via 2 scores van Ruben Caradonna. De C2 bleek wat te sterk voor de C1 van VOC, die wat versterkt op tweede Paasdag tegen onze C1 aantreedt in het Feyenoordstadion, vooraf aan de wedstrijd Feyenoord - Twente. De mooie overwinning van de C4 op Al Achbal wordt elders in deze Schakel door Bob ter Haar Rome- ney beschreven. Dan de B1. Op weg naar het kampioenschap in de derde klas se landelijk moest zondag voor een week worden gewonnen dan wel gelijk gespeeld tegen DCG op Ookmeer. DCG stond na 19 wedstrijden in verliespunten gelijk met AFC, maar had wel 2 wedstrijden minder gespeeld. Het werd een zeer span nende wedstrijd waarin onze B1 er in slaagde tot drie keer een achterstand teniet te doen. Gedurende de gehele wedstrijd was AFC de sterkere ploeg, maar een paar keer wisten de DCG-voorwaartsen clever te profiteren van nonchalant verde digen bij AFC. De 2-1 achterstand bij rust (fraaie AFC-score van Mischa v.d. Oudewetering) was gegeven het veldover- wicht jammer, maar niet onoverkomelijk. Toen Wensley Tien- dalli, na een voorzet van Maarten Blokland, met een lichte voetbeweging de stand in de 80e minuut op 2-2 had gebracht, leek er weinig meer aan de hand. Maar DCG reageerde alert en scoorde in de vierde echte aanval pardoes 3-2. Alles wat AFC was, startte nu een offensief en pal voor tijd wist de mee opgerukte Matthijs van de Beest te scoren. Toen de scheids rechter afblies vierden de AFC-ers een welverdiend feestje. Jammer was het wel dat in de tweede helft de spanningen over en weer wel eens veel te hoog opliepen. J.L. zaterdag voegde de B1 van trainer/coach Dirk Spits en leider Fokke Keuteraan dit belangrijke punt nog 2 punten toe via een ruime 6-2 overwinning op AFC '34 in Alkmaar (AFC-scores: Nicky Eelhard, Oscar Keuter 2x, Errol Jaliens en Maarten Blokland 2x), terwijl DCG niet verder kwam dan een gelijkspel. Stand aan kop: 1. AFC 35 uit 21,2. DCG 30 uit 19. Met nog 1 (moeilij ke) thuiswedstrijd te gaan een mooi perspectief. Succes B1! 17

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 17