ONS EERSTE Kandidaatleden Jeroen Philipsen, 29.6.82, F jun, Willem Gerresepad 51, 1106 ZH Amsterdam, tel. 977754; knvb nr 3737 Mutatie wl naar donateur D.R. de Wit, Brunei 10,1422 RK Uithoorn, tel. 02975-66653 Adreswijzigingen A.J.A.M. van Broeckhuysen, Ronckel 178, 1082 MH Amsterdam J.A. Rump, Vrijheidsweg 143, 2033 CS Haarlem, tel. 023-760806 J.A. van Dijk, p/a Beethovenstraat 184,1077 JX Amsterdam P.J. te Velde, Barentszstraat 255, 1013 NN Amsterdam, tel. 237060 R. Didier, Jacob van Lennepkade 22", 1053 MK Amsterdam P.J.P. Steenkist, Jordensstraat 41 rood, 2012 HA Haarlem, tel. 023-326423 B.S. Zomer, Vergulden Wagen 1, 111 TD Diemen, tel. t 6002290 W.F.P. Cristiaanse, Loevestein 132', 1082XM Amsterdam Nieuwe donateur A. Jansen, Biesbosch 32,1181 JD Amstelveen, tel. 439867 Zoals gebruikelijk dit seizoen wordt de rubriek 'Ons Eerste' verzorgd door gastschrijvers. Daarvoor zijn deze keer uitge nodigd Jaap Pluim, voorzitter van de veteranencommissie en Tim Timmerman, voorzitter van de tennisclub ATC. Hier vol gen hun gewaardeerde bijdragen. AFC - DHC: 6-1 Wandelend door het, in prachtige kleuren getooide, Gijs- brecht van Aemstelpark in Buitenveldert op weg naar ons al ler 'Goed Genoeg' is het toch noodzakelijk de zonnebril te voorschijn te toveren. Niet alleen omdat het nu eenmaal schit terend herfstweer is maar ook vanwege het gezellige feest bij Jan Hein en Katja Lans. Met een toch enigszins moeilijk hoofd, net op tijd op de dijk en het gebruikelijk begroetingsceremonieel (of we elkaar niet op zaterdagmiddag hebben gezien AFC Vetten - VOC 3-1 en al dan niet 's nachts omstreeks 2.00 uur afscheid van elkaar hadden genomen)GEJUICH Dol 1e minuut 1-0 voor AFC... Armen kunnen weer omlaag. Verdraaid mooie assist van Steenkist en fijn dat juist Dol na vorige week wederom scoort. Slechts enkele minuten later wordt ergens ver aan de andere kant van het veld een tragi sche vergissing begaan en door een noodlottig misverstand in onze verdediging de stand op 1-1 gebracht. Hier passen geen namen vindt uw waarnemer. Even later weer zeer ernstige gezichtenkeurt ie hem goed of af en een zucht van verlichting gaat over de dijk als na overleg tussen de grens- en scheidsrechter blijkt dat de stand nog steeds 1 -1 in het voordeel van AFC is. Terwille van de gemoe drust van de Veteranen maakt Steenkist beheerst een doel punt (2-1maar dat laat Johan Dol niet op zich zitten en na een werkelijk briljante actie van Steenkist (door de benen van DHC) en even briljante kopbal van onze midvoor (door de handen van DHC) (3-1Deze stand geeft waarnemer de gele genheid eens even rustig om zich heen te kijken en ziet dat zijn gastvrouw van de voorgaande avond met haar pasgebo ren baby voor het eerst samen bij AFC. Was het nu bij de 1 e danwel3eluchtkus...4-1 voor ons! HELAAS, helaas waarne mer was afgeleid en moest derhalve de volgende morgen in het Parool lezen dat Steenkist de maker van het doelpunt was. Mijn excuses als waarnemer. De ruststand was alle aanleiding om mogelijke onthoudings verschijnselen te compenseren en eigenlijk ook een geschikt moment de zonnebril af te zetten. Na een wat aarzelend en rommelig begin van de 2e helft vond Steenkist het noodzake lijk de handen op elkaar te krijgen door de stand op 5-1 te brengen en daarmede zijn hattrict te realiseren. Even daar voor was Ko Grosze Nipper hem met de koude spons al te hulp geschoten en dus is het waar dat Ko met water toveren kan. Inmiddels werd onze achterhoede wat slordig c.q. wat onzeker danwel wat ongeconcentreerder. Voorin probeerde Dave Markus een schitterende schaarbe weging uit met als resultaat een mooie voorzet. Trainer Pim van de Meent begon wat vroeg aan de publiekswissels en te recht kon Johan Dol met een welverdiend applaus in de 35e minuut het veld verlaten. Patrick Steenkist kon er maar geen genoeg van krijgen en scoorde nogmaals (6-1) nadat hij alleen voor de keeper van DHC verscheen. Dit werd Pim van de Meent nu echt te Dolen wisselde Steenkist. Gelukkig was het Veteranenteam vrijwel compleet aanwezig, zoals ook de wedstrijdbal van hedenmiddag door onze aan voerder'Mr. Olivetti'was aangeboden. Dit was voor uw waar nemer/non playing captain aanleiding de uitbater van ons etablissement te vragen de gebruikelijke plaatsen aan de bar ook op zondagmiddag voor ons te reserveren. Al met al een heerlijke dag. Een waarlijk voetbalfestijn. JAAP PLUIM STORMVOGELS - AFC: 0-1 Na de grote overwinning op DHC de afgelopen week toog ons eerste en hun steeds groter wordende supportersschare naar Stormvogels, in de wetenschap dat het daar altijd slecht weer is en dus moeilijk voetballen. En dat bleek ook. Stormvo gels onderaan hangend aan de ranglijst verscheen met 8/9 verdedigers en hield dit gedurende de gehele wedstrijd zo. Een eentonige partij dus, zeker in de eerste helft met slechts één 'echte kans' die helaas door Johan Dol niet verzil verd werd. Na een kop erwtensoep en drop met koffie (met dank aan Henny Kottmann) in de rust gingen we vol frisse moed aan de tweede helft beginnen. Wederom hadden onze jongens een optisch overwicht maar een werkelijk fenominale redding van Peter van Essen moest ons toch nog voor een achterstand behoedenJammer dat je hier een punt laat liggen dacht ik nog, want dat is absoluut niet nodig tegen een zeer slecht en soms (te) hard spelend Storm vogels. Pim wisselt dan Orlando voor Sep en dat gaf wat nieu we impulsen en er kwam wat meer druk op het doel van Stormvogels. En toen die 90e minuut. Pol Houtkamp gaat er prima door op rechts en geeft een lage voorzet d ie door een verdediger wordt gestopt. Hands of geen hands? Ik steek er mijn hand(s) niet voor in 't vuur maar de scheids wel. Penalty. Johan Dol, onze koele kikker (geen kunst met dit weer), bracht ons op 0-1 en dus 2 punten. Stormvogels en hun sup porters woedend en konden helaas hun handen niet thuis houden van zowel spelers als bekend AFC-ers.Jammer, al hoewel de woede (handen thuis a.u.b.) enigszins begrijpelijk was. Zo zijn wij in het verleden ook wel eens de boot in gegaan. Al met al een slechte wedstrijd maar dat geeft niet. Twee pun- 3

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 3