EEN WONDER IN DE KLEI Op zondag 13 januari is er een wonder geschied. Ik zal u ver halen hoe dat zo gekomen is. Toen de immer enthousiaste kern van het zwaalfde zich voor onderbondbegrippen ex treem vroeg ruim een half uur voor aanvang van de wedstrijd— naar de kleedruimtes begaf wezen de voorteke nen er reeds op, dat het een bijzondere dag zou worden. In de eerste plaats had groundsman Leo, die KBV onze tegenstan der van die dag hardnekkig KGB bleef noemen ("Russen jon gens, allemaal Russen") ons het gebruik van kleedkamer 4 vergund. Kent u dat? Een echte kleedkamer voor echte voet ballers met eigen, warme douches en een bijna ongehavend 'werkbankje'. Daarnaast verscheen tot ieders verbijstering na een vrijwillige periode van bezinning en heroriëntatie, die minstens twee maanden in beslag had genomen, geheim wa pen Emiel Stoppelman. Nadat hij iedereen een hand had gegeven en zich voor de ze kerheid nog aan een aantal spelers had voorgesteld werd hij als beloning gepromoveerd en uitgeleend aan het incomplete elfde. We verzamelden ons op de klei van het 4e veld. Kan iemand me vertellen wat daar door de week woont? Hoe hetzo opeens gekomen is weet eigenlijk nog steeds niemand maar de oude beproefde opstelling zou deze middag na maanden van te genslag eindelijk eens goed loskomen. Reeds in het prille be gin van de wedstrijd stoomden de gebroeders Matthijsen schouder aan schouder gelijk buffels op naar de vijandelijke veste. Er was geen houden aan! Rob M. 1-0. Na enig talentvol kaatswerkop het middenveld, kort voorde thee, belandde de bal bij Felix Swart. Hij greep terug in zijn herinnering en scoor de beheerst. In de rust werd omstandig en zinnig gedebateerd over onze overlevingskansen daarna. We hadden immers wel vaker voorgestaan, maar haalden ten gevolge van conditie achterstand dan wel andere vormen van plotseling intredend onvermogen of verval nooit of uiterst zelden winnend de eindstreep. De aanval van van KBV was wakker geworden en verscheen steeds vaker voor keeper Peter Henneman (heten alle goede keepers eigenlijk Peter?). Prachtig door de lucht zwevend wist hij het gevaar te keren totdat ongelukkig balver lies op de middenstip 2-1 betekende. Niemand liet echter de kop hangen en met hernieuwde ener gie werd ten strijde getrokken. Binnen 2 minuten zorgde colle ga Baaisma voor twee goals van wereldniveau. De camera's snorden en Baaisma werd af- en zijn contract onmiddellijk opengebroken. Kort nadat scheidsrechter Peter Roosenschoon een loepzui vere treffer van weer Rob M. volgens eigen zeggen slechts uit appreciatie voor de hardnekkigheid van de grensrechter had afgekeurd, liep Bart Buren uit een fraaie corner met zijn rech ter grote teen de bal in het doel. David M. bekroonde zijn enor me inzet verdiend met diens eerste seizoenstreffer uit een 'le pel' van Felix S. Zo werd het 6-1. De overwinning smaakte en werd gevierd als een kampioenschap. We zijn nog uren nagebleven, waarbij het bier en de bitterballen in onstuitbare vaart in onze keelga ten verdwenen. Het werd laat. Misschien zit er zelfs nu nog wel één.... UW (EENMALIGE?) VERSLAGGEVER WOUTER AFC 7: DE SPANNING STIJGT; 7 DEGRADATIEKANDIDATEN Nadat de eerste twee competitiewedstrijden tegen Zeeburgia uit (2-1) en Badhoevedorp thuis (3-1) gewonnen werden meen de het zevende al kampioenskandidaat te zijn. In een geweldi ge wedstrijd met medeleider Sloterdijk (oud-eerste-elftalspe- lers; trouwens eens geweldig woord voor Rad van Fortuin!) werd door een doelpunt inde laatste minuut onverdiend met 1- 0 verloren. De aanvankelijk sterke defensie ging in de volgen de twee wedstrijden fors onderuit. Met 5-1 werd van Orient en Uithoorn verloren. Tegen het zeer sterke team van Buitenvel- dert (met een midvoor, die in de eerste divisie niet zou mis staan) werd verdiend met 3-1 verloren. Tot overmaat van ramp trok Badhoevedorp zich terug, dus een gewonnen wedstrijd verviel, en het zevende bleek na 5 wedstrijden met 2 punten onderaan te staan! Enige hoop werd geput uit het feit dat deze vier wedstrijden verloren werden van teams die bovenaan stonden en dat er op zichzelf niet slecht gespeeld werd. De wedstrijd tegen Sloterplas werd door communicatiefouten met 10 man gespeeld. Tot een kwartier voor tijd werd de stand op 1-1 gehouden, maar toen sloeg de tegenstander toe; 2-1. De wedstrijd tegen SDW dat op de een-na-laatste plaats stond met 1 punt meer dan het zevende werd na een stevige strijd met 4-3 gewonnen. Daarmee verliet het zevende (hopelijk voorgoed) de ene resterende degradatieplaats uit deze com petitie. In de stromende regen werd de strijd uit met Midden- meer aangebonden. Het karakter van de wedstrijd en van het zevende komt het best tot uiting in het scoreverloop. Tot aan de rust kwam het zevende steeds voor en maakte Middenmeer gelijk (3-3). Na de rust kwam Middenmeer twee keer voor en maakte het zevende gelijk (5-5). In de laatste minuut maakte het zevende het beslissende doelpunt in deze sensationele wedstrijd (6-5). Deze gunstige reeks werd weer negatief doorbroken door een verdiende 2-1 nederlaag tegen Zeeburgia en een onverdien de 2-1 nederlaag tegen de koploper Orient. Wederom kwam het zevende in de gevarenzone. SDW stond met 1 punt achter het zevende laatste en er zat een gat van 4 punten tussen AFC en de teams daarboven. Tegen het sterke Sloterdijk werd door een doelpunt vlak voor tijd met 2-1 gewonnen en tegen middenmoter DEVO '58 werd door een doelpunt vlak voor tijd met 3-2 gewonnen. Omdat SDW ook diverse punten behaalde is er een stand ontstaan, waarbij met nog gemiddeld 6 a 7 wedstrijden te spelen, 7 van de 11 teams uit deze competitie kandidaat zijn om te degrade ren. Hieronder de stand van deze 7 teams (er moeten in totaal 20 wedstrijden gespeeld worden): gespeeld punten verliespnt. Sloterplas 15 13 17 Middenmeer 14 14 14 SLTO 14 12 16 Zeeburgia 13 11 15 DEVO '58 14 11 17 AFC 7 12 10 14 SDW 13 8 18 Van de 8 wedstrijden die het zevende nog moet spelen zijn er 6 tegen de 6 medekandidaten om de laatste plaats (niet meer tegen Zeeburgia en 2 x tegen SLTO). Ondanks het gemis van twee zwaar geblesseerde kernspelers (de onvolprezen Swee per Ben lesberts met een meniscus en Peter Rehman met ge scheurde kniebanden) lijkt het team goed in staat om daarin voldoende punten bijeen te sprokkelen om niet te degrade ren. Met de volgende kern van spelers moet het mogelijk zijn om op basis van inzet en kwaliteit binnen deze groep van zeven teams als eerste te eindigen: Peter Zaat - een rechtsbank die je vier keer moet passeren om erlangs te komen. John Fontijn - op alle plaatsen inzetbaar in de laatste en middenlinie en die tegeiijk op belangrijke mo menten doelpunten maakt. Aat Veltema - de ideale voorstop per, die zijn directe tegenstander geen enkele kans geeft. (vervolg op pagina 13) 8

Schakels (clubbladen) | 1991 | | pagina 8