INS OUTS '::i al), een uitspanning stoeterij, mochten de E pupillen en da mes zich verpozen met enige spiellerijen zoals ringsteken vanuit een Romeinse strijdkar met een vurig ros daarvoor, met het leutige koemeiken a f 90,— (het beest blijft het hele sei zoen buiten staan, graast, schijt en pist niet, zeer milieu vrien delijk en geeft een ongesubsidieerde opbrengst waar een echte boer jalours op zou worden). De dames gingen tegen een hek staan om een glimpje van de zon op te vangen en dat was gratis (kiekje II). Nadat nog een stalen bierpul over een plank vol splinters was geschoven a raison van f 60,— en na dat de verbandtrommel leeg was, werd er verder geen gebruik meer gemaakt van de volgende leutige volksvermaken: hoe fijzer gooien (alleen al van de roest kreeg je een spontane hoestbui), boog en kipschieten. Het boogschieten kan ik mij voorstellen, het andere wat minder, tenzij het om de laatste kip in Somalië zou gaan. Wel veel gelachen en goed geluimd en gelaafd werd door het spul geaccompagneerd door een goe de accordeonist de terugweg aanvaard. Er is luid gezongen en de grappen en grollen vlogen over en weer. Op de smalle weggetjes veroorzaakten wij een kilome ters lange file. In een gehucht waar wij doorheen reden vroeg een meisje aan de kant aan haar vader "is dit echt de laatste praalwagen van de karnavalsoptocht?". Deze was namelijk 2 weken eerder uitgebroken. Een link moment was toen de ac cordeonist naar een complimentje viste. Dat kwam doordat ondergetekende zei dat hij zochique speelde met z'n pink om hoog zoals op de thee bij Hare Majesteit. Toen zei de muzikant met z'n pretoogjes: "Ja, en nog nooit les gehad en geen noot gelezen". "Dat is ook duidelijk te horen" zei ik gevat en plots stond de wagen stil en moest ik er uit. Maar dat kwam omdat wij in de prut waren vastgelopen of zoiets. De verdere middag en avond rustig verpoost in het hotel, ge zamenlijk gedineerd, naar de bowling geweest, getennist, vervolgens naar de inpandige disco en voor het eerst van mijn leven meegedaan aan Karaoke. Hiervielop en in de smaak de 'performance' van Edward Janus. Soms zuiver, meer vals maar zeer geestig en bijzonder van timing. Z'n Sammy was om te gillen en dat deden de bezoekers ook. En Edward? Hij bleef zoals altijd in gezelschap en uitjes de bescheidenheid zelve en het hardst lachen om z'n eigen grappen. Oh ja, er is Hierbij wil ik AFC bedanken voor het mooie bloemstuk dat na mijn thuiskomst uit het ziekenhuis werd bezorgd. LEO KOPERDRAAT DE CLUB 2 VOOR TWAALF EEN WEEKENDJE WEG Alsof het E pupillen waren zo gingen ze tekeer op 4 maart toen de pipokar aankwam om ons op te halen bij het hotel te Mierlo. Het deed mij denken aan een schoolreisje of voetbaltoernooi heel vroeger. Ik kon het dan ook niet nalaten om aan de leider te vragen "meester de Wijs mag ik rechtsbinnen vandaag". Maar er werd niet gevoetbald. Wij gingen heel andere spelle tjes doen met het selecte clubje van dames en heren waarvan de meeste tussen de 50 en 60 jaar oud. Op onze manier zou den wij het 100-jarig bestaan in kleine kring vieren. En Gode- zijdank behoor ik thans ook tot een club(je) in de club naast de club van Acht, de Club van Honderd, de Stierenclub, de Vete- ranenclub en wat al niet. De pipokar (mamalou was er niet) was versierd met vlaggen van 100 jaar AFC en met stickers voor de ramen en gevuld met proviand en drank w.o. een streekslokje genaamd 'pummelke of perliterke' ik weet het niet meer precies. Nadat de AFC vlag in de mast voor het hotel gehezen was en in de stromende regen stram het 1e couplet van het clublied gezongen was, hesen 1 erelid, 4 leden van verdienste, 1 no- belprijs winnaar, een ridder en 11 leden van de Zilverenploeg zich in de kar voor een kiekje (I) en zo waar de zon brak door. Op en voor de kar ziet u het illustere gezelschap, waaronder de vrouwen Marie-José en Pilar van Spaanse origine, zijnde de lieftallige echtgenotes van Wim Ringe en Henk Gamel- koorn. Dat was nog eens andere koek dan al die Hollandse dames. Na gearriveerd te zijn op de Aardborsthoeve (de naam alleen

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 32