ijzen introducees 21 december 2. Papendrecht. Een sympathieke tegenstander. Er was vrijwel geen enke le grove overtreding. 3. De eerste helft. Ik heb genoten. Prachtige goals van Mulder en Gillebaard. Ik mag Frank Mulder toch wel even in het zonnetje zetten? Wat een inzet! En een uitstekende mentaliteit. Het zal mij niet verbazenals hij door de S.C. The Dike Side tot 'man of the match' wordt uitgeroepen. Bij de rust stonden we met 2-0 voor. Zeer verdiend, hoewel geflatteerd. Meteen beetje geluk hadden we best méér afstand mogen nemen. Ach, niet zo somber. Dat komt de tweede helft wel. Negatieve punten 1Het aantal toeschouwers. Volgens Het Parool 500. Zó veel waren er niet. En dat, on danks alle oproepen 'onze jongens'te steunen. Ik stond er zeer trouw met mijn vrinden Cor en Henk en ik wilde met hen wel een weddenschap aangaan. Om een geeltje. Werd helaas niet aangenomen, want het is moeilijk te con troleren, hoeveel AFC-ers er op de tribune zouden zitten bij Ajax-Den Haag. Jammer. Dat geeltje had ik beslist ver diend. Zeker weten. 2. De tweede helft. Hoe was dat toch mogelijk? Het elftal was geen schijn meer van dat andere elftal uit de eerste helft. Na controle bleken het toch dezelfde spelers te zijn. Een raadsel. Ze kunnen toch voetballen. Dat hadden ze laten zien. En er kwamen nog kansen ook. Maar ze benutten is weer iets an ders. Ik geloof niet, dat wij één of meerdere zondebokken moeten zoeken. Van het collectief bleef niet veel meer over. Wij mochten nog blij zijn, dat het bij een gelijkspel bleef. Maar ik had behoorlijk de pest in. Een riante voor sprong zó uit handen geven. Ik had het gevoel, dat we dik verloren hadden en verliet het veld met een behoorlijke ka ter. Wéér een! Ondanks dat éne puntje. 3. De wissel van Frank Mulder. Daar had ik helemaal de ziekte over in. Hoe kan je nou de beste speler uit het veld halen? Een publiekswissel werd verondersteld. Kom nou! Tien minuten vóórtijd, bij een 2-1 voorsprong, doe je dat toch niet. Alles weten is alles begrij pen. Frank bleek zelf om deze wissel gevraagd te hebben Volgens Ko, onze verzorger, was hij aangeslagen. Ik ook. 4. Het clubhuis na afloop. Wij hadden wel een gezellig tafeltje. Met een paar leuke meiden erbij, lukt dat best. Maar wat is er van de sfeer van vroeger overgebleven? Is Studio Sport de oorzaak? De meesten van ons hadden toch al Ajax - Den Haag gezien. Hadden ze na afloop, niet 'onze jongens' maar de pachter een beetje kunnen ondersteunen, door zijn omzet te ver groten. Alsjeblieft AFC-ers. Kom die knullen toch aanmoedigen. Ze hebben onze steun echt nodig. En ze kunnen heus goed voetballen. Dat hebben ze de eerste helft wel bewe zen. Tenslotte nog een positief puntje. Ik zie het echt niet zo somber in. We eindigen deze competitie in de bovenste helft. Wedden om een geeltje? TOM SOMERS KOST MAAL TIJD

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 5