INS OUTS 3. Bayern München, bestaande uit de spelers: Liam Wester- veld, Bram Speelman, David Westerhof, Wouter van Die- men, Amos Verheul en Dave. Prijswinnaars C/D junioren Penalty-competitie D 1. Roel Krook 2. Bas Thoomes 3. Avi Wijngaarden Penalty-competitie C 1. Ramond Peekei 2. Floris Christoffels 3. Ewout 6:6-toernooi 1. Real Madrid, bestaande uit de spelers: Stilano van Em- bricqs, Mathijs v.d. Beest, Maarten van Ettekhoven, Arno Tijssen en Koos Fuite. 2. F.C. Köln, bestaande uit de spelers: Sammy, Bobby Geh- ring, Arno, Mourad Bar Arbia en Paul Maya. 3. Napoli, bestaande uit de spelers: Yordi Dol, Dean Robben, Jeroen Meeus, Olivier Anderson, Yuri Bot en Gijs. M.v.d.W ATC 20 JAAR MEER DAN OOIT GENIETEN Wil je nu eens écht uit je dak gaan, wil je nu eens écht een avond swingen, wil je nu eens écht een ouderwets gezellig feest meemaken? Laat deze kans dan niet voorbij gaan, bestel nu kaarten voor het internationale jubileumfeest van ATC in het Hilton Hotel op Schiphol, zaterdag 1 december a.s. De avond begint om 20.00 uur en u mag uw feestelijke kleding weer aan. Kaarten verkrijgbaar a f 20,— bij: Edwin Geluk, tel. 43 37 22 Tim Timmerman, tel. 41 56 37 Dick Huisman, tel. 41 81 33 Hans Tier, tel. 43 03 97 Peter van den Dungen, tel. 42 34 18 ÉÉN OVER ZES Het gaat er toch sterk op lijken dat het zesde zondag senioren team van AFC gelijke tred met Barcelona gaat houden. In het zesde speelt geen Koeman en kan ook Dick Bakker de verge lijking met een Cruyff niet doorstaan, maar nog steeds is het hoogste team van de B commissie ongeslagen. Dat niet de volle mep aan punten binnengehaald werd, is niet verwonder lijk. Samen met de heren van de B commissie wachtte trainer Bakker aan het begin van het seizoen de schone, doch lastige taak een competent zesde team te smeden uit een kweekvij ver van pakweg honderd man. En de consciëntieuze trainin gen, onder andere op de bijvelden van AFC genaamd Amster damse Bos, lijken nu de vruchten te gaan afwerpen. AFC 6 staat met 9 punten uit 7 wedstrijden op een gedeelde derde plaats en is hard op weg ranglijstaanvoerder te worden. Dat dit niet zonder slag of stoot gaat moge duidelijk zijn. Nog nooit werden er zoveel gelijke spelen genoteerd en nog nooit had den niet alleen de spelers de indruk de wedstrijd naar zich toe te kunnen trekken. Een thuisfluiter bij Pancratius, een festival van onbenutte kansen tegen Arsenal, een gestaakte wed strijd, het zesde heeft het allemaal al mogen meemaken. En vier weken geleden speelde de wind het zesde danig parten. Opponent heette Overamstel en behelsde een sportief team van elf medelanders. Na een flitsende start van de roodzwar ten, die door op zijn zachtst gezegdcommunicatiestoor nissen binnen AFC's commissies aanvoerder/leider/veldspe- ler Wim van de Bold het doel zagen verdedigen, wees het sco rebord al snel 0-1 aan. Vooral AFC's flanken in de personen van David Gans en 'turbo' Mark raken steeds meer in vorm en wisten met gave voorzetten het vijandelijke doel gevaarlijk te bestoken. Doelpunten van onder andere Mario en Marcel de den de score na rust oplopen tot 1-4 in het voordeel van AFC. De coach van de tegenstanders begon zich nu wel heel kwaad te maken, sprak in rap papiamentissimo zijn jongens toe en voelde dat hij de wind letterlijk en figuurlijk in de rug had. Het onbeschutte veld van Overamstel was inderdaad allesbehal ve windvrij en dat zorgde voor grote druk op het doel van AFC. Met de rug tegen de muur en 'weg-is-weg' voetbal wist het zesde echter de schade tot 3-4 te beperken en daarmee twee punten in de wacht te slepen. Zondag 14 oktober jl. ontmoette het zesde de rode lantaarn drager Sloterdijk. Intussen was er hard getraind, waren er op een maandagavond feiten en meningen gedeeld door de B commissie en een bijna voltallig zesde en was de stemming optimaal. Een hypercorrecte scheidsrechter besloot echter bij het nemen van de aftrap dat AFC's tegenstanders andere shirts dienden aan te trekken, aangezien er slechts drie en geen nul of alle elf spelers 'Kattebakkorrels van Corrie's Die renspeciaalzaak' op hun borst droegen. Regels zijn regels nietwaar, zeker wanneer er een rapporteur langs de kant staat. Nu keeper Jeroen Amesz teruggehaald was naar de A junioren werd onlangs een contract afgesloten met doelman Niels van Mourik. Niels verdedigde zijn doel niet slecht en werd tegen ieders verwachting in nog op de bon geslingerd door de heer Puntjeprecies: een keeper die buiten zijn straf schopgebied 'hands' maakt wordt resoluut genoteerd. Heren doelverdedigers, gij zijt gewaarschuwd! AFC liep dan wel snel tegen een achterstand op, dit mocht echter niet verhinderen dat de score bij rust in een 1-2 voorsprong was omgebogen. AFC liet agressief en bij vlagen prachtig voetbal zien. Er wer den volop kansen gecreëerd en zowaar nog benut ook. Had het team zo maar tegen Arsenal gespeeld. Dennis Mercken- stein werd na bloedneus en met hoofdpijn gewisseld voor Van de Bold en René 'Hoppie' Hopman mocht na gedane zeer nut tige arbeid zijn plaats verruilen met Ezra Bos. De ongetrainde ploeg van Sloterdijk had nu geen weerwoord meer. Binnen twintig minuten werd de voorsprong uitgebouwd tot 1-5. De slaperige, breedtikkende defensie van de gastheren was niet opgewassen tegen de snelle jongens van AFC, die zich een wandeltempo niet lieten dicteren en de bal steeds snel vero verden. Dit culmineerde onder andere in een prachtige kop bal van Ezra op aangeven van de briljant spelende Mark (z'n schoenen stonden op tien!): Sloterdijk's doelman had het na kijken. Met nog een kwartier gerechtigde speeltijd bracht een incident het einde van deze wedstrijd: de Sloterdijker Ontijt weigerde na een met boeking bestrafte overtreding zijn naam bij de heer Stipt te komen melden. Dat had immers zijn broer, de aanvoerder, voor hem gedaan. Maar de leiding stond erop zelf eens de te bestraffen speler van dichtbij te ontmoeten. En dit geschiedde dus niet. Tót overmaat van ramp had de scheids ook nog een bal tegen zijn hoofd gehad bij een Sloter- dijkse corner en waren er wat woordenwisselingen geweest, kortom een samenloop van omstandigheden, de wedstrijd ging niet verder, de scheids staakte de wedstrijd. De bond zal moeten uitmaken of dit nu wel of niet twee punten voor de Bui- tenveldertse formatie betekent. De door Philip Vischjager aangeboden matze-, pardon, bitterballen smaakten er echter niet minder om. Er werd met een glas bier en met de tegen stander nog wat nagepraat over de gang van zaken op het veld en de AFC-ers verbaasden zich over de prijzen van de con sumpties, een optreden van de Dolly Dots en het conflict Mi- chels/Koeman. Als woensdagavond Portugal gewonnen 5

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 5