26.9: Overamstel 7-AFC 12(736), 10.00 uur; bijeen: 09.30 uur Overamstel. 3.10: AFC 12 - NEA10 (733), 14.30 uur; bijeen: 14.00 uur AFC. Scheidsrechter: H. de Wijs. AFC 12: Beumer, Böhne, Cohen, FELIUS, Groen, Van Heijnin- gen, Idsinga, Jas, Joop, Van Mourik, Van Schajik, Da Silva Cu- riel, Veldkamp, v.d. Woude, M.D. de Hond-Pront Afschrijven bij Johan Felius, tel. 6 20 97 23. RONDOM HET NEGENDE Het negende zondagteam is niet te vergelijken met dat van het vorige seizoen. Het huidige team uitkomend in de reserve der de klasse (313) bestaat voornamelijk uit de selectie van vorig jaar, het bekende elfde, waar Tienus wel eens een stukje over schreef. Ter verduidelijking dus, het elfde van verleden jaar, dat eigenlijk het tiende had moeten zijn is nu dus het negende geworden. Deze selectie speelde voor 't seizoen vriend schappelijk tegen een selectie van het zevende/achtste en won met een korfbaluitslag. Voortekenen? Tijdens de eerste thuiswedstrijd van ons eerste team waren praktisch alle spelers van 't negende ook al weer present. Zo bekeken Benno en Ap bijvoorbeeld vanaf de dijk de aanval van AFC's tegenstander, en stond Ed bij de cornervlag de voorzetten af te wachtenterwijl aan de lange zijde Paul steeds heen enweer liep. Voortekenen? Opvallend veel spelers bezoeken de woensdagavondtrai ning. En het is ook geen toeval dat ondergetekende nu don derdags een aantal keepers traint en daar zelf ook nog steeds wat aan heeft. De eerste uitwedstrijd werd gespeeld tegen SNA 3, een team dat drie jaar in successie kampioen werd. Logisch dat er veel supporters langs de lijn stonden om de verwachte zegenreeks van hun mannen in het nieuwe voetbaljaar met eigen ogen te kunnen aanschouwen. Ware het niet dat het negende ook zijn bedoelingen heeft. Een conditioneel overwicht bleek snel, en na een prachtig openingsdoelpunt van Chris, een kogel vanaf de rand van het strafschopgebied links in de hoek, vergezeld van applaus langs de lijn, werd duidelijk dat de twee punten mee moesten naar de Boelelaan. In de tweede helft soleerde Guide twee keer en bracht het totaal op drie. Een tegengoal via een kopbal, de bekende AFC-zwakte, mocht de pret maar heel even drukken, want we jagen op het nulrecord van verle den jaar, hè Karei! Afgelopen zondag tegen Sloterpark 3 speelden we ver uit het zicht op veld 3. Een complete selectie uitgebreid met Marcel en Rob had tot gevolg dat een aantal van ons helaas moesten blijven toezien, waarvan Leo nog steeds gedwongen wegens een onhebbelijk veroorzaakte sleutelbeenbreuk, en Chris die sportief het twaalfde versterkte met drie goals! Na een vertraging van tien minuten werd vanaf de aftrap weer j duidelijk dat onze conditionele voorsprong op de tegenstan der opmerkelijk was. Na een kwartier kregen we kans na kans, hè Hans. Pas na ruim een half uur gaf Ed aan hoe je met een lob de score ook kunt openen. De rust ging in met 3-1in plaats van 6-1. Een omzetting in de rust leidde al snel tot het opvoe ren van de score. En een aantal voetballers van onze tegen stander die ook vorig jaar tegen ons uitkwamen moesten de moed opgeven wegens conditiegebrek en blessures. Zo ble ven er bij hun slechts negen over. Wie verder scoorden en hoe was niet belangrijk, hoewel we met 8-2 wonnen, maar één| doelpunt was van uitzonderlijke klasse! Onze Ap Springer, de oudste actieve AFC-voetballer, spelend als rechtshalf kreeg in j de 80ste minuut op aangeven van Wouter de bal op rechts. Hij gaf de bal dit keer niet af maar liep in draf vanaf circa de mid dellijn recht op het doel af van de tegenstander, tot verbijste ring van iedereen. In de buurt van de doelwachter, die overi gens een uitstekende pot speelde, zo bij de rand van de cirkel zette Ap plots zijn voet niet tegen de bal, maar er onder! Het gevolg, de keeper lag op de grond, en de bal verdween in een boog over hem heen om vervolgens vlak onder de lat in het net dood neer te ploffen. De bewondering en vreugde uitingen van zijn ploeggenoten waren niet alleen spontaan maar ook vol lof voor zo'n uniek voetbalmoment in je carrière. Ap wilde overigens niet naar de eigen helft worden gedragen. Na het fluitsignaal van Hans Elias stak ook de tegenstander z'n be wondering voor onze nestor niet onder stoelen of banken. In de kleedkamer wed nog lang en uitbundig nagenoten van dit moment. Terwijl Ap, onder de douche weer helemaal nuchter, verklaarde ook in een fractie had overwogen om de keeper maar gewoon te passeren. Na afloop aan de bar maakte onze goaltjesdief meer dan gebruikelijk met zijn linker of rechter arm duidelijk welke curve z'n lob maakte vanaf twintig meter. Ook Kees Gehring werd bij terugkomst van de overwinning van het eerste meteen duidelijk dat zich op Goed Genoeg iets aparts moest hebben voorgedaan. Overigens vertrouwde Ap mij tijdens de bittergarnituur toe, dat hij wel wat eerder weg moest want hij had een afspraak in L'Europe vanavond. Over het verband daarvan met z'n goal werd later nog veel gespe culeerd. Toen ik tegen zessen het parkeerterrein afreed en de bus met onze AFC-boys terug kwam uit Den Haag, wist ik al bij voor baat dat Ap te laat op z'n afspraak zou komen. Het was me weer een zondag wel! FRANSJÜCH NIPT VERLIEZEN IS NIET LEUK MAAR BIEDT WEL PERSPECTIEF Afgelopen dinsdagavond vond weer de jaarlijkse informatiea vond plaats voor nieuwe jeugdleden. In de goed gevulde ach terzaal van ons clubhuis kwamen onde regie van de jeugd commissie, deskundig geassisteerd door Jan Verhagen, heel wat punten aan de orde, zoals de evenementen in dit seizoen, de indeling van de teams en de mogelijke herindeling na de herfst, de samenstelling en werkwijze van jeugdcommissie en trainersstaf, de rol van de ouders, maar ook de reclameloze te nues en trainingspakken, het (met zwarte pen) merken van alle kledingstukken, voetbaltassen en anderzijds, hoe te handelen bij verhindering, de procedure bij agelastingen, etc. Uiteraard werd de clubhistorie en het snel naderende jubileumjaar niet vergeten. De ouders lieten zich met vragen en opmerkingen niet onbetuigd, waardoor sprake was van een even leerzame als plezierige avond. Gevoetbald werd er gelukkig ook, ondanks de regenoverlast eerder in de week. Ook een weekend eerder kon er over de volle breedte gespeeld worden, zodat we langzamerhand een beetje kunnen zien waar de AFC-jeugd in sportief opzicht staat. Wat onze A1 betreft gaat het nog niet naar wens: 0 uit 3 zegt veel, maar gelukkig niet alles. Zoals bekend werd de 11

Schakels (clubbladen) | 1993 | | pagina 11