Daarnaast slaagde Kerstman J. de B. er in een glimlach op de gezichten te krijgen. Het echte feest werd onze Drie later op de avond aangeboden door de gehele selectie. De geruchten willen dat er nog later die nacht pogingen zijn ondernomen om zowel de LOL als de Beatles te kopen (oorzaak Champagne!). Dit kan nog steeds niét ontkend noch bevestigd worden. Dat er dit seizoen een hecht team staat is wel heel zeker! Dat dit nog lang moge duren! ÉÉN VAN DE DRIE KONINGEN VIERDE VIERDE VIERENNEGENTIG FIER Volgens Darwin's evolutietheorie ontwikkelt en verbetert een soort die eigenschappen die hem in staat stellen in zijn omge ving te functioneren en te overleven. Het geheugen is zo n eigenschap. De hersenen (slim als zij zijn) hadden dit goed begrepen en hebben deze eigenschap in zich opgenomen. Het bezitten van geheugen maakt echter dat de mens telkens weer behoefte voelt om een voorbijgegane periode opnieuw de revue te laten passeren en onze strakke relatie met de tijd maakt dat de jaarwisseling daar de meest uitgelezen gele genheid voor is. De afgelopen acht-en-een-half jaar bij AFC hebben mij echter duidelijk gemaakt dat dit voor spelen in het (zondag) 3e, 4e en 5e team de uitzondering is die de regel be vestigd: de twee seizoenshelften zijn werelden op zich. Buiten de gebruikelijke team-, positie- en trainerswisselingen staat een seizoensovergang synoniem voor het gaan (naar een 1e of 2e of weg bij AFC) en komen (van een 1e of 2e, uit de jeugd of van buiten AFC) van spelers. Oftewel als je in het nieuwe seizoen nog één speler van het vorige seizoen op eenzelfde positie naast je aantrof was je een gelukkig man (of niet na tuurlijk). 'Vrijwel onmogelijk' schreef ik en dat deed ik niet per ongeluk. Dit jaar was het anders, 1994 bleek een, ik noem het maar, sta biel jaar. Het 4e team kwam nagenoeg ongeschonden uit de midzomerse 'schuifeldans'. Slechts enkele (zes) meest nood zakelijke correcties werden doorgevoerd. Zo kregen drie jon ge en te grote talenten een vrije transfer aangezien een langer verblijf in het vierde een belemmering in de doorstroom van hun carrière zou betekenen: Carlos Schaap en Mike Walter zochten en vonden het grote geld buiten AFC en Mark van de Valk (keeper), moest meer werk te doen krijgen en verhuisde naar het 5e team. Ook in het geroutineerde deel van de ploeg vonden drie mutaties plaats: Pieter Scholten vond zijn tijdro vende bijbaantje als arts belangrijker en over Theo van Dijk en Johan van der Elsken gaat het gerucht dat zij binnen het vier de teveel op hun tenen moesten lopen en daarom naar het vijf de zijn gegaan. Wij, spelers van het vierde, weten echter wel beteren kenmerken het spel van Theo en Johan als spelen op ervaring; zij zijn als het ware geslachtofferd door hun routine. Met het verdwijnen van deze spelers kwam er natuurlijk ruimte vrij voor een nieuwe lichting. Als keeper werd de geroutineer de en showy Remco Janowitz (door vrienden ook wel eenvou dig Jano, Jan of Rem genoemd) vanuit het derde aangetrok ken. Van het vijfde werden Lars Boering (sommige spitsen worden jaren later nog, om onverklaarbare reden, badend in het zweet wakker), Michiel 'supersub' Reddering en Bart de Ridder (zoontje van) overgekocht. Uit Zwitserland kwam de ty pisch zwitsers ogende onnavolgbare Miguel Aharon als nieu we speler bij de selectie. Het jaar was rustig. Ook binnen de trainersstaf vond maar één verschuiving plaats. Otto 'rondootje' Hoogendijk kreeg zeer terecht zijn beloning voor twee vette jaren met de selectie van 3/4/5 en wordt nu in de gelegenheid gesteld te gaan zagen aan de poten van de stoel van de hoogste baas: koning Pim. Zijn vervanger werd gevonden in de persoon van 'good young' Piet 'dingetje-dingetje' Ouderland. Waarbij Piet, met zijn im mer onvoorspelbare trainingsstof (o.a. de kassie-en-de- brandweer-oefening), vooral met zijn handelsmerk: sfeer, met succes voortborduurt op de weg die Otto ingeslagen is. Dat zich een wijziging in de coaching zou voordoen lag voor ded. Peter van den Dungen sr. en Ger Smit werden, door de A- commissie, met het derde team als worst, verleid als ware het een mooie vrouw en beiden konden dan ook geen weerstand bieden. Dat zij hiervan spijt zouden krijgen lag voor ons voor de hand (dit geldt trouwens niet voor alle verleidingen door mooie vrouwen). Hun inzet en enthousiasme was inmiddels met flair overgenomen door Jorgen Seunke en Peter en Ger moesten hun voetbalvertier dan ook buiten de deur van het vierde zoeken (Peter als coach van het vijfde en Ger kijkend naarzijn zoon in het eerste, allebei opties die behelpen blijven natuurlijk). Al met al bleef de rest bij het oude (ik memoreerde al dat '94 een stabiel jaartje was). De inzet en bemanning van de A- commissie (Henk van der Jagt, Fred Laarhoven en Jacques van der Glas) bleef ongewijzigd, de uitstekende bediening in en bevrouwing van de sociëteit (onder aanvoering van konin gin Netty) kende geen verandering en de donderdagse biljart club had er hooguit een spelertje minder bij. De grootste ver andering had volgens mij nog plaats bij de bridgers op dins dag waar zich enkele nieuwe leden hadden aangemeld. Door het beperkte aantal wijzigingen bij het vierde, kwam een kern van maar liefst acht spelers de seizoensovergang onge schonden door. Meindert Huisman, zich continu bewust van de kwaliteit van zijn spel, als niet te passeren aanvoerder en rechtsbuiten (of andersom). Jack Bryant als inzichtvolle laat ste man met gouden linker- en bronzen rechterbeen. Marcel Ouderland die, ondanks zijn pas verkregen vaderschap als enige zaterdags rustig slaapt (by the way: als zoontje van de trainer altijd verzekerd van een basisplaats). Harm Goossens die een nieuwe dimensie aan het midden-midden zijn heeft toegevoegd door meer dan alleen in de middencirkel te ver toeven en waarvan tegenstanders zeggen dat hij bij Unilever binnen de divisie Food zijn draai duidelijk gevonden heeft. Ka- rel Maass, de blanke Frank Rijkaard, altijd overal inzetbaar en voor wie een Shell-film-spaarkaartje een andere betekenis heeft dan voor de meesten van ons. René Klaassen sterk inde voeten, scorend met zijn hoofd en zijn vriendin en als rechts buiten verantwoordelijk voor de mooiste goal van het jaar (24 april, 3e goal Bloemendaal thuis). Edwin Ludwig, neemt als bescheiden spits een onopvallende plaats in binnen hetteam, bezit volgens sommigen een redelijk scorend vermogen en uiteindelijk Nick van Rossum, over zijn voetbalcapaciteiten zijn (blijven) de meningen verdeeld, wordt gezien als een sym pathieke linksbuiten die veel lult maar verder wel aardig mee doet. Ook het, steeds massaler toestromende publiek bleef bij het oude. Enkele mutaties daargelaten, bleef de opbouw con stant: nergens worden, behalve misschien bij de F junioren, zoveel ouders langs de lijn aangetroffen. Zo zijn daar onder andere papa en mama Marcel, vaderen moeder René, opa en daddy de Ridder, de ouders Edwin, mammie Lars enz. enz. Opvallend van het stabiele jaar was tevens het uitblijven van grootschalige verschuivingen tussen het derde, vierde en vijf de team. Dit was mede te danken door de goede prestaties van het derde en vijfde team. Hun hoge eindklassering vorig seizoen en hun huidige stand in de lopende competitie maken dat de A commissie hun teamvariatietactieken in de kast kan houden. 6

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 6