ook nog geschaakt op de vloer van het hotel met hele grote stukken van kunststof. Als ik het wel heb begrepen vlogen er bij één echtpaar nadat manlief iets te diep naar de stukken had gekeken en daarna ook echt de stukken vanaf en was het weekend voor hen eerder afgelopen dan voor de rest. Ach ja, ook tijdens zo'n weekend blijft niets menselijks ons vreemd. Een enige verrassing was voorts de fles Bordeaux met AFC etiket op elke kamer van de E pupillen, alsmede de dag daar op het bezoek als einde van de trip aan de Hoyse Hoeve, waar tot ieders verbazing de presentatie plaatsvond van een 2 voor 12 Jubileum Schakel, gelardeerd met 12 AFC-vriendelijke ad vertenties. Aan de organisator Hans de Wijs en mede-organi satrice Anneke de Wijs hartelijk dank alsmede het bestuur van AFC voor de soepele wijnen, aangeboden tijdens het di ner en voor de telegrammen en aan alle andere voor hun grote of kleine bijdrage. Als ik het goed begrepen heb mogen Paula en ik volgend jaar weer mee, mits wij ons gedragen tussen nu en dat tijdstip. Het was goed zo en als afsluiting treft u hier nog aan een compilatiefoto (kiekje III) van het 12e elftal vol slanke heren met gemonteerde oude koppen. En de koetsier van de pipokar dacht dat het allemaal spelers van een voormalig Ne derlands Elftal waren. Je kan ze nog steeds wat wijsmaken in de provincie. HANS GEUSEBROEK AFC 4 LEVERT UNIEKE PRESTATIES Met de deadline (vanavond inleveren) in mijn rug, de fanfare (vooral trommels) in mijn hoofd, de pijn (Blauw Wit bedankt) in mijn knie, lies en vingers probeer ik negatieve lichaamstaal om te zetten tot positieve leesbare taal. "Het is ons gelukt" brengen, enkele van een delerium herstelde, hersencellen in mijn bewustzijn, "het is ons WEER gelukt" melden andere, nog heldere grijze collegacellen: AFC 4 IS KAMPIOEN. Met dit kampioenschap levert AFC 4 twee unieke prestaties. Ten eerste is AFC 4 hiermee het eerste KNVB-elftal van AFC dat tijdens het 100-jarige bestaan een kampioenschap be haalt. Ten tweede betekent dit dat AFC 4 het eerste vierde (leest wat lastig) elftal is dat uit gaat komen in de reserve twee de (veel cijfertjes weer hè?) klasse van de KNVB. Navraag bij de KNVB heeft geleerd dat nog geen enkele andere vereni ging in binnen- of buitenland deze prestatie ooit heeft gele verd. Een opmars die twee jaar geleden in de reserve vierde klasse begon en resulteerde in twee kampioenschappen met even- zovele promoties. In de eerste Schakel van dit jaar (1995) heb ik de resultaten van deze twee seizoenen al gememoreerd en sindsdien zijn daar alleen nog maar overwinningen (5 stuks) bijgekomen die het 'sprookje' alleen maar van een dikkere gouden rand voorzien. Wat maakt het vierde nu zo uniek dat het in staat is deze prestaties te leveren? Een combinatie van verschillende facto ren lijkt mij. Allereerst is het een TEAM. Allemaal gelijkgezin den met één doel voor ogen (een nieuw kampioenschap, al mag je daarvan 'ouwe Piet' niet aan denken voordat je twaalf punten voorstaat en er nog twee wedstrijden te spelen zijn) en die bereid zijn daar voorelkaarvoor door het vuurte gaan. Wat alleen al blijkt uit de laatste twee wedstrijden, waarbij we tot tweemaal toe op een 0-1 achterstand kwamen, vervolgens el kaar aankeken, er een stapje bovenop zetten en dit binnen 8 minuten ombogen naar een 3-1 voorsprong. Tegelijkertijd zijn het allemaal andere typen voetballers die op de juiste plek staan en door de weinige wisselingen (dit seizoen heeft het vierde slechts vijftien man gebruikt) enorm op elkaar zijn in gespeeld. Zo weet een ieder dat als Harm naar links kijkt, de bal naar rechts gaat (Edwin heeft dat trouwens met op doel schieten, maar dat is een heel ander verhaal) en dat Mein- dert's tackles altijd zo laat zijn dat opspringende tegenstan ders pas bij het op de grond neerkomen geraakt worden. Of dat we van 'ouwe Piet', na het nemen van een vijandelijke vrije trap op ons doel, altijd terug moeten lopen omdat Jano alles los laat. Een andere belangrijke factor is de ondersteuning. Ten eerste is daar 'ouwe Piet' (Piet Ouderland, trainer/coach/waterdra ger/materiaalman/enz. want toen was zijn visitekaartje vol). 'Ouwe Piet' is zijn koosnaampje voor de spelers van het vier de. Wie 'jonge Piet' is en of er wel een 'jonge Piet' is, vermel den de analen niet maar het vermoeden bestaat dat dit Pieter Scholten (twee zeer succesvolle vervangbeurten dit seizoen) is. Ten tweede is daar Jorgen Seunke, de begeleider, die het drinken na afloop verzorgt voor zowel AFC als voor de tegen stander en niet te beroerd is zelf de vlag ter hand te nemen als er geen vlaggenist is. Hulde aan ons groepie! Ondanks dat we vanaf de gewonnen uitwedstrijd bij concur rent Stormvogels (zelfs 'ouwe Piet' dreigde daar enthousiast te worden) geen moment meer twijfelden aan het kampioen schap, kwam het toch enigszins onverwacht. De avond van te voren hadden we bij mijn verjaardagsfeest het scenario (Stormvogels 's morgens verliezen; wij 's middags winnen) nog wel besproken, maar eigenlijk was er niemand die echt geloofde dat Stormvogels van degradatiekandidaat WFC zou kunnen verliezen. Zondag de 19e begon echter voorspoedig, alle tekenen voor een geslaagde dag waren aanwezig. Om half tien scheen een schitterend zacht zonnetje de slaapkamer in en merkte ik dat ik geen naweeën van het feest de avond/nacht (vier uur) er voor ondervond. Rustig tot half één eerst wat rotzooi en glas werk opgeruimd (neem van mij maar aan dat 120 man/vrouw aardig wat troep kan veroorzaken), wat rek- en strekoefenin gen gedaan (je wordt tenslotte al een dagje ouder), me aange kleed en om één uur richting AFC vertrokken. Het tweede speelde nog en verspeelde in de laatste minuut onnodig een punt, maar ook zij zullen het wel redden dacht ik bij mezelf (want bij een ander denken kan niet). Om half twee, het verzameltijdstip, druppelen de andere spe lers binnen (de meeste herkende ik nog van de avond ervoor) en bestel ik traditioneel mijn broodje warm vlees, die ik vervol gens tegen heug en meug naar binnen werk langs al het eten en drinken van gisteren. Zelfs Harm, dagje eerder terug van wintersport (zou hij het gevoeld hebben dat er iets te gebeuren stond), was aanwezig. Het sportieve weekje had hem zicht baar goed gedaan. Niet alleen was hij lekker bruin en had hij een stoppelbaardje (nieuw image) ook was duidelijk dat hij de 'light^produkten tijdelijk links had laten liggen (of zoals hij het zelf verwoordde: "Het is net alsof ik in de spiegel kijk als ik 'ou we Piet' Om kwart voor twee, de tegenstander Blauw Wit is al met de warming-up bezig, nog even ter bevestiging van het vermoe den naar Stormvogels gebeld. '3-2 voor WFC' zegt de lieftalli ge sociëteitsbediende na navraag, aan de andere kant van de lijn. Een lichte opwinding maakt zich van mij meester, "dat kan toch niet, dat betekent dat we vandaag kampioen kunnen wor den". Nog maar eens gebeld, nu als de heer De Veer van de Wormerveerse Courant (bestaat die wel eigenlijk?) en ge vraagd naar iemand van WFC. Waarschijnlijk heb ik iets te vlug achter elkaar gebeld en hebben ze m'n trucje door. De op nieuw lieftallige dame geeft me een man met duidelijk Stormvogels-accent die de 3-2 bevestigt en me succes wenst (wie wenst nou een verslaggever van een krant succes?). Tijdens onze warming-up komt de bevestiging van WFC-zijde 6

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 31