missen. Inzet had-ie en koppen kan-ie en bij een 'penalty con test' kon je gewoon hoog op hem inzetten, want die miste hij zelden. Goed, Gillebaard erbij en nog een paar newcomers, Remak en een aantal junioren. Dol dus weg. Een optelsom stemt je optimistisch; 't zal een leuk goed seizoen worden. Ik ben er zo zeker van, dat ik bij één van de eerste uitwedstrijden ergens in Den Haag tegen Karei zeg: "Zullen wij wedden om 25 piek dat AFC dit seizoen kampioen wordt?". Karei, gepokt en gema zeld, ik jaren competitievoetbal en nooit te beroerd om een gok te wagen, kijkt me met die trouwe blauwe ogen aan en zegt: "Aangenomen!". Vorig seizoen hadden we ook al om hetzelfde onderwerp.gewed, toen om tien gulden en u begrijpt dat Karei kon incasseren. In september heb ik echter al het vertrouwen in 'Ons Eerste'. Mijn financiële positie mag je niet slecht noemen, vandaar die verhoging van tien naar vijfentwintig gulden. En tenslotte, in het slechtste geval, win ik dat geeltje met een paar marsen in de schoppen tegen ons huidige tarief fluitend terug. Inmiddels is het herfst; de bladeren vallen nog niet echt van de bomen, het hoofdveld ligt er nog steeds prachtig bij, maar met 'Ons Eerste' loopt het niet zo lekker. Ik kan ze wel niet elke week zien, maar mijn drie vriendjes Karei, Rob en Nico hou den me exact op de hoogte van de duels die ik mis. De beker wedstrijd AFC - Cambuur zie ik echter wel (ik vind dat mijn Stu dio Sport-redactie deze wedstrijd had moeten uitzenden ge zien het duel van vorig seizoen tegen Vitesse; tenslotte haal den de Arnhemmers de finale, vandaar) enln tegenstelling tot een aantal andere AFC-ers op de tribune vind ik het lang niet zo'n aantrekkelijk duel als vorig jaar en spelen 'de onzen' ze ker niet zo sprankelend als tegen Vitesse. Vervolgens zie ik 'onze hope' spelen tegen DCV en dan word ik somber; een zwakke tegenstander, technisch zijn we beslist beter, maar we spelen halfslachtig voetbal zonder echt duide lijk het initiatief te nemen. Inzet is er wel, dat zeker, maar er zit geen lijn in het spel. Eindeloos 'gedreutel' achterin, eikaar breedte-passjes toeschuiven. Maar 'diep' gaat er niets en als het dan eindelijk gebeurt is het vaak niet zo zuiver, zodat je moet oppassen niet snel uitgecounterd te worden, vooral om dat er dan praktisch geen rugdekking is. Vóórin kunnen we praktisch geen seconde de bal vasthouden en de kansjes die we krijgen benutten we niet gewoon niet scherp genoeg en het middenveld loopt zich suf, vaak ook nog met de bal aan de voet, maar ik vraag me af of dat alles wel zo zinvol is. En in eens denk ik: die Dol, zit die nog steeds in Amerika? Goed: Rob, Karei, Nico en ik vonden natuurlijk wel dat ie veel kansen miste en dat ie geen overzicht hadmaar koppen kon ie wel en penalties benuttennou schrijf hem maar in voor een 'contest' op dat gebied, hij wint het slapend. Verdraaid, kunnen we die Dol eigenlijk niet gaan ophalen in Amerika! Ineens is het november. Ik geef commentaar bij Ajax - RKC en hoor daar in De Meer dat AFC heeft verloren van RCH en ik krijg ineens een 'raar gevoel' in m'n maag. De volgende maandagmorgen rijd ik op de De Boelelaan en besluit ineens heel gek eigenlijkom 'Goed Genoeg' op te rijden. Er is niemand te bekennen; 't is er stil, het is rustig. Ik kijk naar het bord 'Be Friends', ooit nog eens opgehangen door Arnold Bos en leun op de afrastering en kijk naar het verkeer verderop op de randweg. Het veld voor me ligt er nog goed bij, de bladeren vallen inmid dels in groten getale van de bomen en ik mijmer.... "Lieve heer, zouden er veel AFC-ers zijn die dat 'rare gevoel' in hun maag hebben. En als ze dat hebben, zullen ze dan massaal komen uit zowel als thuis om ons eerste aan te moe digen, want nu hebben die jongens dat beslist nodig. En Lieve Heer, mogen we op dit mooie 'Goed Genoeg', dit geweldige complex tot in lengte van jaren blijven spelen, ondanks de RAI, Deelraden, de Gemeenteraad en weet ik veel wie nog meer. En Lieve Heer, wat denkt u, zal ik Karei die vijfentwintig piek nu al geven, of zit er volgens u nog wel een kansje voor me in HUGO WALKER EEN OVER ZES Terwijl de voetbalwereld zich druk maakt over de Lee Towers- bewegingen van Van Basten, de wedstrijd Nederland - Grie kenland, het geval Wim Kieft en het voortijdige afscheid van Ignace van Swieten, speelde het zesde van AFC twee onop gemerkte, maar belangrijke wedstrijden. Maakte uw scribent twee weken geleden nog uitgebreid melding van het feit dat het hoogste zondag AVB team ongeslagen door het leven ging, nu, gelijke tred houdend met het team van Cruyff, zijner in een en dezelfde wedstrijd twee punten tegelijk prijsgege ven. Het team van Pancratius mocht met de eer strijken. In de uitwedstrijd waren de rood-zwarten wel met een ge lijkspel thuisgekomen, mede dankzij een bevooroordeelde scheidsrechter, tevens lid van Pancratius, die zo vriendelijk was om een winnend doelpunt van AFC 6 af te keuren. Natuur lijk speelde ook nu de wind ons weer danig parten en hoewel het elftal van Pancratius uit spelers bestaat met een gemiddel de leeftijd van naar schatting vijfendertig jaar wist AFC niet echt een vuist te maken tegen de routineus opererende gasten. Onze linksback (ook bekend als ondergetekende) bij voorbeeld had veel moeite met de rechtsbuiten van Pancrati us. Niet dat deze man —we schatten 'm op een jaar of veertig— nog in staat was briljante staaltjes voetbal op de grasmat te toveren, nee, het was zijn actieradius gelijk een bierviltje en conditie gellijkeen oud postpaard dat de moeilijk heden gaf. Alsof hij zijn schoenen onder de krijtlijn had vastge plakt zo dicht bleef de speler in kwestie langs de zijlijn staan. Eigenlijk waren de tegenstanders deze zondag te oud: de jon ge honden van het zesde, met hun geweldige conditie en inzet waren niet opgewassen tegen het lethargische voetbal van de opponent. AFC 6 keek tegen de verhouding in, dat wel, al na een minuut of tien tegen een 0-1 achterstand aan en deze stand zou ook nog lang na rust zo blijven. Met het op papier sterke middenveld bestaande uit Bart, Egon en Ariël (terug van Indonesië), zou er toch meer uit deze partij te slepen zijn. Aanvoerder Van de Bold besloot dan ook tot een wissel: Wil lem Drenkelford werd nu ingezet op de linksbackplaatsen wist even later nog te scoren ook. Daarna deed AFC een verwoede poging de wedstrijd in haar voordeel te beslissen, maar niets hielp. Tot overmaat van ramp, keeper Niels van Mourik en een deel van de achterhoede gingen niet vrij uit, werd het ge lijkspel toch omgebogen in een 1-2 verlies. De details kan ik u helaas niet vertellen, want op dat moment stond uw journalist te douchen. Trouwens, een hele verbetering die douchekop pen dit jaar! Welnu, de eerste verloren wedstrijd geïncasseerd hebbende, begon het zesde met hernieuwd elan aan de wedstrijd tegen hekkensluiter Sloterdijk. Van deze ploeg is bekend dat de spe lers nooit trainen. Wel, daar kregen ze dan nu mooi de gele genheid toe, want voor AFC werd het een trainingspartijtje op het vierde veld, inderdaad het trainingsveld van het eerste. Ondanks de abominabele conditie van dat veld Fred ten Nij- enhuis had duidelijke sporen achtergelaten— wist AFC 6, een technische ploeg bij uitstek, toch een aardig potje voetbal ten toon te spreiden. Bij aanvang telde het team van Sloterdijk slechts acht man en na ongeveer een twintig minuten was het elftal compleet. De stand was inmiddels 3-1 voor AFC. Het scoreverloop vond geheel in Sloterdijkse traditie plaats: naar het schijnt komt Sloterdijk in elke wedstrijd met 1-0 voor, waar na de ploeg minstens een stuk of vijf tegendoelpunten dient te incasseren. De voorsprong liep uit tot 4-1: Ezra Bos pegelde eindelijk raak nadat hij in diverse scrimmages vlak voor de vij- 5

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 5