MIXED PICKLES ingelegd door Pirn Adriaansz SEIZOEN "Een nieuwe lente en een nieuw geluid", dichtte Herman Gorter in zijn "Mei" van 100 jaar geleden. Pickelaar zegt het hem niet na, maar meldt zich weer aan het APC-front met een variatie: "Een nieuwe herfst en een oud geluid". Want bij leven en welzijn zal hij in het komende voetbalseizoen zijn bescheiden Schakel partijtje weer meeblazen. Met of zonder uw welnemen. Schakelredakteur Gerard Trebert vond het weer goed, dus zodoende. Maar met deze eerste aflevering voor 1990/1991 loopt het al meteen anders dan Pickelaar zich had voorgesteld. Hij had zich stellig voorgenomen met zijn tijd mee te gaan - nou ja, een beetje dan - door zijn kofferschrijfmachine te vervangen door een tekstverwer ker. Maar omdat Pickelaar niet veel weet - in het algemeen al niet, dus laat staan van de technische voortgang - vroeg hij her en der verhelderende informatie aan. Dat heeft hij geweten, want de folders en brochures vlogen hem vervolgens om de oren. De aanbevolen apparatuur behoorde een ingebouwde interface-aansluiting te hebben. En dat de matrix-printer met een tot 64 Kb uitbreidbaar geheugen door middel van een RAM- kaart met batterij onmisbaar was lag voor de hand. Dat was toch wel het minste, waar over Pickelaar diende te beschikken. De dubbelbaks sheetfeeder bleek goed voor mini- en mainframes. En met een geheugen buffer van 80 Kb, een 18-pins printkop en de wagen Skip movement kon er uiteraard weinig meer gebeuren. Maar wie Pickelaar een klein beetje kent zal vermoeden, dat tekstverwerking vooralsnog voor hem meer problemen oproept dan oplost. Dat vermoeden is dan juist. Vandaar, dat voor het ambachtelijke inlegwerk het koffermachientje weer ter hand werd genomen. En vandaar ook dat oude geluid in een nieuwe herfst. CITAAT Als een kannibaal met mes en vork eet, is dat dan vooruitgang? (Stanislaw Jerzy Lec). NOG EVEN: VK Het wereldkampioenschap voetbal van juni/juli j.l. lijkt al weer ver achter ons te liggen. Toch komt Pickelaar er om twee - uiteenlopende - redenen nog even op terug. In de Schakel van 24 januari j.l. gaven 19 APC-ers desgevraagd hun prognose voor de ere plaatsen, die achteraf bleken te zijn ingenomen door West Duitsland, Argentinië en Italië. Geen van de 19 voetbaldeskundigen waren daar op gekomen. Alleen Henny Cruyff noemde die landen, maar dan in de volgorde Italië, West Duitsland en Argentinië. Zolang voetbal nog onvoorspelbaar blijft is er nog hoop. De meeste landencoaches gaven hun aanpak een wetenschappelijk tintje door te concluderen tot een basiselftal van - pakweg - 8 vedetten voor vaste posities en 3 variabele toevoe gingen. Maar die wetenschap werd vaak snel onderuit gehaald nadat één van de sterren vroegtijdig met rood mocht vertrekken, waarna de beoogde systematiek in elkaar behoorde te donderen. Daarvan was echter geen sprake door een verfrissend opportuniteitsspelletje, dat met één man minder ontstond. Gelukkig kent ook de wetenschap blijkbaar haar begrenzingen. OMMETJE U bent terug van vakantie, maar Pickelaar zal in de eerste fase van de competitie even zoek zijn. In september maakt hij pas zijn jaarlijkse ommetje, waardoor zijn inleg in de Schakel alsdan zal ontbreken. Hij wenst u allen een goede voetbalstart. 7

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 7