m&m zaterdag 12 januari 1991 vervoer uit de hoofdstad. De velden van AGT zijn overigens slecht per tram of bus bereikbaar en het verdient aanbeveling zich per automobiel naar de terreinen te begeven. Aldus besloten de spelers van het zesde en met een stoet van acht auto's (de studenten hadden met het oog op hun OV-jaarkaart de 2 CV's thuisgelaten) werd aan de rit naar Amsterdam-West begonnen. Aanvoerder en gids Van den Bold verraste zijn team echter eerst met een autorally die, via een woonwagen kamp en een klassementsproef op een anderhalve meter bre de en doodlopende dijk, uiteindelijk eindigde bij de controle post op de parkeerplaats voor de AGT-velden. Met de vrieskou van de nacht was het een klein wondertje dat de wedstrijd nog doorging en zelfs enige AGT-ers verbaasden zich over dit feit toen zij aan ons vroegen of nota beide bene— hun velden goedgekeurd waren! Na een gedegen warming-up op een veld met een harde bovenlaag werd AFC 6 naar binnen ver maand voor een speech van de coach. Het praatje bleek in derdaad effect te sorteren en vanaf de aftrap stond bij AFC al les goed op de rails. Vooral de conducteur van lijn 3 werd ge vangen in de uitgekiende drie zonesdekking van de Buiten- veldertse verdediging en was niet in staat zijn spitscapacitei- ten op deze zondagochtend te demonstreren. AFC gebruikte een kwartier om doel te treffen: een snelle aanval werd door David Gans vakkundig afgerond. In die beginfase was dat voor AFC natuurlijk een aardige opsteker, maar desondanks slaagde AGT erin een stempeltje op het verloop van het spel te drukken. Een klein foutje van Dennis van Merkesteindie ove rigens de gehele wedstrijd verder als voorstopper een zeer goede indruk maakte, zorgde ervoor dat de gastheren langszij konden komen. AGT heeft echter een hekel aan remises en dat werd laatste man Ftené Hopmans noodlottig: een doorg- libberende bal was niet meer te onderscheppen en naar ver luid wist de chauffeur van lijn 23 daarna keeper Niels van Mou- rik simpel te passeren. In de rust keek AFC nog steeds tegen een 2-1 achterstand aan en werd er daarom besloten een wis sel toe te passen. Kozijn en Hekster werden nu ingezet voor Bos en Drenkelford, die zich in de abri's mochten gaan dou chen. De zon had het veld inmiddels omgetoverd in een mod derig en vooral klevend veld, waardoor het tempo danig zakte en het technische zesde niet volledig uit de verf kwam. Kan sen waren er te over. Maar noch Kozijn, noch Mario Brom wisten tot scoren te komen. Tot overmaat van ramp werd Hop mans gesommeerd eerder dan de andere spelers het veld te verlaten en kreeg AFC kort daarop de genadeslag toege diend. Een vrije trap, net iets buiten het zestienmetergebied van AFC, werd dooréén van de trambestuurders slim over Van Mourik heen gestift. Een grimmiger wedstrijd was het gevolg en de beide ploegen verslikten zich bijna zich te verlagen tot het niveau van zwartrijders. De coach van AGT, annex scheidsrechter, hield de zaak maar net onder controle, ook toen hij abusievelijk tien minuten te vroeg afblies en in niet mis te verstane bewoordingen daar door enkele AFC-ers op attent werd gemaakt. AFC mocht derhalve met een 3-1 verlies terug de remise in en kon zich gaan bezinnen waar het spel de rails was uitgelopen. Lag het nu aan Deetman of Ritzen? NICKY HEKSTER "JONGE MENSEN ZIJN ER BIJ BETROKKEN...." ZATERDAG Het stukje van okto ber verleden jaar over de badcultuur van de D5-jongetjes heeft veel reacties opge roepen. Deze waren alle positief, waarbij het belangrijkste ele ment, de steun van de betreffende ouders, tot een ware omme zwaai in de douche gewoonten heeft ge leid: er zijn er bij, die er nu niet meer uit te slaan zijn.... Inmiddels is er sinds dien ook nog gevoet bald (zelfs ook door mijzelf), waarbij ik in de laatst verschenen Schakel tot mijn ver rassing zelfs een op merking over mijn edele deel te lezen kreeg (bijzonder eervol dus....). Wat mijn ploegje betreft: op één na werden alle wedstrijden ruim gewonnen. En deze ene wedstrijd werd nog onverdiend verloren van Swift D4. Deze ploeg speelde nog een keer ge lijk, zodat met de winterstop Swift met 1 punt meer aan de lei ding ging. En onmiddellijk na de winterstop op 12 januari was de eerste wedstrijd: AFC D5 - Swift D4. U begrijpt, dat zoiets als een ouderwetse 4-puntenwedstrijd beschouwd werd. Na dat iedereen doordrongen werd van de belangrijkheid van de ze wedstrijd en een scheidsrechter in de persoon van Machiel van de Woude werd gevonden, kon er begonnen worden. Als u vandaag jarig bent: Zet uw grote energie in voor uw werk, dan zult u in maart merken dat uw financiën verbeteren. An deren willen graag met u samen werken. In mei zult u meer tijd voor uzelf hebben. Grote voorval len in zaken geven u een schitte rend idee. Zoëk- daar financiële steun voor. IJ weet precies hoe u de zaken aan MaMUpakken om succes te hebben RAM: U zult heel "tevreden zijn met het resultaat van deze dag. Zij die er werkelijk op aankomen delen uw vreugde. Jonge mensen zijn erbij be trokken. Grappig genoeg moet ik er bij vermelden, dat toen ik 's mor gens de krant nog even doorkeek, er bijgaande horoscoop in bleek te staan. Nu geloof ik daar natuurlijk niet in (maar ik lees hem wel elke dag.maar het was toch wel een zeer frappan te. Enfin, de ruststand was, ondanks een gigantisch over wicht, zeer teleurstellend, 0-2 achter en weer had dat snelle spitsje van Swift bij twee uitvallen ons de das omgedaan. Ech ter, na de rust kwam een team uit de startblokken, dat dat in geen geval op zich wilde laten zitten. De tegenstander werd nog meer in het eigen strafschopgebied vastgezet en binnen een paar minuten werd een verdediger van Swift zo in het nauw gebracht, dat hij zijn eigen keeper passeerde. Wat de Duitsers zo mooi 'der Anschlusstor' noemen deed mijn team vliegen en geen 10 minuten later sloeg een Swift-verdediger met de hand naar de bal, in het strafschopgebied, een penalty dus. Spits Vincent Hausman dorst het niet aan en toen moest aanvoerder Marius Buning het zelf doen. Tot ontzetting van iedereen schoot hij in zijn begrijpelijke zenuwen recht op de doelman af, die daar geen moeite mee had. Nog steeds 1-2 dus, maar onvervaard werd er doorgegaan met aanvallen en zo'n 10 minuten voor het einde schoot Bas Thoomes, de voor stopper, de bal fraai in de bovenhoek: 2-2 dus. Maar ook daar mee wenste het team geen genoegen te nemen. Met nog een paar minuten op de klok bemachtigde onze lin kerspits Robin Vleeschhouwerde bal en meteen paar schitte rende kapbewegingen (voor de kenners onder ons - Wil Coer- ver zou er tranen in zijn ogen van krijgen!), ontdeed hij zich van twee verdedigers en met een fraaie knal in de bovenhoek kwam de gerechtigheid op het scorebord. Einduitslag 3-2 en de koppositie in handen genomen om deze voorlopig niet meer af te staan. Een leuke zaterdagmorgen dus, dit zijn van dat type wedstrijden, die je je leven niet meer vergeet en ik weet ze ook nog allemaal van vroeger, zowel de winst- als de verliespartijen. Kortom, deze D5 is op weg naar het kampioen schap, gooit in elk geval hoge ogen en ja, misschien zit er toch meer in die horoscoop dan ik ooit gedacht had.... CASTROMP 7

Schakels (clubbladen) | 1991 | | pagina 7