ON DIT ET DATJES INS OUTS kelijke wedstrijd werd met 2-3 gewonnen, nadat tweemaal een achterstand moest worden weggewerkt. 's Avonds genoot men in Stein van een voortreffelijk diner met speeches van de voorzitter, de technisch manager, de elftal leider en de captain, op uitstekende, inspirerende wijze in- en uitgeluid door tafelpraeses Johan de Bie. Na afloop van de geanimeerde tafel werd een bezoek ge bracht aan het Preuvenement in Maastricht. Besloten werd om de speciale AFC-bus te laten rijden om 1 en 3 uur en het laat zich raden op welk tijdstip de meeste passagiers werden vervoerd. De volgende dag na het ontbijt werd opnieuw een bezoek ge bracht aan het evenement op het Vrijthof, dat deze keer een geweldige ambiance bood, mede vanwege de verbeterde weersomstandigheden. Vervolgens werd koers gezet naar het veld van MKC, de Maasvogels - Kimbria Combinatie, uitkomende in de zuidelij ke tweede klasse A. De onzen speelden daar een zeer aan trekkelijke wedstrijd, die met 1-5 werd gewonnen, onder an dere door vier goals van de produktieve Patrick Steenkist. Vooral het vijfde was een juweeltje: een schitterende aanval, voorbereid door Jos Gillebaard en bekroond met een sublie me kopbal van Steenkist. Het vertoonde spel van deze middag lijkt perspectief te bie den. Het genoeglijk samenzijn bij MKC werd afgesloten in de bestuurskamer, waar één van de gastheren meende te doen te hebben met een gezelschap slechthorenden.... Een voorspoedige thuisreis leidde naar de plaats waar het daags tevoren allemaal was begonnen: de sociëteit. Op Goed Genoeg wachtte een uitstekend koud buffet. Een betere af sluiting van de trip zou niet denkbaar zijn geweest. GERARDTREBERT Getallen Op mijn stukje in de vorige Schakel kreeg ik twee reacties van clubgenoten, die mij de hele lijst van uitdrukkingen voor de getallen toezonden. Had ik gedacht, dat de Pakhuismeesteren van de Thee deze begrippen gebruikten. Wel, dat was mis. De mannen in de ta baksvemen bedienden zich ervan. Mijn dank aan Tom Nooy en Frits van Klinken. Als u intussen de uitslag AFC - Wilhelmus op Stoeltje-Aas zou willen houden, dan hoop ik dat u er niet ver naast zit. JANTJALLING UIT DE OUDE DOOS Het ligt in de bedoeling van de redaktie van de Schakel om de vroegere rubriek 'Uit de Oude Doos', jarenlang een succes volle rubriek van ons helaas ontvallen erelid Jaap van Nek, te doen herleven. Immers, een club die in de komende jaren als motto heeft gekomen 'Op naar de honderd' kan bogen op een roemrijke historie. Uw redakteur is tijdens een speurtocht door de her en der ver spreide archieven van de vereniging gestuit op tal van koste lijke anecdoten, verslagen en vergeelde kranteknipsels. Het ligt in de bedoeling dat elke maand de lezer een dergelijke bijdrage zal kunnen aantreffen. Hier volgt de eerste, het in fraai handschrift vervaardigde verslag van de Algemene vergadering van woensdag 8 oktober 1896 in 'De Karseboom' Aanwezig waren de Heeren H.A. Brasz, J.P. Kruseman, F.J. Bernhard, A.G. Heineken, J. Hylkema, J. Pleiter, A. Cornelis- sen jr., E. Beth, G.F. Koek Czn., J.Th. ter Veer, G.Z. Bern hard, F. Timperley. De vergadering werd geopend door den heer Brasz als voor- loopig voorzitter. Hij sprak een kort inleidend woord en deelde het programma van den avond mede. Hierop werd de finan- cieele toestand besproken en door den voorzitter meege deeld dat het ontbrekend geld voor terreinhuur door iemand die niet genoemd wilde worden renteloos was voorgescho ten. Deze mededeeling werd met applaus begroet, evenals die dat de vereeniging zich mocht verheugen in het bezit van een donatrice, n.l. mevrouw Bernhard. Hierop ging men over tot bespreking van het reglement. Dit werd behoudens eenige veranderingen goedgekeurd. Deze veranderingen waren de volgende. Art. 13 werd in dier voege veranderd dat het bestuurslid den naam van vice presi dent kreeg en er later op voorstel van den heer Timperley een 5e lid onder den naam van bestuurslid werd bijgevoegd na een kort debat tusschen de heeren Cornelissen en Timperley en den president. Op voorstel van den heer Pleiter verviel de commissaris van orde. Verder werd er art. 22 bijgevoegd op voorstel van den heer Cornelissen dat luidde als volgt. Dit re glement kan op voorstel van 4 leden veranderd worden wan neer 2/3 der leden daarvóór stemmen. Hierna werd na eenig debat besloten voorloopig een captain te benoemen. De heer Pleiter als zoodanig benoemd nam de benoeming aan. Hierop besloot men het aantal commissarissen van materieel tot één te beperken, als zoodanig werd de Heer Brasz be noemd die hij aannam. Vervolgens leidde het voorloopig bestuur de verkiezing van een definitief bestuur waarbij de voorloopige president, vice president, secretaris en penningmeester bij acclamatie als definitief bestuur werden gekozen waarop het bestuur de le den voor hun vertrouwen dankte. Volgens het veranderde art. 13 werd thans de heer Cornelis sen tot bestuurslid benoemd. Hij nam de benoeming aan. Op voorstel van den HeerTimperley besloot men ook voorloo pig een matchcaptain te benoemen. Als zoodanig werd be noemd den Heer E. Beth, die de benoeming aannam. Thans werd door den president in stemming gebracht of men zooals het bestuur voorstelde een band om den linker en rechter bovenarm als insigne zou gebruiken of op voorstel van den heer Pleiter een sjerp. Voor de stemming begon trok den heer Pleiter zijn voorstel in. Vervolgens werd gestemd over de kleur van de band. Het bestuur stelde voor rood en zwart te gebruiken als zijnde de Amsterdamsche kleuren en dus zeer geëigend voor de Amsterdamsche Football Club. De heer Pleiter stelde daar entegen voor blauw/wit als minder algemeene kleuren. Hier over werd gestemd en besloten rood/zwart. Hierop volgde een voorstel van den heer Cornelissen om den band drie banen te geven en wel twee roode en een zwarte. Bij de hierover gehouden stemming werd besloten het voor stel van den Heer Cornelissen niet aan te neemen. Nadat de heer Cornelissen het voorloopig bestuur voor zijne ijverige bemoeiingen had bedankt en de President den Heer Cornelissen had geantwoord sloot laatstgenoemde de verga dering. 12.10.1896 secretaris F.J. Bernhard, voorzitter H.A. Brasz 6

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 6