De laatste dagen van 1990 zijn in aantocht. Twee voetbalwee- keinden volgen nog en dan is 't uit met de voetbalpret. De spe lers kunnen zich dan na de feestdagen voorbereiden op de 2e helft van het seizoendie voor de AFC zeer belangrijk zal wor den. Want ook na de afgelopen zondagen is AFC nog niet uit de degradatiezone verdwenen. Eerst het puntverlies tegen het zwakke Papendrecht op 2 de cember. AFC was in deze wedstrijd verreweg de betere ploeg en speelde met name in de eerste helft haar tegenstander weg. De goals van Frank Mulder en Jos Gillebaard waren uit het boekje en ook de andere aanvallen waren meer dan het aanzien waard. Maar na rust was er weer het gebruikelijke beeld van de laatste weken. AFC gaf het initiatief uit handen, miste veel kansen en zag de tegenstander vlak voor tijd langs zij komen. Teleurgesteld gingen daarom de supporters weer naar huis, met de hoop dat AFC het spel van de 1e helft in de toekomst wat langer vol kan houden. 'Man of the Match' werd doelpuntenmaker Frank Mulder, die keer op keer via de rechterkant zijn vorm demonstreerde. Wij: Frank, even over de wedstrijd. Hoe kunnen jullie nou een 2-0 voorsprong uit handen geven? Frank: Ja, dat is een beetje de trend van de laatste weken, hè. 2-0 of 3-0 voor, dan krijgen we een goal tegen en gaan de koppies omlaag. Ik weet niet hoe dat komt. Wij: Hoe komt het dat AFC dit seizoen minder goed draait dan vorig seizoen? Frank: Misschien een beetje door een gebrek aan conditie, maar daar heb ik eerlijk gezegd weinig last van. Nee, ik heb daar geen verklaring voor, ik zou het echt niet weten. Wij: Wat is je prognose voorde 2e helft van het seizoen? Frank: We moeten punten gaan pakken en ik denk ook dat we nu gewoon beter gaan spelen; ik zie de 2e sei zoenhelft wel zitten. Wij: Dankjewel. Afgelopen zondag moest AFC aantreden op het gerenoveer de terrein van Blauw Wit. Ondanks de ijskou moesten wij constateren dat er meer AFC-ers dan Blauw Witters op deze beladen derby waren afgekomen. AFC speelde de eerste 45 koude minuten als vanouds. Met goed verzorgd voetbal werd Blauw Wit vrijwel de gehele helft onder druk gezet en had de ploeg van Sloten veel geluk dat 'the Reds' niet aan het scoren toekwamen. Met een zeer goed gevoel ging de harde kern van AFC-supporters na rust achter het vijandelijke doel staan om onze jongens ook tegen de wind in te steunen. AFC had het moeilijk maar echt gevaarlijk kon den de Zebra's niet worden. Frank Kramer heeft nog vc°l te doen. Een pluspunt in deze 2e helft was de goede rentree van spits Johan Dol, die achter de goal bijna 'de verlosser' werd ge noemd. Uiteindelijk bleef Blauw Wit-AFC zoals het begonnen was en werd Michel Troost 'Man of the Match'. Hij speelde een prima wedstrijd. Wij: Wat had je vooraf van de wedstrijd gedacht en wasje tevreden met het uiteindelijke resultaat? Michel: Ik had gedacht dat we zouden gaan winnen, maar na afloop was ik tevreden met het éne punt. Wij: Hoe komt het dat jij dit seizoen beter dan vorig sei zoen presteert? Michel: Vorig seizoen was ik een beetje teleurgesteld dat ik er niet in stond, toen ben ik er een tijdje mee gestopt en ik denk dat dat heel goed geholpen heeft. Wij: Waarom speel jij eigenlijk met rugnummer 15? Michel: Ik kwam als laatste bij de groep, dus daarom, maar ik speel er goed mee, dus heb ik geen behoefte aan een ander nummer. Wij: Wat is jouw prognose voor de 2e helft van het sei zoen? Michel: Ik denk dat we 7 punten meer pakken dan voor de winterstop. Dat betekent dus automatisch dat we ook beter gaan spelen. Wij: Wat verwacht je van volgende week tegen Wilhel mus uit? Michel: 0-2!!! U ziet 't. De selectie heeft hoop. Komt allen naar Voorburg en steun AFC tegen Wilhelmus zondag 16 december a.s. Het bestuur van SC The Dike Side wenst iedereen die AFC een warm hart toedraagt prettige Kerstdagen en een heel voorspoedig 1991! 14

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 14