KEEP SMILING GULLE GEVERS! De 'Kientafel' was weer overvol dankzij al die gulle gevers op wie wij wederom geen vergeefs beroep deden. Nogmaals har telijk dank! EDWIN, TON, MARCEL SIXES 1991 Hetziterweerop, defeestdagen achter de rug, een nieuwjaar dus ook weer de traditionele sixes. Het geheel stond dit jaar in het teken van het 121/2-jarig jubi leum. Dit betekende dat het bestuur zeer dicht bij het sa menstellen van de teams stond. Zo was er een team als Akkies Babies, Bie Boys, Edwin's Pennies, Dick's Truckers, Machiels Jeugd en Kees Kluppie. Helaas waren er een aantal bestuursleden verhinderd om er om 9.30 uur te zijn. Machiel van der Woude en Kees Gehring wel dus die werden meteen aanvoerder. De heer Akkerman had zijn zoon gestuurd maar kwam evenals Johan de Bie wel later kijken. Sommige spelers vonden de organisatie een zooitje maar ik begrijp nog steeds niet wat ze bedoelen. Er werd gestreden om elke meter en zelfs 2 x tegen elkaar ge speeld. Akkies Babies tegen Machiels Jeugd penalties om de 5e en 6e plaats en één van de twee won evenals om de 3e en 4e plaats tussen Edwins Pennies en Dick's Truckers. De finale echter werd een soort familie aangelegenheid tussen de Bie Boys en Kees Kluppie. Kees Kluppie bleek het sterkste maar u weet het nog, Kees had het voetballen immers in die smalle Honthorststraat geleerd. Karei van Osch en Rob Hofman schenen ieder een mooi doel punt gemaakt te hebben maar zij konden toch niet verhinde ren dat de sympathie prijs dit jaar naar Spencer Price uit het twaalfde ging. Eerst kende niemand hem maar later brulden alle 36 deelnemers zijn naam. Als er nu volgend jaar ook weer een aantal spelers uit de se lectie aanwezig zijn heeft Jan Otsen beloofd ook weer te blij ven. Leo bedankt voor het uitzetten van de veldjes en Sal voor het bijhouden van de tijd. Spencer, nogmaals de mazzel en tot volgend jaar. TON DISSELKOEN AFC 13 TERUG IN HET NIEUWS OverAFC 13 is enige tijd niet gerapporteerd. Dat zit zo. Er wa ren roostervrije zondagen, er waren een paar afgelastingen, uw verslaggever moest een balletje laten rollen in het nieuwe casino van Kraków en AFC 13 heeft een paar keer verloren. Over die verliespartijen moet maar niet al te lang worden na gepraat. Een paar kanttekeningen: dat de douches op Goed Genoeg ('Koud Genoeg?') weer eens koud waren, dat we ern stig om een scorende spits verlegen zitten, dat we ernstig om een ballen stoppende keeper verlegen zitten en dat we veel te veel spelers naar het buitenland zien vertrekken. Verleden jaar vertrok onze bikkelende topscorer naar de Verenigde Sta ten, op zondag 23 december namen we afscheid van onze laatste man Hans Peters, die twee jaar in Japan gaat werken. De elftalleiding heeft vele flight schedules bestudeerd, maar zelfs over Anchorage, Alaska, is het te omslachtig om Peters elke zondag om 12.00 uur op de Buitenveldertse mat te krij gen. Zondag 23 december, de laatste wedstrijd van het jaar. In een zacht weertje begroeten we Muiden 7, een elftal dat naar ver luidt vaak niet komt opdagen. Het is present, we moeten dus op eigen kracht twee punten halen. Zit de verliesangst in de benen of zal het Nederland-Malta-effect optreden? Dat effect betekent voor een elftal: goed kunnen voetballen als het maar tegen een zwakke tegenstander is. De tegenstander is zwak. Hij heeft één goede middenvelder en één (zeer) goede spits. Verder bestaat Muiden 7 uit Natte Kranten. Sinds kort hebben wij ook een Natte Krant in ons midden. Als wij allang op het veld staan komt het bericht dat zich in de kleedkamer 'onze keeper' heeft gemeld. Onze keeper? We hebben helemaal geen keeper! Vandaag staat in het doel Niels, in bruikleen van een ander elftal. Als de geheimzinnige gast aan de lijnen verschijnt blijkt het de Natte Krant te zijn. Hij krijgt een grensrechtersvlag en moet ver van het doel van daan blijven. We hebben nog twee gastspelers: Cas en Gert-Jan. Ze maken er een mooi festijn van. Linkshalf Gert-Jan heeft een nieuwe bril en de eerste keer dat hij bij de palen verschijnt is het raak met een mooie kopbal. Cas staat in de spits en waant zich op Malta. In de rust beschrijft hij wat voor effecten dit soort doel punten vroeger, toen hij nog jong was, op zijn jongeheer had. Muiden scoort één keer tegen. Het draait niet slecht. Twee verdedigers, die elkaar over en weer ervan beschuldigen ver na middernacht op zaterdag avond in een hoofdstedelijk café rond te hangen, krijgen het op hun zenuwen van het niet aflatende geroep en gepraat van de mid-mid. De mid-mid roept steeds spelers aan met nieuw verzonnen namen. Zo heet onze aanvoerder, Johan, opeens 'Jo'. Het is bisschop Gijsen niet! De mid-mid wordt vriendelijk verzocht zijn kop te houden. Tweede helft. Veel publiek. De winst hebben we wel in onze zak; nu gaat het er nog om de vertrekkende Japanner te laten scoren als huldeblijk. Het lukt vlak voor het einde. Genereus rolt Cas een balk opzij, die het feestvarken er keihard inramt. Tango no sekku! Na deze Maltezer 5-1 overwinning kunnen we douchen. In de Schakel van medio oktober stond een artikel over de badcul- tuur van de AFC-jeugd. Slechts een enkeling gaat onder de douche. Bij ons knijpt gelukkig iedereen in de shampoofles, met één uitzondering: de Natte Krant. Als wij hem uitleggen dat wie geen douche neemt niet aan de bar zal worden toege laten, knikt hij en accepteert de sanctie. We spreken meteen maar af dat dit geldt voor de rest van dit seizoen en voor alle verdere seizoenen. Tot in de eeuwigheid, kortom. Een mooie Kerstgedachte. Veel dank weer aan de gastspelers, die allen voortreffelijk functioneerden, en ook aan scheidsrechter Roosenschoon, bij mijn weten de enige scheids die op het veld al een voor schotje neemt op Studio Sport door spelsituaties van een kort en kernachtig commentaar te voorzien. SONNY 4

Schakels (clubbladen) | 1991 | | pagina 4