uit. Gelukkig gaat dit veld binnenkort volledig in de revisie, zo dat er het volgende seizoen minder afgelastingen te verwach ten zijnIn totaal werden er 70 wedstrijden gespeeld28 x werd gewonnen, 12 x gelijk en 30 x verloren. We kunnen beter. De topscores kwamen voor rekening van de kampioenskandida ten E5 en F7 die respectievelijk met 11-0 en 10-0 de E7 van Al- mere en de F1 van Sport versloegen. Very good! Andere teams gingen flink op reis, zoals de E4, die onder regie van de bezielende teamleiders Roy van Straten en Pieter de Beurs een zeer ruime (0-6) en een zeer nipte overwinninge (0-1) be haalden in de Waterwijk van Almere. Wat deden de andere kampioenskandidaten? De D2 won de zeer belangrijke uitwedstrijd van medekoploper Abcoude (0- 1), prima de luxe! De D6 wilde niet achterblijven en won van Amstelveen/Oscars (1-0). Een week later wist VDO de D6 op een verrassend gelijk spel te houden. De E3 en de E10 won nen allebei resp. van KBV (7-1) en De Meteoor (5-2). De F3 haakte een beetje af (3-2 verlies tegen Almere en een ge lijkspel tegen Neerlandia/SLTO). De F11 haalde 3 uit 2 door on verwacht puntverlies tegen A'veen/Oscars. Gelukkig werd wel met 3-0 van NFC gewonnen. En de B1? Met 4 punten voor op DCG, dat wel 2 wedstrijden minder speelde, stonden voor het team van Fokke Keuter en Dirk Spits 2 laaggeklasseerde teams op het menu. Allereerst kwam de C1 (met onze Benjamin Pinto) van Ajax op bezoek. In een matige wedstrijd wist AFC het fysieke overwicht met na me in de tweede helft om te zetten in doelpunten en won tenslotte met 4-2. Een week later stond de thuiswedstrijd te gen hekkesluiter DWV op het programma. Hoewel de uitslag (4-2) anders doet vermoeden, was het krachtsverschil groot endeed het gemis van Oscar zich niet zo erg gevoelen. Man of the match was ongetwijfeld Wensley Tiendalli, die volkomen onverwachtzijn keeperskwaliteiten weer eens kon tonen. Om dat DCG ook 4 punten wist te verzamelen, blijft het voorde B1 zeer spannend. Met nog 3 wedstrijden te gaan is het erop of eronder. Allereerst daarna op zondag 2 april de topper tegen DCGopOokmeer. Ikgaervan uit dat onze B1 op heelwat sup porters kan rekenen. De laatste wedstrijd is dan weer thuis te gen Abcoude. Een pittig programma, waarin de B1 kan bewij zen de ware kampioen te zijn. Heel veel succes! Onze A1 is een heel bijzonder team. Van DWS werd enkele weken geleden met 9-0 verloren, waarna een uitstekende prestatie tegen het hooggeklasseerde Hollandia in Hoorn (2- 2) volgde, een team waar DWS een week later weer met 3-1 van verloor. Een goede prestatie werd ook geleverd in en te gen Haarlem (2-2), een uitslag waardoor voor de thuis wedstrijd tegen de A2 van Ajax toch enige hoop bestond op een puntje. Eerder in het seizoen had het toen nog niet goed ingespeelde Ajax echter met 5-1 van AFC weten te winnen, dus er zou een wondertje moeten gebeuren om dat broodno dige punt te pakken. Helaas bleef het wonder uit en voor be hoorlijk wat publiek wist Ajax heel wat kansen te benutten. Omdat AFC enkele malen weigerde te scoren en na de rust veel steken liet vallen, liep de score tenslotte op tot record hoogte: 0-10. Naafloop van de wedstrijd kwam in de bestuurs kamer de volgende wedstrijd tegen Emmen aan de orde en Ajax-trainer Dirk de Groot beloofde hierbij de A1 een taart als een puntje van Emmen, met Ajax en FC Utrecht medetitelkan didaat, zou worden afgesnoept. Een aardig, maar gegeven de 10-0 risicoloos aanbod. Maar de A1 is, zoals gezegd, een bij zonder team en tegen Emmen (uit 3-0 verlies) werd op het hoofdveld uit een heel apart vaatje getapt. Al snel wist Dennis Husers de goede opening te bekronen (1-0) en het uitstekend combinerende AFC zette Emmen Flink onder druk. Emmen loerde op de counter en na een minuut of tien brak de spits door. Irvin Waas rende z'n doel uit en toucheerde deze speler licht, waarna, cf. de nieuwe regel, onze keep van het veld moest. Omdat er een andere keeper moest worden inge draaid moest ook pechvogel Jaap Truyens het veld verlaten. Plotsklaps stond Kwabena Frimpong, de keeper van de B1, tussen de palen en de wedstrijd kon worden voortgezet. Met 10 man bleef AFC in de aanval en vlak voor rust miste Dennis op een haar 2-0. Zoals verwacht kwam Emmen in de tweede helft enorm opzet ten en toen de Drenten in de 19e minuut scoorden, waren er maar weinig die nog in een goed AFC-resultaat geloofden. Na 90 minuten keek de kleine maar vaste supportersschade, met de 1-1 nog steeds op het bord, verlangend uit naar het eindsig naal, toen de zeer goed spelende Jasper Stuy doorbrak en al leen op de keeper afging. In een flits schoot me de wedstrijd van het vorige seizoen door het hoofd toen Jasper ook tegen Emmen in één van de laatste wedstrijden met een beslissend doelpunt de A1 van degradatie redde. Dit mooie scenario, de ze zich herhalende geschiedenis kon niet misgaan. En toch ging het mis. Jasper schoot van net iets te ver en de Emmen- keep kreeg zijn vingertoppen nog tegen de bal. Corner. Uit de hoekschop ontstond vervolgens een langdurige scrimmage, waarbij de bal eerst twee maal op de lat terecht kwam en Ro nald Meijssen de bal vervolgens in de allerlaatste seconde over de doellijn werkte. De juichkreten verstomden toen de scheidsrechter dit doelpunt afkeurde wegens een gestrekt been van Ronald. Geen 2 punten dus, maar wel een fraai ge lijkspel met 10 man en een taart van Dirk de Groot. Perfecto! Omdat Elinkwijk met 2-0 van Heracles wist te winnen is er on danks alles met nog maar 2 punten achterstand op Heracles toch nog een kans op klassebehoud. Sleutelwedstrijd is die tegen Heracles op 1 april (absoluut geen mop) in Almelo. Ik hoop dat heel wat AFC-ers deze wedstrijd zullen bijwonen. Daarna wacht een thuiswedstrijd tegen Urk (Heracles speelt dan uit tegen Ajax). I n de slotronde ontmoet AFC koploper FC Utrecht in Utrecht en speelt Heracles thuis tegen Hollandia. Als er in Almelo gewonnen wordt is er dus nog alle kans op veel meer taart en een leuk feestje. Niet alleen de A1 deed van zich spreken maar ook de A2. In een prima wedstrijd werd eerst met 6-1 (3 x Mario Jamett en 3 x Sammy Carvalho) van Buitenboys gewonnen, waarna Flevo '80 met 6-0 het onderspit moest delven. De razendsnelle spits Hans Keune nam 3 doelpunten voor zijn rekening, Mario, Daan Brok en Oscar Keuter maakten het halve dozijn vol. Ru ben Esteban wist aan de andere kant zijn doel perfect schoon te houden. Ga zo door A2! Afgelopen zondagmiddag zag ik ook een bijzondere wedstrijd van de B2 tegen de B1 van Flevo '80. Al heel snel na het begin stond een uitstekend spelend AFC met 2-0 voor en de leiders Ronald Anderson en Jan Koomen waren zichtbaar ingeno men met het vertoonde spel. Vijf minuten voor rust was de score opgelopen tot 4-0 en een monsterscore hing in de lucht. Het liep even anders, want de inmiddels wakker geworden Flevo-spitsen bleken toch handig aan de bal en scoorden par does 4-2. Na rust eigenlijk hetzelfde verhaal. AFC scoorde binnen een minuut een doelpunt en liep zelfs uit naar 6-2. In de laatste minuut ontwaakten de spitsen van Flevo '80 weder om en achter elkaar vlogen er drie in. Onder leiding van aan voerder Nino Ockhuysen in het veld en genoemde teamlei ding erbuiten kon de winst net worden vastgehouden (6-5, met 3 scores van Curtis Adna) in een al met al zeer aantrekkelijke wedstrijd. De C1 tenslotte speelde een belangrijke wedstrijd tegen de C2 van Ajax. Thuis werd onverwacht gewonnen, dus waren de verwachtingen in deze uitwedstrijd hoog gespannen. Onder toeziend oog van een groot deel van de technische staf van 14

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 23