ONS EERSTE de in deze bevrijdingsperiode in ons land verblijvende 'Sol daat van Oranje', Erik Hazelhoff Roelfzema. Kaaren voor deze zaterdagmiddag 5 mei zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de bar van de sociëteit a f 7,50, waarvoor bo vendien een 'aangeklede' kop koffie wordt geschonken. Het is net als bij de grote show in Amstelveen: snel beslissen en kopen is aanbevolen! Bezoekers dienen op 5 mei in verband met het begin van de opnamen uiterlijk om kwart voor twee op Goed Genoeg aan wezig te zijn. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Wij willen niemand de vereniging uitjagen, maar degenen die toch al besloten hebben om volgend seizoen niet meer te voetballen (of ouders die weten dat hun zoon volgend seizoen niet meer wil voetballen), verzoeken wij zeer dringend dit vóór 31 mei a.s. schriftelijk te melden aan onze 2e secretaris, de heer G.A. van Caspel, Kotter 7, 1186 WH Amstelveen, tel. 457230. Op deze wijze kan men voorkomen dat onze vereniging op onnodige kosten gejaagd wordt. Want begin juni moeten de afgemelde leden aan de Bond worden doorgegeven; voor de dan niet afgemelde leden krijgt de vereniging de rekening (bondscontributies e.d.) gepresenteerd voor het volgende seizoen. De ervaring heeft geleerd dat mondelinge boodschappen aan begeleiders, trainers, aanvoerders e.a. dat men met voetballen stopt, niet altijd op de juiste plaats terecht komen. Vandaar: wendt u voor afmeldingen (tijdig) tot de 2e se cretaris. LEDENLIJST Adreswijzigingen A.S., D. en R. Pekel, Warmelo 9, 1081 HS Amsterdam, tel. 6611338 J. en M. meeues, Musholm 69, 2133 HP Hoofddorp, tel. 02503-22261 In de rubriek 'Ons Eerste' deze keer verslagen van dr. Nicky Hekster, berucht van de fantastische voorstelling in het Cul tureel Centrum in Amsterdam en van onze toegewijde secre taris Johan de Bie. AFC-ELINKWIJK In het jaar van Vincent van Gogh en terwijl Elinkwijk, DWV en AFC de hoofdklasse aanvoerden met respectievelijk 33, 32 en 31 punten, moest een ontmoeting tussen de oudste club van Amsterdam en de Utrechtse hoofdklasser wel leiden tot een voetbalwedstrijd van hoge amusementswaarde. Dat was ook het oor-deel van de pakweg 1500 toeschouwers die op zondag 22 april jl. op het zonovergoten sportpark 'Goed Ge noeg' aanwezig waren. Zelfs de Amsterdamse burgervader had kennelijk zijn oor te luisteren gelegd en was getuige van de wedstrijd. AFC startte met zeer enthousiast voetbal. Veel van de aanvallen werden ingeleid d-oor Plantinga die telken male Markus op de linkerflank lanceerde. Dit in tegenstelling tot de rechtervleugel van de rood-zwarte ploeg: rechtshalf Mulder was in de eerste helft nauwelijks in staat met rech terspits Steen kist een vuist te makenHet is u vast opgevallen dat in elke voetbalploeg tegenw-oor-dig één iemand speelt die verschrikkelijk ver kan ingooien. Zoook bij AFC: Plantinga bracht zo in de tiende minuut Steenkist in stelling die verzuide te sc-oren en de bal hard naast kopte. Negen minuten later was het weer Steenkist die een strakke v-oor-zet van rechts opnieuw tot achterbal verwerkte. V-oor de toeschouwers was het even achter de oren krabben, maar AFC was ondanks de vele aanvallen nog niet tot sc-oren gekomen. Elinkwijk stelde aan de andere kant weinig tegenover de Amsterdamse aan- valswoede. Het duo Rijker en Versteeg, v-oor-stopper en laatste man van AFC's tegenstander, vervulden een hoofdrol in het winnen van de oor-log in de zestien meter. Het uitverde digen van de lijstaanvoerder was goed verzorgd, maar zijn spitsen konden letterlijk en figuurlijk weinig met de bal uitha len. Dit lag niet alleen aan het feit dat ze als dom-oren stonden te voetballen, maar ook aan de in topvorm verkerende achter hoede van AFC. Brink was deze middag niet te passeren, Hoogend-oor-n was bij elk duel de aanwezige winnaar, Ver burg speelde nazijn wedstrijd tegen DHC van de week daarv oor opnieuw foutloos en De Bruijn vulde gelijk een tandarts de gaatjes, wanneer de middenlinie weer eens een steekje had laten vallen. Toch kon dit alles niet verhinderen dat AFC in de dertigste minuute van de wedstrijd een penalty tegen kreeg. De strafschop was omstreden, dat wel, maar arbiter Oolbek- kink had ondanks het oor-verdovende protest van de AFC-ers geen oren naar een andere beslissing. Zonder pardon echter kreeg de ploeg van Van der Meent echter een 0-1 achterstand te slikken en volgens de kenners op De Dijk was dit tegen de verhouding in. AFC verzuimde daarop niet de draad van v-oor deze tegenslag weer op te pakken en onvermoeid verder te gaan met de bal achter de doellijn van Elinkwijk zien te krij gen. Vijf minuten na de elf meter diende keeper John Vinkeen uit een combinatie Plantinga-Dol-Patrick v-oor-tvloeiend schot te verwerken en niet lang daarna was het Patrick die na listige schijnbewegingen een schot net niet in het doel, maar in het zijnet zag verdwijnen. Vink zat ineens tot over zijn oren in het werk, zag een inzet van Dol net naast gaan en tikte op slag van rust een oor-verdovend schot van De Bruijn net over de lat. In de rust werd Markus gewisseld v-oor Wadi. Van der Meent verklaarde na afloop desgevraagd dat Markus in de eerste helft toch veel energie had verstookt met zijn ijverig opkomen over links en bovendien last had gekregen van een blessure. Wadi zorgde in ieder geval v-oor frisse impulsen met zijn on ophoudelijk gest-oor. AFC bleef meer v-oor de goal van Elin kwijk voetballen en dat leidde in de achttiende minuut na rust tot de gelijkmaker: met Patrick aan de bal werd een aanval over rechts ingezet. De donkerbruine parel van de rood zwarte hoofdmacht wist de knikker op Steenkist's hoofd te deponeren die op zijn beurt Dol in stelling bracht. D-oor zijn slimme kopballetje kreeg Elinkwijk'sdoelman Vinkde 1-1 om zijn oren. Na de spelhervatting zette AFC onmiddellijk de jacht op winst in. Dat leidde bijna tot een doelpunt, ware het niet dat corners successievelijk om zeep werden geholpen d-oor niet attente AFC spitsen en een goed keepende Vink. Van Essen liet zich ook niet onbetuigd d-oor een knappe inzet van de Utrechtse spits Cornet op spectaculaire wijze te stoppen. In de eindfase zakte het spel van beide ploegen tot een bedenkelijk niveau, niet in de laatste plaats d-oor het warme weer. Het was opval lend hoeveel Elinkwijkers, wel of geen blessures ten spijt, tel kens op de grond lagen. Kennelijk had AFC's tegenstander geen oren meer naar een eventuele overwinning. En ook de aanmoedigingen van de Dike Side gingen bij de AFC-ers het ene oor in en het andere oor uit. Daar had Van Gogh nog wat van kunnen leren. Tot overmaat van ramp werd de d-oor 3

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 3