DE JONGE AFC-ERS SIXES! A JUNIOREN VEEL PEPERNOTEN EN WEINIG PUNTEN Dit keer een korte bijdrage van mijn hand, want de Sint was in het land. (En er was weer eens een forse treinvertraging, leve het openbaar vervoer!) Ondanks de drukke agenda van de Sint had hij de moeite genomen om naar Goed Genoeg te ko men. Voor de F-en was dat in het clubhuis een groot feest, zo'n 110 zijn erbij aanwezig geweest. Sinterklaas ging van de F naar E en gaf deze junioren na afloop van het toernooi op de hoofdtribune een oranje bal mee. De D's speelden op de woensdagmiddag een pepernotentoernooi met Pieten erbij en daar hoorde een chocoladeletter bij. Tot zover Sinterklaas en z'n (bij de F-en) stoute Pieterbaas. De resultaten van de A1 en B1 van de laatste 2 weken vielen te gen; 1 punt uit 4 wedstrijden waren 3/4 minder dan waar ik op had gehoopt. Jammer, niets meer aan te doen en er komen nog genoeg wedstrijden waarin meer punten kunnen worden gepakt. De A1 speelde 2 x thuis. In de eerste wedstrijd tegen promotie kandidaat FC Utrecht werd dik verloren (1-7). Daar zag het in de eerste helft overigens niet naar uit. Nadat Utrecht de lei ding had genomen, maakte Amancio Frankel pardoes gelijk met een prachtig schot in het kruis. Uit een vrije trap scoorde Utrecht vervolgens 1-2. Dennis Husers zette vlak voor rust nog eens fraai aanmaar zijn voorzet vlak voor de neus van de keeper werd op een haar gemist. Geen 2-2 dus en dat bleek achteraf van belang. Direct na rust werd het namelijk 1-3 en toen knapte het verzet. Utrecht liep hierna uit naar een grote score. De wedstrijd tegen FC Zwolle was meer in evenwicht. AFC startte onstuimig en na enkele minuten scoorde Sammy Reynaert. Zwolle kwam voor rust terug en met 1-1 werd er ge rust. In het derde kwart van de wedstrijd domineerde Zwolle en dat resulteerde in twee doelpunten (1-3). Het laatste kwart was AFC de betere ploeg. Mario Jamett scoorde 3-2 en alles was weer mogelijk. Maar een corner van Zwolle gooide roet in het eten (2-4). Weer was er hoop toen de sterk invallende Jaap Truyens 3-4 op het scorebord bracht. De laatste AFC- aanvallen leverden nog enkele kansen op, maar helaas, daar bleef het bij. De achterstand op Heracles en Elinckwijk is nu 2 punten, dus er is nog goede hoop. A.s. zaterdag uit tegen Elinckwijk, een belangrijke pot. Succes A1 en ik hoop op veel supporters. De B1 speelde 2 x thuis en wel tegen DEM en Volewijckers. DEM, laaggeklasseerd, verkochtz'n huid duur. Pas in de laat ste minuut wist AFC via een penalty langszij te komen (3-3). Tegen Volewijckers ging het voor de eerste keer dit seizoen echt mis. Werd uit nog overtuigend gewonnen (o.a. via 2 beau ties van Wensly), op veld 2 bleek de groen-witte formatie uit Noord met 0-1 te sterk. Door deze nederlaag heeft DCG nu de kop overgenomen, maar met 1 puntje achter zijn er planty mo gelijkheden voor de B1 om de eerste plaats weer terug te pak ken. Good luck! Dan de A2 en B2. Deze teams draaien in de promotieklas goed mee. De A2 won twee weken terug na een spannende wedstrijd met 5-4 van de A1 van Rood Wit A en moest daarna tegen koploper DWS met 4-2 het onderspit delven, maar we derom in een uitstekende wedstrijd. De B2 verloor tegen de B1 van SDZ in de laatste minuut (3-4) in een bloedstollend duel. Tegen de B1 van Waterwijk werd ruim (5-2) gewonnen viadoelpunten van NinoOckhuysen (3x) en Adni (2x). A2 en B2: ga zo door! Bij de C's gaat het eerste team (o.l.v. Bep Thomas en Dick Huisman) steeds beter draaien. Tegen DWS (C2) en Blauw Wit werd 2x gewonnen. Op Spieringhorn werd het 3-0 door doelpunten van Inan Demir en Pieter Hamel (2x). In Sloten ging het tegen de zebra's iets moeilijker, maar de 2-1 overwin ning (scores Bobby Uitermarkt en —weer— Inan) was dik ver diend. Leuk was het dat Michael Thoen tegen Blauw Wit weer mee kon doen. De C2 kwam na een schlemielige nederlaag tegen Zeeburgia (1-2) tegen de C1 van De Eendracht ijzersterk terug en won met dikke cijfers. Eerder dit seizoen werd nog van deze ploeg verloren. De C2 had een zeer sterk eerste helf uur, waarin lek ker werd getikt (Mischa, Jason, Menno, Jeroen). Al heel snel werd enkele malen gescoord en was de tweede helft niet spannend meer. Doordat de goed keepende Bart z'n doel bij na schoon hield en Folkert (beauty), Thomas (beauty), Mat- thijs en Randy (4x, very good!) werd het 7-1. Simon onder scheidde zich door met 4 assists en het forceren van een pe nalty, Joël met een beresterke libero-rol en Koen met een pri ma invalbeurt. Perfecto C2! Ook de C3 deed het goed, ondanks een ruime nederlaag te gen het fysiek veel sterkere Abcoude. Teamleider Clemens Bernardt toonde zich dik tevreden over zijn getalenteerde elf tal. De C4 speelde een wat ongelukkige wedstrijd tegen de C2 van De Eendracht. Ondanks een 2-0 voorsprong en een vel- doverwicht werd toch met 2-4 verloren. Jammer, maar het was, zoals ik zelf kon vaststellen, een bloedspannende wed strijd. Tot slot. Nog één competitieronde en dan is het tijd voor een zeer korte winterslaap. Niet voor de E1 en E2, want die spelen op nieuwjaarsdag per traditie tegen de Kon. HFC, vooraf aan de wedstrijd van de oud-internationals tegen de Koninklijke. En dandan bestaan we al heel snel 100 jaar en gaan we de zaal in met jeugd. Meer daarover in de volgende Schakel. w.g., DE JEUGDVOORZITTER zondag 1 januari 1995 het jubileumjaar begint met de sixes aanvang: 10.00 uur meldt u zich bij: Sal van Gelder, Henk van der Jagt of Stanley van Loggem of per telefoon: 66 11 513 12

Schakels (clubbladen) | 1994 | | pagina 12