INS OUTS het helaas nog wat minder gesteld, maar de gemeente doet wat zij kan en wie weet, wat niet is kan nog komen. De penningmeester is gereed gekomen met zijn financiële verslag, de persmap verkeert in de fase van voorbereiding en het eerste elftal maakt zich op voor de eerste oefenwedstrijd, heden, donderdagavond in Katwijk aan Zee om half acht te gen Quick Boys, waar overigens ook ons tweede elftal zijn op wachting maakt. De kaarten worden geschud en het ziet er naar uit dat AFC er niet zwakker op is geworden. Van de selectie van vorig sei zoen is Pol Houtkamp de enige die overschrijving heeft aan gevraagd. Versterking lijkt gevonden in de persoon van Jos Gillebaard van DWV, alsmede in Milton Remak van Neer- landia. Bij het tweede elftal is sprake van meer mutaties. Spelers als Harry Reuvekamp, Gert-Jan Wiegman en Mike van Eyk heb ben AFC verlaten. Hun plaatsen worden thans ingekomen door A1-spelers van vorig seizoen zoals Arjan Coorengel, Niels Adriaans, Dick Krommenhoek, Ronald van de Meent, Erwin Smit, Ralph Tier en anderen. Alles bij elkaar bruist het van de aktiviteiten op en rond Goed Genoeg. Redaktie en medewerkers van de Schakel wensen allen een geslaagd, gezellig nieuw seizoen met successen voor haar en zijn favorieten! GERARDTREBERT P.S. Is het u ook opgevallen dat er iets bijzonders is met deze eerste Schakel in het nieuwe seizoen? Of hebt u al die jaren nooit problemen gehad met die ellendige nietjes....? ZIEKENBOEG An Meijer, echtgenote van ons lid van verdienste Jan Meijer, verbleef voor een onderzoek in het AMC. Gelukkig is ze in middels weer teruggekeerd in haar huis in NaardenNamens de AFC wensen wij haar van harte beterschap. Ad Gehring was zo ongelukkig zijn heup te breken. Hij ver bleef een tweetal weken in het VU ziekenhuis, doch is inmid dels weer thuis om te revalideren. Ook Ad namens de AFC sterkte gewenst in de komende tijd. Frits Seunke brak bij een val zijn sleutelbeen en is na behan deling in het ziekenhuis ook thuis aan het herstellen. Ook Frits alle herstel gewenst. J.deB. MARTIN DUINKER TRAINT ZWEEDS DAMESTEAM Wat heeft A.I.K. Stockholm met AFC van doen, zult u zich af vragen. De enige overeenkomst lijkt het beoefenen van het voetbalspel te zijn; de één op professionele basis, de ander op amateur-beginselen. Maar er is meer en dat zal ik u uit leggen. Een drietal AFC-ers, Bob v.d. Bergh, BertWitteveen en ikzelf brachten begin augustus een bezoek van enkele dagen aan onze clubgenoot Martin Duinker. Deze woont al weer jaren met zijn Zweedse Gisela en jongste dochter Denise in een plaatsje even boven Stockholm. Zij wonen daar in een huis zoals wij Nederlanders denken dat een Zweeds huis moet zijn: geheel van hout en midden in een bos. Als je door het huis heen loopt, verwacht je elk moment Pipi Langkous tegen te komen (en inderdaad, Martin kom je ook steeds tegen....) dus enorm sfeervol. Martin is per 1 augustus jl. in vaste dienst bij A.I.K. gekomen als hoofdtrainer van het dames-voetbal, dat aldaar ook op semi-professionele basis is geschoeid. Aangezien deze baan geen volle dagtaak vereist, is hij voor de resterende tijd werkzaam als directe assistent van club directeur Stefan Söderberg. Dat betekent bijv. dat hij bij be zoeken van buitenlandse verneigingen de representatieve werkzaamheden regelt en zoals wij allemaal weten, kan Mar ten dat als geen ander. Het allermooiste vonden wij, dat Mar tin daar een stukje Nederlandse cultuur in bracht, omdat hij vaak na een lang betoog in het Zweeds van een clubmede werker eenvoudig antwoordde met: "Percies!". Wij dachten dat het misschien ook een Zweeds woord was, doch dat bleek een misvatting. Maar bij A.I.K. weten ze allemaal wat het be tekent....! Tijdens ons verblijf daar was ook het W.K. paardrijden. Nu heb ik het idee, dat AFC-ers nu niet precies paardeliefheb- bers zijn. Ik herinner me de Koninginnedagen waarop op ons gravelveld, dat toen nog een grasveld was, meestal een con cours hippique gehouden werd. Nog hoor ik het luide applaus van de vele AFC-ers, toen Johan Heins met paard en al dwars door twee hindernissen tegelijk gleed (het had nogal gere gend) en Edwin Geluk bijna door een aantal paardemensen gemolesteerd werd, omdat hij niet meer bijkwam van het lachen. Maar wij zagen die dag een stukje van de Endurance (160 km opeen paard, dwars door bossen, velden en over niet geringe skiheuvels) en dat leek een beetje op een Elfstedentocht te paard en was werkelijk fascinerend. Uiteraard zijn we met Martin ook naar een competitie wedstrijd geweest, namelijk A.I.K. tegen Hammarby. Alhoe wel Hammarby bijna onderaan stond waren ze o.i. vooral de eerste helft veel gevaarlijker en ik denk, dat de spits van Ham marby een slapeloze nacht zal hebben gehad, van de prachti ge kansen die hij miste. Zoals bijna altijd, als de ene partij kans op kans mist, scoort ineens de andere partij uit de eerste de beste gelegenheid. Vlak voor rust een misverstand in de Hammarby-verdediging en prompt een doelpunt, dat eigen lijk totaal tegen de verhouding in was. De tweede helft een beter A.I.K., dat door de zoon van Ove Kindvall (Niclas Kindvall) op 2-0 kwam en zodoende toch wel verdiend won. Ook daar een soort F-side van zowel A.I.K. als Hammarby, die in vakken achter de doelen gescheiden wer den gehouden. Na afloop zagen we de 'troepen' voorbij ko men en ik vond het maar een eng gedoe. Veel Zweedse M.E.- ers dus ook daar het kennellijk het onontkoombare toneel van geweld gepaard met veel geschreeuw, dat uiteraard voor ons onverstaanbaar was. Al met al was het een bijzonder geslaagd tripje en wij vonden het prachtig, dat Martin in de nadagen van zijn arbeidscarriè- re zo'n op zijn lijf geschreven baan heeft verworven met alle sociale zekerheden vandien. Het grappige is ook nog, dat Martin vertelde dat hij van AFC in Amsterdam was, maar dat men daar in Stockholm dacht dat dat AFC Ajax betekende; uiteraard, en daar had hij natuurlijk groot gelijk in, heeft Mar tin dat niet moeilijker gemaakt dan het was en dat maar laten zitten. Zijn vaste aanstelling betekent trouwens toch al dat men vertrouwen in zijn capaciteiten heeft. Enfin, ik hoop tenslotte de binding van A.I.K. met AFC vol doende duidelijk gemaakt te hebben. (En sta er niet vreemd van te kijken als onze clubgenoot opeens ook maar eventjes het herenteam onder zijn hoede neemt CASTROMP 5

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 5