ON DIT ET DATJES INS OUTS BOEKHOUDER "Daar is geen enkele reden voor, zeker niet in alle andere ge ledingen van onze club. Het gaat over de hele linie goed. We zijn weer de grootste club in de regio, onze jeugd wordt voor treffelijk geleid en begeleid; we groeien, maar bloeien ook. Kijk maar naar alle sociale aktiviteiten, die de komende maan den voor de deur staan. Nee hoor, laten we ons alsjeblieft niet door een (hopelijk korte) serie tegenslagen letterlijk uit het veld laten slaan. Even slikken en dan weer met ons allen ver der. Kop op dus, AFC!" Tot zover Rein Akkerman, voorzitter van onze AFC. Zijn er meer bemoedigende en stimulerende woorden nodig voor ons eerste om de weg naar succes terug te vinden? GERARDTREBERT Vriendenbiijartclub De jaarlijkse vergadering van deze meesterbiljarters zit er weer op. De verkiezing van het bestuur had wonderlijk weinig voeten in de aarde; de club bestaat 50 jaar, Frans van Dijk, Jan's vader, was toen voorzitter en Jan, gevoelig voor traditie is derhalve dit jaar voorzitter. Henk de Groot als penning meester bleef aan. Eveneens nieuw (nou ja, wat heet?) is se cretaris Jan Meyer. De data voor de wildavond en de uitgaansdag zijn vast gesteld, zodat we er weer goed tegenaan kunnen. Algeheel kampioen werd Arnold Deenekap na barrage met Nico Le- loux. Zilveren Ploeg Bob Spelter hebben velen onzer niet gekend. Hij vertrok im mers al in 1947 naar Indonesië en zou daar zo'n jaar of twaalf verblijven. Na zijn terugkomst vestigde hij zich met zijn gezin in Den Haag en van daaruit heeft hij nog enkele jaren het doel van de veteranen verdedigd. Veelal afgewisseld door Hubert Briedé. Bob werd 71 jaar. Wij wensen Martha en haar dochter veel sterkte. Gerard van Nigtevegt overleed 5 november. Elders in dit blad wijdt Otto van Rijn een stukje aan Gerards nagedachtenis. Honderdéénentachtig uitnodigingen waren de deur uitge gaan voor de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Gelukkig kwam niet iedereen, want welke zaal hadden we dan moeten huren. Neen, slechts 110 makkers namen deel. Het was leuk, het was gezellig en we hebben heerlijk gegeten. In de loop van de maand vierden Bouke Dorenbos (85) en Piet Nauta (75) hun verjaardag. Vanzelfsprekend werd hen na mens de leden van de Zilveren Ploeg een verjaardagsge schenkje overhandigd. Ron Ongeveer 12 jaar geleden stapten wij bij Maria Teresa de tuin in en werden we voorgesteld aan Sheike en Ron Senior. Zij wa ren metz'n tweeën, dus keken wij besmuikt onder tafel, maar het was echt hun achternaam. Wij zijn al die jaren bevriend ge bleven. Niet moeilijk, wanneer je elkaar één keer per jaar ziet. En nu na 12 jaar komt Ron met de Mossley-Babids AFC Crimi neel toch! BLESSURE ZIEKENBOEG Een maand geleden blesseerde Ernst SeunKe zich tijdens een wedstrijd met zaterdag 1. Aanvankelijk leek het een niet ernstige blessure, maar enkele dagen later bleek dat hij zijn enkelbanden had gescheurd en moest hij in het gips. Onverwoestbaar als hij is hoopt hij binnenkort weer met de training te beginnen en is een come back in zaterdag 1 weer binnen bereik. Van harte beterschap! Voet-ballen doe je met je voeten maar hoe vaak komen deze voor de sport zo belangrijke lichaamsonderdelen daadwerke lijk in aanraking met de bal gedurende de volle negentig minu ten? Ooit heeft er iemand zomaar een wedstrijd gestaffeld, het kwam naar op een kleine 10%. Immers, hoe vaak suist de bal niet door de lucht? Schroeit de grasmat, gaat over de lijn, wordt ingegooid, belandt in het struikgewas achter het doel, blijft minutenlang doodstil liggen omdat het muurtje niet goed stdat, minstens evenzo lang wan neer vier mensen een getructe vrije schop wensen te nemen, de tribune invliegt alwaar hij als souvenir stormachtig in ont vangst wordt genomen en dan hebben we het nog niet eens gehad over het hoofd. Pardon, ik bedoel de kop, de kop van kop-bal. Die gedachten gingen door me heen toen ik op de valreep (ge dwongen door de afgelasting in Heemskerk) een kaartje in ontvangst mocht nemen voor de onlangs in het betaalde voet bal gehouden topper Ajax - PSV. Ik mocht vijftig gulden (le gaal) neerleggen en werd bovenmatig gecomplimenteerd met het bezit ervan; de wedstrijd was reeds lang van tevoren uitverkocht. Toch bleven de eerdergenoemde overwegingen knagen, niet zozeer vanwege de grootte van het bedrag maar hoeveel bal contact mocht je eigenlijk verwachten. Ik begon te rekenen: 10% van 90 minuten 9 minuten. Voor die 9 minuten betaal je 50 gulden,d at is f 5,56 per minuut. Nog opgegroeid in een tijd dat je voor dit bedrag twee ere-tribunekaartjes kon kopen ontving ik de complimenten van mijn mede uitverkoren vriendjes dan ook enigszins gereserveerd. Heel even pro beerde ik het rekensommetje op hen uit, schaterend van het lachen sloegen ze me op de schouder en riepen in koor: "Boekhouder! Je mag god op je blote knieën danken dat je een kaartje hebt, ondankbare hond!". Bedremmeld volgde ik hen, vol overgave hadden ze zich in de mensenzee gestort op weg naar de Olympische tempel. 'Bleke topper' stond er anderdaags in de krant en Ben de Graaf (Volkskrant) had 73 terugspeelballen genoteerd. Ik kon het niet helpen, ik begon weer te rekenen: 73 delen door 90, dat is 0.81 terugspeelbal per minuut. Zou ik dat de volgende keer ook in mijn overwegingen kunnen meenemen? CHARLIE

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 6